SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od paolo » 29 bře 2018 15:02

A do kolikáté třídy chodíme? 😁 si mě pobavil Kocmeister

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 29 bře 2018 15:15

Konstruktér hifi BVa plus pan RedBaron usoudili na základě teoretických úvah, že určité skutečnosti nemohou mít vliv na zvuk. Pokud ho v praxi mají, jde o manipulaci s digitálními daty, případně hluchotu lidí, co ten rozdíl vnímají.
Zajímavé, až zábavné.
Spíš bude potřeba přehodnotit ta teoretická tvrzení, neboť jsou zjevně mylná. Praxe je důkaz, teorie je jen chabý předpoklad.

JJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJ » 29 bře 2018 15:20

BVa píše:
29 bře 2018 14:05
svědčí jen o neochotě přijmout fakt, že to někdo umí udělat lépe.
Lepšie než bitperfect do DACu to byť nemôže. A "normálny" DAC zahrá rovnaké dáta rovnako.
taky jsem si to myslel, bohužel to tak nefunguje. Mám teď doma M5 Bricasti a je to nářez :-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 29 bře 2018 15:25

2 antony
Prečítal si , čo som písal?
Lepšie než bitperfect do DACu to byť nemôže. A "normálny" DAC zahrá rovnaké dáta rovnako.
Ak niečo ( z vyššie uvedeného) ovplyvní data do DACu, tak je to prúser.. Ide len o generované rušenia a imunitu reťazca za zdrojom signálu (počítač) voči týmto rušeniam. A to bude v každom systéme iné.
Nehovorím o upsamlingu, rôznych filtroch a podobných manipuláciách. Ale to nie sú rovnaké dáta. Nie je to teória, ide o praktické skúsenosti , podložené meraním.
"Uchometria" je dobrá ako prostriedok pre subjektívny výber, ale nie ako nejaký dôkaz skutočnej zmeny zvuku. Však si vyhľadajte testy, čo robil PMA...Tie ukazujú, čo je reálne "počuť".

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 29 bře 2018 15:36

BVa:
Četl jsem, co jste psal.
A stále trvám na tom, že Vaše teorie neodpovídá zjištěné praxi.
Realita zná více proměnných, než dokáží zahrnout teoretické hypotézy a měření vybraných parametrů. Proto je s nimi vždy v rozporu.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 bře 2018 15:45

BVa
zkoušel jste na svůj CA DacMagic Plus ještě jiný PC transport než Váš? To by bylo zajímavé udělat relevantní měření a zdůvodnit proč různé bitperfect PC transporty ovlivní výsledný zvuk stejného DACu.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 29 bře 2018 15:52

2 antony
Realita zná více proměnných, než dokáží zahrnout teoretické hypotézy a měření vybraných parametrů.
Však o nich píšem.. ;)
Ide len o generované rušenia a imunitu reťazca za zdrojom signálu (počítač) voči týmto rušeniam. A to bude v každom systéme iné.
Preto som doporučil nahrať si napr. multitón a pozrieť sa, čo skutočne "lezie" do DACu.
2 Jiri
Pozrel som si rôzne merania toho DACu s rôznymi počítačmi. A merania (pre rovnaké dáta) sú identické (pod -120dB v analógovej doméne) s tým , čo som nameral ja (pre dva rôzne počítače), PMA , Ken Rockwell a mnoho iných, ktorí to vyskúšali. Na webe je toho mraky. Subjektívne názory pritom diametrálne odlišné.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 29 bře 2018 15:54

BVa píše:
29 bře 2018 15:02
Ak niečo z vyššie uvedeného ovplyvní data do DACu, tak je to prúser.. Ide len o generované rušenia a imunitu reťazca za zdrojom signálu (počítač) voči rušeniam. A to bude v každom systéme iné.
@BVa: Naprostý souhlas :)

Prozatím při všech porovnáních, jichž jsme se účastnil v HiFi studiu (akustika, přístroje... prostě ne můj limitovaný prostor a systém), byl jako slyšitelně nejlepší digitální transport CD přehrávač od Naim (model přesně nevím, ale ten hodně drahý). Jakkoli teorie říká, že PC by mělo být lepší.

Odar

Příspěvek od Odar » 29 bře 2018 16:54

Jiri píše:
29 bře 2018 13:07
Bohužel s GredAudio pDAC-2 ten Habarta NUC nespolupracuje, nechápu proč a mrzí mě to protože jsem se na to těšil.
Zacucha iny pristroj a ani sa s nim nebavi. Chyba je samozrejme na strane parazitneho DACu, ktory si dovolil pripojit sa na USB vstup NUCu :lol:

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 29 bře 2018 17:40

FS píše:
29 bře 2018 15:54
BVa píše:
29 bře 2018 15:02
Ak niečo z vyššie uvedeného ovplyvní data do DACu, tak je to prúser.. Ide len o generované rušenia a imunitu reťazca za zdrojom signálu (počítač) voči rušeniam. A to bude v každom systéme iné.
@BVa: Naprostý souhlas :)

Prozatím při všech porovnáních, jichž jsme se účastnil v HiFi studiu (akustika, přístroje... prostě ne můj limitovaný prostor a systém), byl jako slyšitelně nejlepší digitální transport CD přehrávač od Naim (model přesně nevím, ale ten hodně drahý). Jakkoli teorie říká, že PC by mělo být lepší.
CD přehrávače umí transportovat hodně dobře, už jsem to slyšel od mnoha lidí a věřím tomu. Nicméně vždy mi chybí informace, proti jakému PC se porovnává. PC umí zahrát od hodně mizerně po slušně. PC je jen a pouze název kategorie, stejně jako "CD přehrávač". Lze upřesnit přímo porovnávaná PC do všech detailů?

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 29 bře 2018 18:27

CD přehrávače umí transportovat hodně dobře, už jsem to slyšel od mnoha lidí a věřím tomu. Nicméně vždy mi chybí informace, proti jakému PC se porovnává. PC umí zahrát od hodně mizerně po slušně. PC je jen a pouze název kategorie, stejně jako "CD přehrávač". Lze upřesnit přímo porovnávaná PC do všech detailů?
Například jsme porovnávali různé vstupy pro streamer Naim NDS:
- Top CD Naim jako transport -> coax -> Naim NDS
- Externí SSD disk (stejný SSD Samsung EVO 840, 2 různé typy krabiček od DeLock - slyšitelný rozdíl, co dodat) -> USB kabel (Nordost Heimdal2 i obyčejný) -> USB vstup Naim NDS ... v tomto případě je "PC" reprezentováno integrovaným přehrávačem v NDS, který čte data z USB zařízení
- NAS -> ethernet kabel (obyčejný, až později jsem "objevil", že i toto je slyšet) -> síťová karta v NDS ... v tomto případě je "PC" reprezentováno integrovaným přehrávačem v NDS, který streamuje data po síti přes UpNp protokol
- Moje HTPC -> USB/SPDIF convertor Gustard U12 -> coax -> Naim NDS

Další porovnání s DAC ROCKNA:
- Top CD Naim jako transport -> coax -> NAim NDS
- Moje HTPC -> USB kabel -> coax vstup Rockna
- Moje HTPC -> optika -> USB vstup Rockna

Moje HTPC v testu: CPU Core i3-3225, základní deska GIGABYTE Z77MX-D3H , RAM DDR3 Corsair 1x8GB, HDD Crucial 256GB, skřín Streacom FC5, napájení picoPSU 160W picoPSU a bežný AC/DC adapter block cca 160W.

kefoun
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kefoun » 29 bře 2018 18:32

každý pc hraje jinak ? :lol: větší kravinu jsem dlouho nečetl, se stejným nastavením stejného přehrávače bude hrát každe pc uplně stejně !!! :lol: :lol: :lol:

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 18:36

Mozna tim bylo mysleno, ze maloktere PC je nastavene stejne jako kolegovo. Staci jen jine nastaveni ve win a uz to mame jine. Muze tam byt mnoho promennych 😉

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 bře 2018 18:38

trochu OT, ale pripada mi to jak kdyz se slepi hadaji kdo pozna vic barev

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 18:39

Zajimave je, ze diskutujeme nad touto problematikou uz po dvacate a stale dokola a nikdo se neprihlasi, ze by to chtel vyzkouset kdyz se rysuje moznost cesty z Brna smer Praha 😉

Odpovědět