SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od Antony » 19 pro 2018 11:10

O smysluplnosti toho, co a jak upgradovat, si konstruktér naštěstí rozhoduje sám.
S dotazem na cenu by bylo nejlépe obrátit se přímo na výrobce/prodejce.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 19 pro 2018 11:20

Něčí rozhodnutí v žádném případě nerozporuji a naprosto souhlasím.
Proti jeho zesilovačům nic nemám, jen jsem v rámci diskuse napsal co si myslím.To se snad ještě zatím může.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 19 pro 2018 11:55

Dasta
Domluv si Sonofstara ať si Rhythm poslechneš u sebe doma. Jsem zvědavý zda Rhythm dokáže ukočírovat tvé Xavy.
Ohledně tvé zkušenosti z poslechu Rhythm v CASEA, předpokládám ve spojení s DACem Sroll? Za mě jsem také považoval "umírněné" basy za vlastnost zesilovače Rhythm ale po otestování DACu MSB to vidím jako zvukovou vlastnost Sroll DACu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 19 pro 2018 12:34

Jiri píše:
19 pro 2018 11:07
Jsou 2 druhy konstruktérů. Buď ti kteří dělají upgrade svého zapojení když se objeví nové moderní součástky na trhu a potom ti co dělají upgrade svého zapojení když se některá součástka přestane vyrábět a zmizí z trhu.
Sroll Rhythm je výborný zesilovač takže jsem opravdu zvědavý na přímé srovnání s Rhythm mk2.
coz asi nebyl pripad meho preampu, ten upgrade byl rok a pul po zakoupeni.
az vam mk2 hraje ke spokojenosti

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka » 19 pro 2018 13:02

Bude li tam podobný posun, jako u Lyricu, tak se mají současní majitelé opravdu na co těšit! *hura*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 19 pro 2018 13:19

Antony píše:
19 pro 2018 10:06
Neustálé vylepšování vlastní konstrukce je přirozený princip vývoje. Chválení vlastního výrobku je taktéž přirozené. Osobně jsem je zažil v hovoru s každým konstruktérem, s nímž jsem měl možnost mluvit. Včetně Pavla Stránky.
Upgrade je dobré znamení, že konstruktér nestagnuje, vnímám to velmi pozitivně. Pokud někdo prohlásí, že už nic vylepšit nelze, čtu to jako, že se na vývoj vykašlal, a to je pro konstrukční exitus.
V prvom rade to znamená to, že ten prístroj bol šitý horúcou ihlou, ak je možné neustále výrazné vylepšovanie , vždy ako "úplne nový level" a výrazná zmena. A hlavne ak už predtým bol prístroj predkladaný ako niečo výnimočné a vychválený výrobcom . Každý upgrade by mal byť objektívne preukázaný, čo sa skutočne zlepšilo. Rečami sa dá urobiť hocičo, lenže sú to iba reči, nie realita, asi ako podloženie káblov alebo smerová poistka. Také " homeopatické" zlepšenie v rámci "trvale udržateľného rozvoja" ;) . Hlavne ekonomického..
Naposledy upravil(a) BVa dne 19 pro 2018 14:08, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 19 pro 2018 13:45

Jiří,
S Petrem se domluvím, nevím jestli ještě není mimo republiku.
Také jsem si myslel, že to bude DACem, potvrdilo se mně to později v Long Play Audiu kde hrál tentýž DAC s Lyricem.

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka » 19 pro 2018 15:07

Jiri: v Chorvatsku je na prodej MSB...za 3,5

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 19 pro 2018 21:37

Fidas píše:
18 pro 2018 22:01
sonofstars píše:
10 zář 2018 13:49
V sobotu jsem prodal svou Cassiopeiu dalšímu majiteli, aby mu přinášela radost. Byl nadšený, moc se mu líbilo, jak mi to tu hraje.
Další metou je Sroll Rhythm a do konce roku jej snad zakoupím (ještě šetřím korunky). Už se na něj moc těším a čtenářům tohoto vlákna, nasdílím své pocity 😉 z poslechu.
Zdravím Tě, máš už Rhythm? Konec roku je v dohlednu :-)
Ahoj všem,
No jsem evidentně poslední v pořadí 😂😂👍
Antony mi asi vyfouknul poslední trafo 😉👍😂
Mohl bych ho mít ještě pod stromečkem, ale když jsem slyšel, kolik toho LŠ má, tak jsem mu řekl, že budu rád, když si udělá hezké Vánoce s rodinou a mě se věnuje až po svátcích. Tedy bych ho mohl mít opravdu v rozmezí na konci roku až první týden v lednu. 😉
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 19 pro 2018 22:35, celkem upraveno 1 x.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 19 pro 2018 21:44

Sroll Lyric 2ks přímo u výrobce. Stačí mu zavolat. 😉👍

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 19 pro 2018 22:33

K neustálému posunu vpřed, nebo v tomto případě - neustálému nalézání nových a pro naše uši líbivějších řešení si vždy vzpomenu na svou první Octavii a dnešní model. První Octávka byla taky pecka (alespoň pro mne) a ta dnešní je jen mk3? Možná, ale užívám si jí mnohem víc.
😉 Vývoj nezastavíš, to by bylo něco špatně. Konečné řešení je nesmysl. Vše plyne. Nic nestoji.

No flame please 🙏

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 19 pro 2018 23:18

BVa píše:
19 pro 2018 13:19
Antony píše:
19 pro 2018 10:06
Neustálé vylepšování vlastní konstrukce je přirozený princip vývoje. Chválení vlastního výrobku je taktéž přirozené. Osobně jsem je zažil v hovoru s každým konstruktérem, s nímž jsem měl možnost mluvit. Včetně Pavla Stránky.
Upgrade je dobré znamení, že konstruktér nestagnuje, vnímám to velmi pozitivně. Pokud někdo prohlásí, že už nic vylepšit nelze, čtu to jako, že se na vývoj vykašlal, a to je pro konstrukční exitus.
V prvom rade to znamená to, že ten prístroj bol šitý horúcou ihlou, ak je možné neustále výrazné vylepšovanie , vždy ako "úplne nový level" a výrazná zmena. A hlavne ak už predtým bol prístroj predkladaný ako niečo výnimočné a vychválený výrobcom . Každý upgrade by mal byť objektívne preukázaný, čo sa skutočne zlepšilo. Rečami sa dá urobiť hocičo, lenže sú to iba reči, nie realita, asi ako podloženie káblov alebo smerová poistka. Také " homeopatické" zlepšenie v rámci "trvale udržateľného rozvoja" ;) . Hlavne ekonomického..
Se vsim respektem k Vam, je nutne to porad opakovat dokola? Myslim, ze uz tu neni jediny clen, kteremu by nebyl jasny Vas postoj k vyse uvedenemu. To se neudrzite? :-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 20 pro 2018 08:13

So všetkým rešpektom, je to nutné rovnako často, ako často sa objavujú nezmysly , polopravdy, prípadne až účelové lži od ľudí, ktorí sa rovnako "neudržia" :) Ako povedal pán Werich, " ľudská blbosť je nekonečnä, ale bojovať proti nej sa musí". Jednoducho nemám rád tvrdenia o nejakom "vývoji" v štýle "kolmý, kolmejší, najkolmejší, kolmejši ako najkolmejší....." atď až " ad nauseum". A to všetko bez jediného objektívneho technického faktu.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 20 pro 2018 08:34

Na mě z tvých příspěvků spíš kouká "neunesl jsem, že to někdo na tom samém rybníčku umí mnohem lépe".

Pokud kritizuješ "vylepšování vynikajícího", měl bys jedním dechem přednést objektivní technická fakta (původní vs vylepšený zesilovač), na kterých tuhle kritiku stavíš. To by myslím hodně lidí zajímalo. Bez nich je to jen bezobsažná ničím nepodložená negace. Tedy děláš přesně to, co sám kritizuješ.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 20 pro 2018 09:07

BVa zesilovač Sroll Rhythm neměl možnost změřit a nikde na webu nenašel žádná měření ani detaily zapojení, dokonce ho ani pořádně neslyšel. Což zůstat u kritiky toho řešení chladiče Sroll Rhythm, ne? :D

Odpovědět