SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Miero » 04 kvě 2018 14:46

Myslim, ze robis chybu ze testujes 2 drahe USB kable oproti sebe. Ak nepocujes vobec rozdiel, tak je treba jeden z nich nahradit klasickym spotrebnym USB kablom za par korun. A ak ani tak nebudes pocut rozdiel, tak si vyhral a s kludom budes moct vratit tie kable, ze ich do svojej zostavy nepotrebujes... :-)

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 04 kvě 2018 15:01

To určitě udělám, to měl být až poslední krok, teď řeším zda jsem už tak starý/tak hluchý a nebo tak nějak, jak jsem psal, co dcera, pak začnu ze sestavy postupně, krok po kroku odebírat vylepšovátka.
Naposledy upravil(a) Zdeno1 dne 07 kvě 2018 23:27, celkem upraveno 1 x.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 04 kvě 2018 15:07

To je v pořádku, rozdíly mezi usb kabely nejsou tak dramatické jako mezi ostatními typy kabelů. Miero správně napsal, že by bylo dobré srovnat ten drahý s úplně obyčejným, pak bys to určitě mohl rozeznat jednoznačněji.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 07 kvě 2018 22:14

Miero píše:
04 kvě 2018 14:46
Myslim, ze robis chybu ze testujes 2 drahe USB kable oproti sebe. Ak nepocujes vobec rozdiel, tak je treba jeden z nich nahradit klasickym spotrebnym USB kablom za par korun. A ak ani tak nebudes pocut rozdiel, tak si vyhral a s kludom budes moct vratit tie kable, ze ich do svojej zostavy nepotrebujes... :-)
Rozdíl nula, děkuji Ti za radu, převodník je absolutně imunní vůči jakýmkoli USB kabelům do deseti tisíc, dražší nemám.
Zítra ještě zkusím jiný DAC, není boha, abych nenašel nějaký rozdíl.

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 08 kvě 2018 06:03

Super, mas teda dobry DAC :)

Aby bol pocut nejaky rozdiel, tak si myslim, ze potrebujes naozaj zly USB DAC ktory ma nejaky problem v navrhu (napr. nieco z Ciny do 100Kc), alebo fakt zly USB kabel nevyhovujuci USB specifikacii (napr. mozno nejaky najlacnejsi z Ciny co najdes).

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeno1 » 08 kvě 2018 08:02

Ale to mě mrzí, že žádný rozdíl, když čtu ty recenze, lidem po vyměně USB kabelu, běhá mráz po zádech.Překvapení však bylo, jaký posun byl po výměně Supry za Sroll kabelu k výkonovému zesilovači, to bylo znát okamžitě a to tam po něm běhá jen nějaká elektrika a nebo co. :)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 01 čer 2018 13:23

Sonofstars,
Petře chci poděkovat za půjčení kabelu Sroll pro porovnání se síťákem od Paola.
Hrál velmi pěkně, však v mojí sestavě si lépe sedl kabel od Paola, věřím, že vTvojí sestavě by tomu bylo naopak.
Ještě jednou děkuji a přeji spoustu krásných chvil strávených s hudbou.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 01 čer 2018 13:36

Neni zac Honzo, jsem rad, ze jsi srovnal a vybral ten nejvhodnejsi pro tebe. 👍😉 Mozna bych volil stejne jako tY, ale zatim jsem Paola nezkousel.

Na druhou stranu mit vse odlazeno od jednoho vyrobce muze mit sve vyhody. 😉👍 Zatim me osobne vyhovuje tato cesta.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 01 čer 2018 15:31

Zdeno1 píše:
08 kvě 2018 08:02
Ale to mě mrzí, že žádný rozdíl, když čtu ty recenze, lidem po vyměně USB kabelu, běhá mráz po zádech.Překvapení však bylo, jaký posun byl po výměně Supry za Sroll kabelu k výkonovému zesilovači, to bylo znát okamžitě a to tam po něm běhá jen nějaká elektrika a nebo co. :)
Napajeci kabel je jednim z nejvic podcenovanych komponentu.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 01 čer 2018 16:36

U mna nie. 8-) Už dávno som riešil kvalitné aj sieťové káble.
Stále ma niekedy dokáže prekvapiť aj relatívne lacný ale zázraky sa nedeju ani tu. Ale naozaj až tie drahé ukažu to čo je v hudbe v nahravkach ukryté. :shock:

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 01 čer 2018 22:04

žeby šum?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 01 čer 2018 22:29

Miero : v klidu, fakt neni nutne porizvovat napajeci kabel v dvojnasobne cene sestavy, melo by to byt v kontextu vyrovnane

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 20 črc 2018 13:44

Není tajemstvím, že používám sestavu Sroll s bednami Quadral Titan MkIV, a to k naprosté spokojenosti. Poslech hudby mnoha žánrů je moje vášeň a hifi je prostředek, jak si reprodukovanou muziku co nejlépe užít.

Včerejší odpoledne se u mě stavili oba Luďkové (Šroll a Habarta). Poslouchala se muzika, povídalo se. Někdy v polovině procesu jsme zapojili kompletní sadu finálních verzí kabelů Sroll, tzv. napájecích, USB, signálových, i k reprobednám. Dosavadní kabely byly kombinací starší verze Sroll a Audioquest. Poslouchalo se dál, a od prvních minut bylo jasné, jak se hudební spektrum významně změnilo. Prostor se stal otevřenějším, vzdušnějším a živějším, nástroje byly lépe separovány, staly se výraznějšími a barevnějšími, scéna začala být daleko plastičtější, muzika popošla dopředu k posluchači. Bylo to přímo ohromující, podobný rozdíl jsem zažil snad jen při srovnání zesilovače za 10 a 150 tisíc. Podotýkám, že předtím byl zvuk také pro mne výborný, ale i tak změna k lepšímu byla významná a ve všech aspektech jasně slyšitelná.
Po několika dalších hodinách poslechu nastalo zpětné zapojení původních kabelů. Vše poněkud zešedlo, zmrtvělo, shluklo se dohromady. Pořád vyhovující poslech, ale ve světle předchozího zážitku...
S Luďkem (Š) jsme pak řešili různé aspekty poslechového prostoru a poslechu vůbec, jeho rady ve veci zlepšení akustiky mé poslechovky považuji za velmi cenné a rozhodně je v co nejkratší době realizuji. Nezištná rada od zkušeného konstruktéra je nenahraditelná.

Co tím chci říci? Že je potřeba všechno vyzkoušet. Každý se může sám přesvědčit o přínosu, či nepřínosu zařízení Sroll na výsledný zvuk audio řetězce. Jsem prostý posluchač hudby, žádný konstruktér, proto mnoho technických pojmů pro mě znělo příliš cizokrajně, než abych vůbec chápal, oč jde. Ale co jsem slyšel, to jsem slyšel, a zde napsal. Není nad osobní posluchačskou zkušenost.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 21 črc 2018 11:56

Pěkné hrombedny máš:-)
Taky mám komplet Šrolla včetně kabeláže. Nedávno mi zvědavost nedala a zkusil jsem Nordost SPM Reference namísto Šrollova signálového kabelu. Chvíli se mi to líbilo, ale pak jsem si uvědomil, že rozlišení je horší, než u Šrollova signálkabelu, vrátil jsem a okamžité zlepšení. Podobného výsledku jsem dosáhl i se zkoušením různých USB kabelů.
Zesilovače máme shodné, jen jsem nečekal, že utáhnou Titány. :-)

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 21 črc 2018 18:36

Titany Sroll Rhythm utáhne hravě. Hraju docela nahlas, ale abych rozsvítil kontrolky limitace, to už musím pěkně solit, aby si aspoň ve špičce bliknuly. Ani u nejnáročnější hudby jsem nezažil výkonovou nouzi. Poslechovku mám přes 50 m2, není problém dělat tady pěkně hlasitou párty.. :)
Nyní mám sestavu přístroje+kabely na dlouho vyladěnou, nové Repro Sroll zatím neuvažuji pořizovat, k Titanům mám velmi osobní vztah a hrají luxusně. Teď hlavně poslechovka, zatím je to zvukově poněkud koupelna, takže zatlumovat a zatlumovat, správným způsobem, na správných místech... O zábavu je postaráno.

Odpovědět