SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas » 12 zář 2018 14:37

Jo, jsem hodně spokojený blázen :-)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 18 pro 2018 22:01

sonofstars píše:
10 zář 2018 13:49
V sobotu jsem prodal svou Cassiopeiu dalšímu majiteli, aby mu přinášela radost. Byl nadšený, moc se mu líbilo, jak mi to tu hraje.
Další metou je Sroll Rhythm a do konce roku jej snad zakoupím (ještě šetřím korunky). Už se na něj moc těším a čtenářům tohoto vlákna, nasdílím své pocity 😉 z poslechu.
Zdravím Tě, máš už Rhythm? Konec roku je v dohlednu :-)

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 18 pro 2018 22:09

Také mne zajímají sonofstarsovy poslechové zkušenosti s Rhythmem.
Během pár dní bych měl svůj dostat upgradeovaný na MkII, mělo by to přinést výrazný posun.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 18 pro 2018 22:19

To Antony:
Upgrade stojí za to. Už upgrade mám a je to hodně velký posun, co se týká rozlišení i detailů, větší odolnost vůči zarušení. Výšky víc vypovídají o nástroji. Vše zní víc přirozeně. Mám to od soboty a pěkně si to vychutnávám. Jako bych si přivezl nový stroj.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 18 pro 2018 22:27

Fidas:
Ano, mám tyto reference a není důvod jim nevěřit. Do pátku budu mít doma, osobně naposlouchám. Pak podám zprávu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 18 pro 2018 22:55

Poslouchal jsem Rhytm v roce 2016 u Dana Vrány v poslechovce na prototypu jeho beden a vůbec to nebylo špatný.Poslech trval asi tři hodiny, místy se mně zdálo, že basy by mohly mít pevnější podání.
Chtěl bych Rhytm porovnat doma se svými zesilovači, myslím, že by to bylo pro mně hodně zajímavé.Musim se se Sonofstar domluvit, zda by se to dalo zrealizovat.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 19 pro 2018 09:02

Fidas píše:
18 pro 2018 22:19
To Antony:
Upgrade stojí za to. Už upgrade mám a je to hodně velký posun, co se týká rozlišení i detailů, větší odolnost vůči zarušení. Výšky víc vypovídají o nástroji. Vše zní víc přirozeně. Mám to od soboty a pěkně si to vychutnávám. Jako bych si přivezl nový stroj.
Sorry páni, nič v zlom, ale tieto upgrade ala Sroll mne pripadá ako keby predchádzajúca verzia bol pruser a nová MKII , MKIII ... *headbang* Ja mám pream, koniec i dac už niekoľko rokov a sú to prístroje z CZ a SK produkcie (nejde o komerčne predávané prístroje) a sú navrhnuté ako konečne odladené riešenie pre použitú konštrukciu (topológiu) daného prístroja.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 19 pro 2018 09:15

lubos
Zřejmě existují dva druhy konstruktérů. Jeden svůj výrobek vyvíjí a druhý stagnuje. Já osobně si víc vážím těch prvních.
Konečné řešení je mýtus.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 19 pro 2018 09:26

Antony
OK, je to len uhol pohľadu lebo ja mám pocit, že Sroll stále nie je spokojný so zvukom svojích prístrojov a tak ich donekonečna upgraduje ... Sorry za off topic.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 19 pro 2018 09:34

asi ano. Nedavno mi pan Stranka provedl upgrade preampu SPaudio P1 a fakt zlepseni ve zvuku - hlavne prostor a separace nastroju. Upgrade byl zdarma. Jen jsem predtim nechvalil P1 do nebes s tim, ze zvuk je vyjimecny.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 19 pro 2018 09:58

lubos píše:
19 pro 2018 09:02
Fidas píše:
18 pro 2018 22:19
To Antony:
Sorry páni, nič v zlom, ale tieto upgrade ala Sroll mne pripadá ako keby predchádzajúca verzia bol pruser a nová MKII , MKIII ... *headbang* Ja mám pream, koniec i dac už niekoľko rokov a sú to prístroje z CZ a SK produkcie (nejde o komerčne predávané prístroje) a sú navrhnuté ako konečne odladené riešenie pre použitú konštrukciu (topológiu) daného prístroja.
Nikdo, ani konstruktéři nejsou Bůh, aby napoprvé předložili absolutně konečné řešení. Napoprvé mohou dodat dobré až vyjímečné výrobky. Ale co potom, když přijde nápad, jak ještě vylepšit zařízení? Mlčet a nic nedělat, nebo stvořit MKll, MKlll ...
nakonec se tak děje téměř u všeho, věčné upgrady Windows, Apple také nedá pokoj, pořád okolo nás máme novinky a vylepšení snad všeho. Někdy spíš pro tahání peněz z kapes lidí. V případě daného zesilovače vidím snahu dosáhnout co nejlepšího podání zvuku.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 19 pro 2018 10:06

Neustálé vylepšování vlastní konstrukce je přirozený princip vývoje. Chválení vlastního výrobku je taktéž přirozené. Osobně jsem je zažil v hovoru s každým konstruktérem, s nímž jsem měl možnost mluvit. Včetně Pavla Stránky.
Upgrade je dobré znamení, že konstruktér nestagnuje, vnímám to velmi pozitivně. Pokud někdo prohlásí, že už nic vylepšit nelze, čtu to jako, že se na vývoj vykašlal, a to je pro konstrukční exitus.

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik » 19 pro 2018 10:46

PavelDosko píše:
19 pro 2018 09:34
asi ano. Nedavno mi pan Stranka provedl upgrade preampu SPaudio P1 a fakt zlepseni ve zvuku - hlavne prostor a separace nastroju. Upgrade byl zdarma. Jen jsem predtim nechvalil P1 do nebes s tim, ze zvuk je vyjimecny.
Kolik si pripravit na upgrade Sroll Rhythm?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 19 pro 2018 10:59

Smysluplný upgrade by bylo, kdyby p.Sroll ke svému zesilovači Rhytm udělal koncový zesilovač, nebo ho vyráběl též jako dělenou verzi, kde třeba v paneláku by stačil jeden koncák, (nebo integráč, jako ekonomická verze),kde výkon dvakrát 165W/4ohmy na kanál je tak akorát na menší sloupek nebo větší stojanovou dvoupásmovku.Dva konce by pak dostatečně nakrmily i větší třípásmový model někde v poslechovce rod. domku. To bych považoval za smysluplný upgrade, zvláště když model Lyric je prakticky nesehnatelná záležitost.
K výše uvedenému vývoji konstruktéra bych uvedl toto:
Byl jsem přítomen momentu, asi v roce 2004, kdy na výstavě v Praze v solonku Luxtone u Patrika Bláhy, p.Sroll prezentoval svůj zesilovač a jako síťový kabel použil takový, proti kterému je šňůra od žehličky těžký HighEnd, s komentářem, že toto úplně stačí a vyhovuje.Nic proti tomu.
Dnes vyrábí svojí kabelovou řadu, se kterou údajně hrají jeho zesilovače nejlépe. To jen k tomu vývoji.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 19 pro 2018 11:07

Jsou 2 druhy konstruktérů. Buď ti kteří dělají upgrade svého zapojení když se objeví nové moderní součástky na trhu a potom ti co dělají upgrade svého zapojení když se některá součástka přestane vyrábět a zmizí z trhu.
Sroll Rhythm je výborný zesilovač takže jsem opravdu zvědavý na přímé srovnání s Rhythm mk2.

Odpovědět