Sonus Faber

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Libor Šulc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Libor Šulc »

To jsou nové modely sloupovek od Wilson Benesch Vector,budou k mání v květnu.
S Ktema nevidím jedinou podobnost,i když od WB opisuje kde kdo...

Ale zpět k tématu vlákna,dnes nám dorazilo několik málo kousků od Sonus Faber.
Během pár dnů budou první ohlasy..

boxer

Příspěvek od boxer »

S Ktema nevidím jedinou podobnost,

Já jo. Akorát jsou v obráceným gardu repráky. V řezu je to podobný,ale to je jedno.

Libor Šulc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Šulc »

Je na místě uvést některé bludy na pravou míru.
Sonus faber vyrábí veškerou produkci výhradně v městečku Arcugnano v Itálii.Všechny modely.
Žádná výroba v Číně,to u SF opravdu nehrozí.
Každý výrobek,včetně nejlevnějších Toy,je Made in Italy.

martin10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin10 »

http://www.ketos.eu/index.php/Predstavu ... faber.html
Obrázek
Predstavujeme: Sonus faber
Predstavujeme vám značku Sonus faber, ktorá je u nás staro-nová. Táto spoločnosť ponúka nadčasové dizajnové kúsky, ktoré unikátne pasujú do luxusných interiérov a zároveň vyrovnanú a vynikajúcu kvalitu zvuku, ktorý netrpí na úrok vzhľadu, ale práve naopak - harmonicky ho dopĺňa. To je možné vďaka tomu, že do talianskej firmy investovala finančná skupina Quadrivio (Fine Sounds) a tá necháva dizajnérom absolútne voľnú ruku a zároveň ich finančne zabezpečuje. Tvorivá sloboda je tak maximálne zúročená a zákaznici po celom svete sú veľmi spokojní.

Firma sídliaca v krásnom prostredí severného Talianska sa venuje výrobe kvalitných audio výrobkov lahodiacich nielen uchu, ale aj oku. Ich unikátny dizajn nemá vo svete obdobu. Vďaka svojej zručnosti a výborným remeselným postupom sa im darí vyrábať na pohľad nádherné reprosústavy, ktoré okrem vzhľadu oslovia aj kvalitným zvukom. A práve excelentná reprodukcia hudby ich odlišuje od iných dizajnérsky mimoriadne spracovaných výrobkov. Použitie masívneho dreva a výberovej kože im dodáva punc luxusu a exkluzivity.

Z malého lokálneho podniku sa Sonus Faber vypracoval na firmu globálneho rozsahu a ich hlavným mottom sú 3 pojmy: remeselná zručnosť, technológia a cit. Sú to základné hodnoty spoločnosti, ktorými sa riadi. V Sonus Faber priviedli harmóniu prírodného dreva, kože a ušľachtilých kovov k dokonalosti, a vďaka moderným technológiám si udržujú svoju vysokú úroveň kvality. Tá je podporovaná aj neustálym vývojom a záujmom o nové vedecké poznatky, bez ktorých sa tak hodnotné výrobky nezaobídu. Sonus faber spája emóciu a hudbu - vďaka ich reprosústavám zažijete tie pravé emócie z vašej obľúbenej hudby.

Produkty Sonus faber: http://www.ketos.eu/index.php/component ... nacka,428/
http://www.ketos.eu/index.php/Predstavu ... faber.html
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Sonus faber Aida

€80,000

Dimensions: 172.5 x 48.2 x 78 cm (HxWxD)
Weight: 330 kg
Type: Floor Standing
Power (W): 100-1000
Impedance (Ohm): 4
Frequency (Hz): 55 - 180 - 250 - 3000
Freq (Hz): 20 to 35,000
Sensitivity (dB): 92
All drivers made by Sonus faber:
1 XTR-06 dome tweeter
1 XTR-08 18 cm midrange
2 XTR-12w woofers 22 cm
1 SW-32 XT-08 Sub 32 cm

Obrázek

Martinp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinp »

Je vidět, že italové design opravdu umí a nespí na vavřínech. Další novikou je taky Guarneri evolution.
Cena 174.900,- kus :-)
http://hifidesign.cz/repro/2784?
Obrázek

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

SF je pre mna No1. samozrejme k takymto repro je potrebny aj adekvatny zosilnovac, ale co som zatial mohol vidiet a pocut, tak SF vedie. Strasne sa mi pacia Cremony, ale to mozno raz, ked budem velky.... :mrgreen:

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Obrázek

Pokoukání na Sonus Faber Liuto (Loutna) z fotek a prospektů oznamuje konec jedné éry, odchod mistra proporcí a rafinovaného filigránského designu, signore Marco Sebrlina.

Je to důvod k smutku a odvrácení se od ikony harmonie ?

Pro mnoha z nás jistě ano, neboť oči "poslouchají" a pohled na dokonalost patří také k umění z rodu můz umění.

Můj kamarád Dekáč byl tak laskav a poskytnul mi nenahraditelnou příležitost se s nimi poznat "live".
Výsledek?
Včera sem pak doma nic nepouštěl, znám se.
Rozdíl je frustrující.

Loutna hraje a dává znát ladění citlivým mistrem hudby a techniky.

"Zasycenost" harmonií, rozlišení a spojitost celku díla hudebního je vzácná a pro mne ideální !!!

Dekáč je dobrý kytarista, má výborný nástroj s bohatým a znělým zvukem.
Jeho recenze zaslané mi, nebo zveřejněné u nás, mě vždy velmi překvapily hloubkou pochopení.
Prostě ho neojebe hezký zvuk, nebo pocit z ikonické značky.
Dekáče zajímá hudba a zvuk, přičemž klade důraz na poměr nákladů k zvukovému přínosu.

Takového Vlastu Redla, z dvoudesky Nejlepší pecky, jsem ještě "nežral" !
Pod nenápadným, jakoby lehkým zpěvem se skrývá velká hlasový rozsah, mimořádně rafinovaná intonace,extrémně pečlivé aranže, skvěle laděné-krásně znějící kytary všech druhů,
harmonické sbory a silné texty k tomu.
Poslouchal bych dokola a dokola úplně zkoprnělý, čas běžel, hned se setmělo ...

Nové Sonus Faber Liuto jsou univerzální, žánrově všežravé.
*thumbs up*

Obrázek

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

V létě jsem měl pár Sonus Faber Liuto doma na vyzkoušení před uvažovanou koupí. Výsledek? Zvuk byl příliš temný a ani při vzdálenosti zadní bočnice cca 70 cm od přední stěny výšky nebyly dostatečně otevřené. Zdůrazňuji - v mé místnosti! Chci tím říci, že bedny, které tě uvádí do extáze u kamaráda, by ti mohly způsobit u tebe doma zklamání. Pro správnou volbu beden hraje akustika místnosti zdaleka největší roli. Proto si velice vážím prodejců, kteří umožňují poslech reprobeden v domácím prostředí.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

tujatuja
Souhlasím, vyzkoušet si je doma je jistota.

Mám pokoj skoro čtverec a tak třípásma mi dělají potíže.

Jediným lákadlem jsou malé Liuto.
Ještě víc SF Vitange.

Dekáč má nezatlumený pokoj větší kubatury navíc nepravidelného tvaru s atypickým krbem.
Živější akustika, plně stříbrný signálový RCA a dobrý postříbřený reprokabel.

Gramofon přes měděný Audioquest byl temnější.
Živější Ortofon 2M Bronze a neméně přesný a dynamický Pro-Ject Phono box SE II. zněl temněji, než znám z mých testů doma.

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

To Efičák:ta kytarka je Made in Czech Rep. Fa Furch *palec*
A teď k Sonusům,začnu kapku obsáhleji ať si počtou ostatní naši kolegové.
Tujatuja má možná dle svých uší pravdu,je to jak píše-záleží na akustice místnosti,ale samozřejmě i na dalších komponentech v sestavě a v neposlední řadě na kabeláži.Bylo toho zde již napsáno hodně jak hraje obyč.měď,superčistáměď,postříbřená měď,čisté stříbro,ta a ta geometrie,dielektrikum atd atd.Dále a to je to nejhlavnější je zde ta mrcha osobní vkus každého z nás.(třeba mě osobně se líbí naše Octávka,sousedovi zase BMW atd).
Takže se vrátím k SF.Dlouhou dobu jsem vlastnil Wharfedale Evo II-30 a byl s nima vcelku spokojený,ale červík hlodala hlodal hajzlík jeden-co kdybych pořídil k mému zesilovači odpovídající repro...a tak jsem se začal rozhlížet.Sonusy se mi vždy moc líbily,stejně tak Chario,masivní dřevo je tak krásné.Kdysi dávno jsem slyšel Concerto a Concertino Domus abych věděl na co mám šetřit,ale tyto bedýnky pro můj styl hudby co mám rád nebyly to pravé ořechové.Co si matně vzpomínám ,tak Redla,Nohavicu,Dire Straits,Oldfielda hrály krásně,ale u tvrdšího metalu ouha,nějak tam nebyla cítit ta dravost a šlapot muziky,proto jsem tenkrát zůstal u starých repro a koupil jiné aparátky.
Měl jsem spadeno na Kefy Q 900 popř.jsem přemýšlel o starších Tannoy D 700.Kefy jsem znal a Tannoy jsem měl možnost slyšet už před nějakými roky zpátky u kamaráda a líbily se mi.Letos na podzim jsem měl chvilku času a tak jsem se stavil do Tykonu za p.Šulcem a že jen tak poklajdám (pro neznalé-popovídám si) o světě hifi a udělám si obrázek co je k mání za repro pro mne za dostupný peníz,že bych třeba příští rok mohl zainvestovat do mého koníčku.Majitel studia mi mimo jiné nabídnul poslech SF Liuto,načež jsem zprvu tvrdohlavě odmítal,po mých dávných zkušenostech,potřebuji prostě univerzální bedny.Nakonec jsem se uvolil,zaposlouchal se, zamiloval a bylo rozhodnuto,za pár dní se vyjímaly v mém pokoji.
Jejich zvuk mě uchvátil právě nenásilností projevu,přitom jsou plné detailu na středech,výšky ačkoli nejsou vyslověně ucinkané a nechutně uřinčené (což při delším poslechu je depresívní a unavující) jsou tam...jasné,čisté a takové sametové.Basy mě doma občas zaduněly,ale jinak celkově vzato jsou příjemné,rychlé a takové....nevím jak to napsat,prostě *palec* .
Po pár týdnech jsem se stavil do Tykonu ještě vyřešit nějaký můj rest a neodešel jsem s prázdnou.Na zkoušku jsem si vzal hroty Soundcare s tím,že zkusím co to udělá a už si je nechal doma.Ve zkratce napíšu,že celkový dojem se vylepšil o zvýraznění prostorovosti nahrávky,vzdušnosti a hlavně občasné zadunění basů úplně zmizelo.Nyní bedny hrají velice příjemně,jejich dlouhodobý poslech není nikterak unavující a je jim úplně jedno jestli do nich pustím AC DC,Metallicu,Vlastu Redla ;) ,Nohavicu,Vivaldiho,Bacha s jeho varhanními koncerty nebo Norah Jones popř.Saru K. a navíc JSOU KRÁSNÝ kus nábytku.

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Ještě doplním,že hraji z CD Vincent S1 Sirius II Emotion propojeným se zesilovačem Denon AVC A1 SE kabelem HGA Silver Lace a k repro kabel XSymphony Pure Silver Hybrid.Takže znalí věci vidí,že v kabeláži je dost stříbra a to také dost ovlivní celkový zvuk.Sirius Emotion má zvuk celkově posazen kapku níže,takže stříbro mu hodně pomáhá a dává zvuku takovou tu krásnou jiskru jako u vína :D .XSymphony je hybridní kabel,vysoce čistá měď a uprostřed každého ze 4 kablů je tenké stříbrné lanko,takže zase vyšší jasnost v oblasti vyšších tónů.To může být třeba také důvod proč Tujatuja slyší SF jako mdlé,bez štávy.Propojení různýma kabelama je důležité právě proto,že celkově přizpůsobí celou sestavu ,tak jak se nám líbí.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Vlastním také Sonusy a moc jim pomohlo stříbro a to jak v signálových, tak repro kabelech. V tom plně souhlasím.
Nejvíc jim však dopřál tuning koncáků.
Mé resumé je : né že tyto repro neumí,"umí moc" jen k sobě potřebují adekvátní "železo".
A navíc jsou nádherné. *2thumbsup*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Sonusy jsou fakt nádherné,měl jsem čest slyšet pouze jedny SF Elipsa ,někde v Karviné,a nehrály úplně špatně. 8-) Obrázek

jouda

Příspěvek od jouda »

Sonusy jsou/byvaly nadherne, avsak skoda, ze uz tak nejaky ten patek nehraji. Jsem zvedavy na Accordo od Serblina, Valda by je pry mel mit v unoru ve svem studiu *palec*

Odpovědět