SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas » 28 dub 2018 22:28

Ten filtr jsem “slyšel” u sebe doma při návštěvě pana Šrolla. Doposud jsem neměl zapojené nic více účinného v boji zarušení. Jsem tedy adeptem, až filtr bude k mání. Stejně si myslím, že do doby, než bude hotový k prodeji, pan Šroll jej dle svého zvyku několikrát vylepší :-)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 28 dub 2018 22:41

To urcite - neustale bada, neustale zlepsuje 😉👍
Ja oproti PP PT15 nic moc neslysel. Pozdeji trosku jakoby ano, ale nic vyrazneho.

Pokud jsi nepouzival nic a pak zapojil filtrovanou listu, tak je dost pravdepodobne, ze to prineslo zmenu.

Ja PP PT15 vypojil jen jednou pri testovani listy od kychtaxe. Pak zpatky pracka a to byl rozdil jako 🐷
Bez filtru to u nas v dome nejde. 😉👍

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 29 dub 2018 01:15

No, oni jsou ty Sroll veci myslim hodne imunni vuci ruseni. Tak treba proto... Nebo to chce delsi poslech. Mas to pekny, Petre, pockej az bude doma Rhythm, budes chrochtat blahem :-)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 dub 2018 08:57

Diky WaVe_99 😉
Ale i zde u me je filtr potreba. Dela tu svou praci. Bez nej je to horsi. Tedy az bude finalni lista hotova tak ji znovu vyzkousime proti PP.

Cassiopeia to zvlada dost dobre, prijde mi ted mnohem zasadnejsi spise ten upgrade prevodniku. Rhythm jeste pocka. Stejne neni kupec na Cassiopeiu.

Vse ma asi svuj cas ...

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 29 dub 2018 14:13

Mám druhý filtr v řadě, teď i s oddělovákem a přijde mi to taky lepší s ním. Taky bydlím v Praze jako ty, ona ta síť tady bude dost zasviněná - zejména u mě, kde je v baráku fakt hodně bytů.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 dub 2018 21:25

PavelDosko píše:
28 dub 2018 21:30
bych tomu i veril, jinak by to asi nedavalo smysl ... jen ze Epos 1 byl tak chvalen ... at vam to hraje, chlapi
Vem SPaudio DAC na porovnání se Sroll Epos a uz nebudeš mít nad čím přemýšlet jestli je Epos povedený nebo ne.
Je snad jasné, že nová verze je vždy ještě méně kompromisní než předchozí (dražší součástky, komplikovanější zapojení).

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 dub 2018 21:52

nepochopil, ale ryje (to ze hral spatne Epos I tak nejak vyplynulo z Petrovo postu)

p.s. uz vis jaky chip poslouchas ?
p.p.s. to ze je nova verze nekompromisnejsi mozna plati u Srollu, ve vetsine pripadu je to naopak

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 dub 2018 22:43

No on ten Epos 1 nehraje vubec spatne. Ba prave naopak. Je uuuuuzasny. Kdyz ho obcas vypojime a zapojime misto nej cokoliv od mych pratel, tak je velmi ocenovany.

Jen ted kdyz jsem ted slysel Epos 2, tak tvrdim, ze je to poradny skok vpred.

Jako bych drive jezdil Toyotou. Pak si koupil Lexuse a ted mel moznost vyzkouset Lexuse ve vyssi vybave.

Sroll to svoje badani opravdu promita do tech upgradeu v podobe lepsich soucastek, efektivnejsich zapojeni, apod.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 dub 2018 22:47

Tohle vlákno sleduji pravidelně,ale už moc nepřispívám,není ani proč ;) V podstatě pořád stejní lidé furt žasnou nad prací mistra a honosí se nad tím,jak verze např.2 je ohodně lepší než verze 1 čehokoliv,co vyrobil.Při pohledu zpětně člověk zjistí,že popisují ti stejní lidé i verzi 1 čehokoliv,jako absolutní mistrovo dílo.Takže mně nezbývá než napsat zase to své-sekta ;)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 dub 2018 22:51

PavelDosko
Sroll Epos je chip 2x AD1955 který používá třeba i Audionet Planck, Mark Levinson No.512 a další top výrobci pokud nejdou cestou vlastniho FPGA chipů. Ty máš ve svém SPaudio čip od Sabre, který využívají třeba výrobci Mytek nebo Oppo. Opravdu by mě porovnání SPaudio vs Sroll Epos zajímalo.

Proste u Sroll je vždy jistota, že nová verze je lepší než předchozí generace.
Pokud Epos mk1 byl velice dobrý ve srovnání s konkurencí tak mk2 je prostě ještě zvukově lepší. Stejně tak u Sroll Lyric mk1 vs mk2.
Naposledy upravil(a) Jiri dne 29 dub 2018 22:59, celkem upraveno 1 x.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 dub 2018 22:58

Terahera
Měl si možnost slyšet výrobky Sroll v přímém porovnání se svým železem a své poslechovce?
Pokud si o nich jen četl na fóru tak tvé příspěvky v tomto vláknu mají nulovou hodnotu :roll:

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 dub 2018 23:15

V každém jiném vlákně je prostor pro diskuzi,pouze zde není radno psát cokoliv,co nechválí konkretního konstruktéra ;) Proto můj názor-sekta ;) Nečerti se hned,nemyslím to ve zlém,prostě mě to tak připadá a chválíte si tu sami sobě v minimálním počtu to své.Jinak k tvému dotazu mohu odpovědět pouze ANO,nemelu jen tak,aby se neřeklo a mám k Sroll a Casea komponentům možná blíž,než si myslíš ;) Pouze nejsem člen sekty ;) ,tak píši jinak

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 30 dub 2018 06:57

.... příspěvky v tomto vláknu mají nulovou hodnotu
*thumbs up* , všetky (možno okrem emocionálnej hodnoty) . Je to v presne ako som už napísal,v duchu "kolmý, kolmejší, najkolmejší".
Toto je dohad, alebo snáď informácia, že "mk1" bol kompromisný?
Je snad jasné, že nová verze je vždy ještě méně kompromisní než předchozí (dražší součástky, komplikovanější zapojení).
Proste u Sroll je vždy jistota, že nová verze je lepší než předchozí generace.
Zázrak, Cecilko;)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 30 dub 2018 08:16

Terahera
Výborně, tak pokud máš reálně zkušenosti s poslechem Sroll zesilovače a DACu a podle toho co tu píšeš tak tě tento čistý zvuk neoslovil. Můžeš třeba napsat co ti vadilo a proč upřednostňuješ svoji sestavu?
Já jsem měl nedávno možnost slyšet DAC od MSB (300tis Kč) vedle mého Epos mk2 a hned bych ten MSB bral všema deseti. Říkal jsem o tom i L.Šrollovi a on začal už přemýšlet jak Epos mk2 ještě posunout.

BVa
V r.2006 jsem si koupil Váš BVa P1SE za 13.500Kč (po 2 letech jsem ho výhodně prodal protože zájemce si ho koupil i bez poslechu protože slyšel "že, je to prý skutečně špičkový preamp. za pár korun") a koukám, že i dnes ho máte stále v nabídce za 600EUR a to stále ve verzi mk1. Obdivuji, že geniální konstruktér z Trnavy dokázal hned "na první dobrou" vytvořit tak dokonale špičkový preamp, který ani po 12letech nepotřebuje evoluci na mk2. Bravo. *palec*

Na Vašich BVa stránkách máte motto "Aj pri najvyšších nárokoch na vernú reprodukciu Vás bez problémov prenesú do sveta hudby." Když potom čtu na Slovanetu nadšení jak naprosto skvěle to hraje v BVa poslechovce (s PC s Foobarem a CA DacMagic za 10tis) tak se musím usmívat a i věřím, že jakýkoliv jiný zesilovač (třeba i Soulution) tam prostě nezahraje lépe ale není to tím, že jeho měření je sice o něco lepší ale to už stejně uši nerozliší :lol:

Na Slovanetu se všichni (včetně Vás) rozplývají nad špičkovým měřením a foto vnitřku GredAudio pDAC-2 a jen pár lidí ho doopravdu slyšelo. Já jsem si ho na 14dní domů vypůjčil. No jediné v čem měl pDAC-2 navrh nad Sroll Epos mk2 bylo provedení skříně z ofrézovaného alu ingotu. Zvukově nebylo co řešit a pDAC-2 jsem s vysvětlením a díky vrátil do Žiliny. Byl jsem ujištěn, že se pracuje na nové nekompromisní Gred DAC verzi. Vida, tak i v Žilině to ještě jde zlepšit.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 30 dub 2018 08:26

Jiri, diki zaujimavy prispevok!

Ja nemam ani upravenu akustiku a ani super bedny ako ty, a z mojho pohladu su rozdiely medzi kvalitnymi DACmi dost male, skoro az nevyznamene. Ale mozno sa len pri porovnani nezameriavam na spravne veci, resp. nepocuvam tie spravne nahravky.

Neskusil by si par slovami zhrnut, ako ty vnimas rozdiely medzi DACmi? Napr. ci ten rozdiel je pocut takmer na kazdej skladbe, alebo len na vybranych lepsich nahravkach (napr. v HD rozliseni), a ci to rozlisujes napr. na nejakom konkretnom nastroji, alebo beries celkovy dojem? Pripadne ak by si mohol pridat i nejake tipy na hudbu na porovnavanie.

Diky.

Odpovědět