Sony Esprit

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
vanav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony Esprit

Příspěvek od vanav »

SCD-1 se od SCD-777 liší pouze krabicí, zakrytovaným trafem a má navíc XLR výstupy.

vanav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vanav »

Sony SCD-777ES se v černé dělala.

boxer

Příspěvek od boxer »

Obrázek

vanav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vanav »

To není stříbrná, ale champagne.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Pipisi to už potom budeš kopat za syny Japonska?
Dělám si srandu, ale není to zrada Densena? Nebo mi něco uniklo?

Sycak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sycak »

Můj pohled na věc je ten, že existuje-li SCD 1, tedy nejvyšší model, který je po mechanické stránce mnohem mnohem propracovanější, nemá smysl o 777 uvažovat.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Jestlize nemusis hledet moc na cenu, jdi opravdu do SCD-1, je to nadherny skvost, neco co pohladi kdykoliv se na to podivas. SCD-777ES je taky hezka v sampusu, ale uz ne tolik co SCD-1. Ale DSD je takovy trochu na vymreti format a ja mu to z celeho srdce za politiku Sony preju.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

CD je na tom taky velmi dobre, ale na druhou stranu nemuzu rict ze lip uz to nejde, protoze si myslim ze jde. Je to sice vlajkova lod, ale doba pokrocila a delaji se lepsi obvody nez bylo mozne vyrobit v te dobe, preci jen ty stroje uz maji nejaky ten patek. SCD-1 i SCD-777ES jsou i dnes konkurence schopne a jen tak neco je neprehraje, v zadnem pripade ne treba stara XA-7ES nebo XA-50ES nebo nejaky levny cinan. Srovnatelne pristroje pro ne budou SCD Accuphase, Luxmana atp.

Pri vsi ucte analog bych s DSD nebo hi-res PCM nesrovnaval. Nebo jinak, takovy analog ze ktereho bych sednul na zadek jsem jeste nikdy neslysel ja...

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Nebude jich moc, kazdopadne tyto dva sonaky ano, nebot vim moc dobre co v nich je a jsou to poctive masiny ale cena bude zajiste vyssi nez 30k. Taky budou mit svoje najeto a overil bych si dostupnost laseru. Pokud bych se rozhodl koupit takovyto stroj, automaticky bych k nemu prikoupil i laser. Toto jsou veci ktere mne prinutily jit od CD prehravacu pryc a tudiz ty nove ani neznam. Ja vidim svoji budoucnost v nejakem streameru a dobrem DA prevodniku. Pokud se chces dozvedet o nich vic, kontaktuj Cougha, dlouho SCD-777ES vlastnil nez skoncil u pocitace. Myslim ze dokaze nejlip popsat co dokazou.

Ja jsem kdysi s kolegou srovaval bezny SACD za cca 30k a velmi dobre udelane CD, to CD bylo totalne vykuchane a prakticky z nej zbyla jen mechanika a ovladani, zbytek byl udelany uplne znova. A zkouseli jsme srovnavat z takoveho pristroje CD a SACD vrstvu. Dopadlo to tak, ze jsme vsichni preferovali CD, protoze zvuk byl vyrazne prirozenejsi nez z takto levneho SACD. Samozrejme ze kdybychom meli SACD typu 777 nebo 1, tak by to dopadlo naopak, to jsme taky zkouseli a dopadlo to tak ze v CD rezimu velmi zalezelo na konkretni vlozene placce, nekdy to zahrala lip SCD, nekdy externi DAC na ni napojeny. S SACD vrsvou to nemelo sanci, jasne vzdy zvitezilao SACD, jenze to bylo pred zhruba 7 rokama a v te dobe to byly velmi drahe stroje.

Ja mam smulu, protoze moje oblibene veci na SACD nejsou a nejspis ani nikdy nebudou. Jsem odsouzeny k tomu vydolovat z tech usmolenych 16 bitu maximum co se da a jen se tise modlim aby se rozmohl HiRes a proniknul v masovejsim meritku a nevyskytovala se na nem jenom klasika a jazz.

Nicmene aby si clovek vychutnal spickove CD, je potreba aby k nemu mel i odpovidajici partnery, protoze jinak to zustane skryto co dokazou. Ja bych u takovych stroju treba nesnesl nejaky "barevny" zesilovac a "tupe" bedny, protoze to bude porad stejne, porad to bude hrat svoji barevne tupou pisnicku. Tim nechci nic naznacovat, jenom upozornit na tuto skutecnost.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Ámen:-)

Líp bych to nenapsal... Osobně mohu říct, že od určitého okamžiku mám o kvalitácg CD/SACD přehrávačů jisté pochybnosti a zcela vážně uvažuji o přechodu k PC...

TomasT. mám dojem, že se k tobě nahlásím na audienci:-)

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Velice úsměvné. A Zdeny. Zcela určitě nemás ani malou představu o špičkovém SACD přehrávači. Tak si prosím nech svoje soudy. Děkuji. :roll:

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Zcela jiste budou velmi dobre prehravace, o tom nikdo nepochybuje. V cenach okolo 8000€ to jsou fakt dobre masinky a krasne. I ty dnesni. Bohuzel na ne nemam.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tome ale to je mě jasné. Ovšem proč někdo dělá závěry jako Zdeny, že SACD je nahovno a prostě hraje špatně??? Dělá na s prominutím sračkách a pak to vesele vytrubuje do světa a bere to jako svatou pravdu. Vždyť to tak proboha není. A to je to, co mě vadí.

Co se týče ceny, tak ano. Je to drahé. A přesně jak jsi napsal. Zbytek musí být odpovídající. Poslech přes PC já chápu a nedělá mě problém. Bez problémů, bych to mohl mít jako hlavní zdroj. Jenže za ním by stejně musel být nějaký špičkový převodník. A to není vůbec levné.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Pipis - CD, SACD a jakykoliv jiny prehravac neni nic jineho nez prachsprosty "pocitac" jenze nema tak obsahly operacni system, ma mnohem pomalejsi procesor, ale svym zpusobem se prilis nelisi. A kazda nahravka nez se na nejakou tu placku dostala tim pocitacem prosla, nebudem si nalhavat ze ne. Chces li mit kvalitni zvuk z PC, je treba pouzit odpovidajici komponenty. Nerad bych prilis zasiral vlakno o Sony pocitacema, protoze at je Sony jake chce, mam ho dodnes rad a velmi silne mne ovlivnilo a byla to prave zminovana SCD-777ES ktera mi dala jako prvni poradnou "facku". Pro mne je to highend se vsim co k nemu patri, zvukove se s ni zit da a designem si myslim ze je taky nadcasova, i kdyz ne tolik jako SCD-1.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Obrazek se mi nepodarilo vlozit, protoze je trosku vetsi. Tak jen odkaz, jak SCD-1 vypada zevnitr
http://www.avland.co.uk/sony/scd1/scd1inside.jpg
Hmotnost toho krasavce je 26,5 Kg.

Odpovědět