SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od PavelDosko » 29 bře 2018 18:51

az pojedes pres OL a budes to mit "mobilni" (trochu zajimave ...) tak se zastav, rad te poznam

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek » 29 bře 2018 18:58

FS píše:
29 bře 2018 18:27
A co se líbilo víc? ROCKNA nebo NDS?

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 29 bře 2018 19:08

sonofstars píše:
29 bře 2018 18:39
Zajimave je, ze diskutujeme nad touto problematikou uz po dvacate a stale dokola a nikdo se neprihlasi, ze by to chtel vyzkouset kdyz se rysuje moznost cesty z Brna smer Praha 😉
Ja budu rad, kdyz se zastavite. A rozhodne o tom pak poreferuji. Dej prosim vedet, Petre, kdy by se to odehralo. Dekuji

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 29 bře 2018 19:29

vitek píše:
29 bře 2018 18:58
FS píše:
29 bře 2018 18:27
A co se líbilo víc? ROCKNA nebo NDS?
*offtopic*
NDS je reference - pro mne byl při koupi limit absence USB vstupu, protože jsem ze setrvačnosti šel cestou Audio PC. Po zvukové stránce je to dokonalé, až jsem se té transparentnosti obával a chtěl jsem něco možná méně nekompromisního..

Rockna - testovali jsme ji, tehdy s cenovkou 200 tisíc, pak šla cena razantně dolů. Moc se mi to líbilo při připojení na coax, i když to zase od NDS byl posun k "sametu" zase o kousek více, než jsem chtěl. Ovšem cena poloviční oproti NDS, uměl bych si na to zvyknout. Problém byl velice špatný USB vstup - to byl konec mého zájmu.

Oldear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldear » 29 bře 2018 20:12

FS píše:
"""Prozatím při všech porovnáních, jichž jsme se účastnil v HiFi studiu (akustika, přístroje... prostě ne můj limitovaný prostor a systém), byl jako slyšitelně nejlepší digitální transport CD přehrávač od Naim (model přesně nevím, ale ten hodně drahý). Jakkoli teorie říká, že PC by mělo být lepší."""

Naprostý souhlas. Já jsem asi staromilec a PC pro hudbu neuznávám. Už jsem to tady jednou psal a kamenovali jste. Nebudu to rozvádět.
To propojení je velice důležité, chce to nativní Direct Stream a přehrávat v režimu Pure direct. Vyzkoušeli jste propojení transportů do procesorů např. přes HS-link, Denon-link, popř. nejvyšší modely např. Pioneer přes HDMI, kde je ošetřen jitter? Na tyto propojení se PC s asynchronem nechytá. I přehrávání CD to v takovém propojení posune podstatně výš. Výše uvedené propojení je min. o řád lepší než koax, popř. optika - ta je vůbec nejslabší ( jitter ).
Propojení přes HS-link, Denon-link a HDMI s nastaveným Direct Streamem dává podstatně lepší zvuk.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 20:29

Jo tak uz se zajemci objevuji. Tak to je fajn. Kychtax pocitam s tebou, jen mi do SZ posli tvoji aktualni sestavu, hlavne ty informace o tom DACu pro Habartu.

PavelDosko
Rad prijedu, rad te poznam. Taky prosim do SZ info o DAC pro Habartu. Abych overil, ze to pujde bez komplikaci.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 29 bře 2018 21:32

Co se týče PC a proč jsem se ptal na podrobnou konfiguraci, myšleno to bylo tak, že z mnoha PC proniká rušení po USB atd., které může dost pokazit zvuk, byť jinak, než si řada lidí představuje. Z PC netečou jen 1 a 0, ale s nimi často i spousta nepořádku, který je potřeba řešit. Dvě PC s naprosto shodným nastavením pak mohou hrát úplně jinak, když bude jedno víc zahleněné... Roky domácích zkušeností s různými PC a odrušováním jejich vlivu u různých DACů. Na netu je k tomu i dost informací. A upřímně si myslím, že málokdo má výstup PC doma slušně dořešený.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 bře 2018 21:35

kefoun píše:
29 bře 2018 18:32
každý pc hraje jinak ? :lol: větší kravinu jsem dlouho nečetl, se stejným nastavením stejného přehrávače bude hrát každe pc uplně stejně !!! :lol: :lol: :lol:
Tak to je nejhustější názor k této problematice :D Možná to kefounovi i závidím,má možná klid a nemusí řešit ten náš zbytek problému s PS nebo Nuc.Štastný to člověk ;)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 bře 2018 22:08

Sonofstars ... mas SZ

kefoun
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kefoun » 29 bře 2018 22:56

terahera píše:
29 bře 2018 21:35
kefoun píše:
29 bře 2018 18:32
každý pc hraje jinak ? :lol: větší kravinu jsem dlouho nečetl, se stejným nastavením stejného přehrávače bude hrát každe pc uplně stejně !!! :lol: :lol: :lol:
Tak to je nejhustější názor k této problematice :D Možná to kefounovi i závidím,má možná klid a nemusí řešit ten náš zbytek problému s PS nebo Nuc.Štastný to člověk ;)
Protože tohle sou takový hifi nesmysly... asi jako když tady spousta lidí hrozně slyší když vymění napájecí kabel :lol: :lol: ale že bydlej v bytovce, rozvody elktřiny tam stojej za hovno a napětí líta o desítky voltů už neřeší :lol: ale pak koupi super high end šnůru a slyší hrozný rozdíl :lol: :lol:

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 30 bře 2018 00:09

Kefoun, A co teprv kdyz slysim vymenu jednoho konektoru na nap.kabelu.. ;-)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 30 bře 2018 06:07

A co teprv, když slyším výměnu opletu na napájecím kabelu.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 30 bře 2018 07:36

Ja sa nečudujem ved si davidhighend. :o

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 30 bře 2018 08:40

Někdo by mohl horovat pro jeho přejmenování, jiný si uvědomuje, že highend si každý může představovat jinak. David má právo na svou představu, i na ty své posměšné rýpaní, každý jsme nějaký. Ale mohl by si uvědomit, že vyjadřovat své názory jde i věcně. Pokud tedy není jeho úmyslem druhé nadzvedávat a vyvolávat půtky na osobní rovině.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 30 bře 2018 09:28

Kefoun,
jestli nemusíš řešit rozdílu zvuku napájecích kabelů, neznamená to, že rozdíly nejsou.Věř ,že jsou a někdy poměrně velké,navzdory tomu, že rozdíly a nuance nejdou naměřit. Když bys měl zájem, můžu Ti to demonstrovat doma.Navzdory tomu, že skeptici budou tvrdit, že se jedná o subjektivní pocit, který nemá oporu v měření, rozdíly jsou jasně slyšitelné.

Odpovědět