soulution

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
boxer

Re: soulution

Příspěvek od boxer » 13 říj 2014 09:41

BVa

O ceně zde hovořit netřeba. V podstatě vše, co se dnes prodává jen mírně ofouknuté značkou HIGH END, je sestsakra předražené.
Je to jako ve všem, co je hoch ,tak jsou na to dané milionářské ceny. Je to stejné u aut, stejné u jiných "koníčkových" záležitostí, dizajnu bytů atd. Co se vymyká mainstreamu je holt drahý ( a taky málo vyděláváme). A je toho ve světě poměrně málo a málo bláznů, co si to koupí.

Ale na rozdíl od mnohé hi konkurence, je Soulution opravdu super přístroj, odpovídající kvalitě a exkluzivitě nikoliv obyčejnému Ferrari, ale něčemu ještě víc HI.

Ovšem se zájmem prohlížím HiFiShock, kde jsou "rozebrané" přístroje a kablíky a kde tedy opravdu člověk čumí na drát, co za sračky a jaké peníze nabízejí.

A s oblibou dávám na vědomí ty jedny z nejdražších sraček hifi, které jsou nejen drahé, hnusné, blbě měří, tedy lépe řečeno, mají vynikající měření co by hudební přicmrndávače k hudebnímu signálu, tedy oblíbené AudioNote a darTZeel , Zanden a podobně.

Neznalým se pak blbě na fórech vysvětluje (vám konstruktérům), těm unáhlených koupivším, jak že blbě to je postavené, blbě měří a vymýšlí. Takouvou pravdu nechce nikdo slyšet, když za to dal ty prachy.A proto jste neoblíbění technokrati, poslouchající grafy a podobný blbosti.

Zaráží mne, když je vidět měření Soulution, a (když nic jiného) jako laik ostatní měření ve Stereophile porovná mezi sebou s ostatními výrobky, tak je jasné, jak na tom který přístroj je a nemusím chtít další měření, navíc, když jejich souvztažnosti (jak nastínil Pavel) nerozumí.

Jak jsem napsal výše, k Soulution dle mne je cenově juniorskou třídou s velmi dobrými výsledky trvale pouze MBL.

Ne že by nebyly lepší, jiné a levnější, ale v trvalé řadě výrobků o nich nevím.

Jo a není Soulution zdaleka nejdražší. jsou mnohem dražší.

A dizajn? No když chce někdo něco hodně kách, tak darTZeel nebo Chord to asi splní.

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 13 říj 2014 09:46

heretic píše:Soulution je jistě špičková záležitost, avšak neskutečně drahá. Nabízí se tedy otázka, zdali by za (podstatně) menší obnos nebylo možné pořídit přístroje srovnatelných kvalit od jiné značky. Extrémně nízké hodnoty THD a IMD nejsou všechno, zvláště uvědomíme-li si schopnost detekovatelnosti tohoto typu zkreslení lid. sluchem a také reálně dosažitelné hodnoty nelin. zkreslení reproduktorů. Kontroverzní je po mém soudu i design přístrojových skříní fy. Soulution, který se mi jeví jako dosti odpudivý..
Mne hereticov príspevok pripomína túto bájku:
Líška bežala cez pole v zlatistom slnečnom dni. Zastala na okraji vinohradu. Po drevenných koloch sa popínali stovky viničov. Z nich viseli obrovské strapce šťavnatého hrozna. " Uchmatnem si z nich, kým príde gazda " pomyslela si líška. Natiahla sa a chňapla po najbližsom strapci. Bol však privysoko. Vrčiac od zúrivosti zacúvala, rozbehla sa, vyskočila do vzduchu a klapla mocnými čelusťami naprázdno. Po viac neúspešných pokusoch vyla od zlosti a skúšala to znova a znova. Celú hodinu behala, skákala ale hrozna sa nedočkala. Napokon to vzdala a odtiahla preč. " Veď to hrozno ja vlastne vôbec nechcem - určite bude kyslé a zlé ! " - mrmlala si pre seba ...

Príde mi tiež úsmevné že element píše ceny komponentov. Nie je problém si ich pozrieť na NETE.
Zrejme sa mylím ale mne to zaváňa snobárnou. Pozrite čo mám a za koľko hhehe.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 13 říj 2014 09:52

Soulution je snad ukázka, že nechceme kritizovat za každou cenu, ale hledáme přístroje, které vykazují co nejširší spektrum kvalitních parametrů. Pokud je něco velmi drahé a parametry jsou evidentně špatné, považuju za správné na to upozornit, i když se to nemusí líbit majiteli přístroje.

U Soulution bych měl jedinou poznámku (ne výtku) - má dost malou vstupní impedanci. Tudíž to neuřídí předzesilovač, který se chová hrozně už do 10 kiloohm a libuje si v zátěži nad 100 kiloohm. Asi víte, kam mířím, spojení s flaškami nebude fungovat. A je to asi tak jen dobře. S firemním preampem problém nenastane.

boxer

Příspěvek od boxer » 13 říj 2014 09:54

Audio Note GakuON monoblock amps. No nekup to za 250 000 USD.

Obrázek

Audio Consulting Mita 265 000 USD

Obrázek

Utrasound Parsec Stereo amp za 400 000 USD

Obrázek

Rike audio Edzard za 490 000 USD

Obrázek

Z pohledu tohoto je Soulution levný.

boxer

Příspěvek od boxer » 13 říj 2014 10:00

PMa

No on by to musel být opravdu blázen, kdyby k tak neutrálnímu a drahému konci přidal zkreslovač co by pre.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 13 říj 2014 10:05

Boxer: já bych se nedivil ničemu ;)

boxer

Příspěvek od boxer » 13 říj 2014 10:09

To máš pravdu.

A doladit řádně kabeli a je to. :roll:

BVa

Příspěvek od BVa » 13 říj 2014 11:01

2 PMA
Technická- dosť ma prekvapilo toto
Volume control
The volume control uses high-precision, low-noise metal foil resistors, and controls both volume and balance. To block switching peaks during volume changes which may be hazardous to power amplifiers a second volume control with PGA (Programmable Gain Amplifier) is used. Active only when the volume is changed, it is similar to a potentiometer and enables the volume to be adjusted in smooth steps without clicks. As soon as the new desired level has been selected, the unit returns control to the precision resistors.
Trochu zvláštne (a zbytočne komplikované) riešenie.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 13 říj 2014 11:20

Souhlas, to je dost komplikované.

boxer

Příspěvek od boxer » 13 říj 2014 11:35

No tak tam nebudou dávat obyčejnej Alps,ne?

Musí se ta cena trochu ospravedlnit.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 13 říj 2014 11:38

Alps asi nikoho z nás nenapadl, ani jiný potenciometr.

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 13 říj 2014 13:11

Človek sa môže zakryť len takou perinou,na akú má.Mne bohate stačí Yamaha AX-397 a som s ňou spokojný :D .Keď to porovnám so starými Teslami z čias komunizmu,tak je to super stroj.Teda záleží aj na tom,s čím porovnávame.Primárne ale ide o to,aby mal človek radosť z hudby a ostatné je viac-menej podružné.Šokovať chudobu cenou hi-fi zostavy na úrovni nového rodinného domu s autom mi pripadá krajne nevkusné a snobské.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 13 říj 2014 13:27

Vzhľadom na fotky highend zosilňovačov od Boxera, musím uznať že Soulution má nádherný dizajn *palec* , niektoré tie fotky sú vyslovene škaredé.
Inak myslím, že zverejniť cenu nie je nič strašné, každý sa rád pochválime a ja elementovi v dobrom závidím, obrovská investícia do koníčka - hlavné je, že ho to baví a myslím, že to nemá na ukazovanie návštevám :D
element: Prezraď svoj najobľúbenejší album ? Na Soulution nemám, ale nejaké CD si dovoliť môžem *hura*

Odar

Příspěvek od Odar » 13 říj 2014 13:37

element --> Nech ti to hra. Pekne skatule *palec* Cisty design soulution sa mi velmi paci.

boxer

Příspěvek od boxer » 13 říj 2014 15:03

kvičko píše:Človek sa môže zakryť len takou perinou,na akú má.Mne bohate stačí Yamaha AX-397 a som s ňou spokojný :D .Keď to porovnám so starými Teslami z čias komunizmu,tak je to super stroj.Teda záleží aj na tom,s čím porovnávame.Primárne ale ide o to,aby mal človek radosť z hudby a ostatné je viac-menej podružné.Šokovať chudobu cenou hi-fi zostavy na úrovni nového rodinného domu s autom mi pripadá krajne nevkusné a snobské.

Ty mas interni problem s cenou hifihracek? Urazi te to? Jak zijes mezi politiky,kteri bezostysne kradou a jeste se s tim chlubi? Jak se divas na majitele Ferrari,Bentleye a pod? Na lidi co maji vily za desitky a stovky milionu? Na lidi co si koupi obraz za desitky milionu dolaru?

Me prijde nevkusne poukazovat na nekoho, kdo si muze dovolit něco co ja ne! Pokud na to nakradl,je to veci policie a soudu. Pokud na to vydelal,je to jeho sikovnost. Měl jsi se vice snazit.

Odpovědět