SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od valderon » 13 črc 2017 20:38

Ivanb_cko:
Proč šílenství? Psal, že se mu zvuk líbí. A to je to podstatné. Prostě v jeho poslechovém prostoru a s jeho aparátem, který má určitě dobře odladeny, mu to vyhovuje. A tento stav si dotáhl kabelazí. Navíc má pořád do budoucna tu možnost se posunout. Mě to přijde racionální.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 13 črc 2017 22:46

Vetsina lidi zde nakupuje nejdriv zesilovac a elektroniku a kabely az z toho co zbyde. Tady byl zamer asi jiny. Mit vsechno sroll a nematlat se s kabelazi a ladenim nuanci. To je sympaticke, ze na neco podobneho vyrobce nejen mysli, ale dotahne do maxima.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 13 črc 2017 23:05

ivanb_cko píše:to sonofstars: promiň, ale v té tvé SWOT analýze jsi někde zcela evidentně udělal chybu. Pokud chápu správně, že jsi vyměnil možnost mít lepší zesilovač, který se ve zvuku projevuje dejme tomu 40% oproti kabeláži, která zvuk ovlivňuje tak maximálně 5% všechna dohromady a stálo Tě to stejně peněz...to je čiré šílenství!
Já ho doma měl a nemohu říci, že by se mi opravdu chtělo do něj jít. A možná jsem jiného názoru na přínos kabelů - mám je rovnocené s ostatními komponenty. Zesilovač - převodník - bedny - kabely.

Fakt toho nelituji a takto mi to vyhovuje. Ale díky i za tento názor. Třeba někomu pomůže při opačném rozhodnutí.

A valderon to napsal velmi hezky - výstižně - lépe bych to nenapsal - také souhlasím. *2thumbsup*

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 13 črc 2017 23:11

To kychtax: to mi na tom také vyhovuje.

Má to však ještě jeden háček. Cesta hifi je nekonečná. Jako s automobilovým průmyslem. Vždy když už si myslím, že jsem spokojený, objeví se něco dalšího, co posune hifi (nebo jen zvuk jedné sestavy) zase dál. A už to lítá, audiofilia neurosa, finance, testování, ...

Jednoho dne se stejně asi naštvu, všechno to prodám, a koupím si zpátky walkman Sony :lol: úspora 300tis a klidné nervy :lol:

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 13 črc 2017 23:20

A pak toho budes tak litovat, ze si to vsechno zase znovu nakoupis.. i takove, myslim, byly pripady :lol:
Takove celkem drahe ponauceni. Hihih *headbang*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 13 črc 2017 23:35

Taky souhlas s Valderon.
Uz jsem to nekde myslim psal. Nemam zadnou high-end kabelaz, ale z meho pohledu ten nejlevnejsi rozumny zaklad ve smyslu aby cervicek nehlodal, ale nestalo to stejne jako pulka sestavy. Presto, kdyz vsechnu kabelaz vymenim za tkanicky a kabely od tiskaren, je zmena zvuku skokova stejne jako pri vymene zesilovace za o tridu horsi.
Neumim to vyjadrit v procentech (a vecne to podle me ani nedava smysl), ale na zaklade tehle zkusenosti povazuju kabely jako celek za rovnocenny plnohodnotny komponent.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 13 črc 2017 23:39

Pitrs *thumbs up*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 14 črc 2017 08:53

sonofstars píše:
Má to však ještě jeden háček. Cesta hifi je nekonečná. Jako s automobilovým průmyslem. Vždy když už si myslím, že jsem spokojený, objeví se něco dalšího, co posune hifi (nebo jen zvuk jedné sestavy) zase dál. A už to lítá, audiofilia neurosa, finance, testování, ...
:lol:
Ano, výše zmíněné je platné v případech kdy si hifista nestanoví maximální finanční hranici. Protože samozřejmě vždy bude něco ještě lepšího ale cena raketově roste vzhůru. Navíc kdo může mít cíl dosáhnout na nejlepší hifi na světě?
S cenovým stropem potom už jen optimalizuješ složení aparatury aby za stejnou celkovou investici si získal lepší zvuk.
Pokud máš s vyladěným aparátem stále potřebu "posouvat" se k lepšímu zvuku tak největší posun (paradoxně za relativně málo investic) bude kvalitní úprava akustiky poslechové místnosti.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 14 črc 2017 09:43

to Jiri a kychtax:

ano souhlasím v plném rozsahu. Už jsem na stropě *2thumbsup*

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 14 črc 2017 11:34

sonofstars píše:to Jiri a kychtax:

ano souhlasím v plném rozsahu. Už jsem na stropě *2thumbsup*
S aparaturou nebo akustickými úpravami? :D

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 14 črc 2017 11:49

S aparaturou jsem na cenovém stropě a díky limitacím mého bytu i na technologickém stropě. *2thumbsup*
Akustické parametry se budou tak nějak postupně ladit (za pohovku poličky s knihami, atp.), ale komplexní akustické řešení na míru i se stropem a podlahou je nereálné).

Ale bylo by to fajn mít domeček s vlastní oddělenou trucovnou a posluchárnou - no možná někdy někde na penzi ... :lol:

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 16 črc 2017 11:48

Jsme na tom podobně. Jen místnost k poslechu (3,20x4,20m)je docela malá.
Nadbytek basů jsem pořešil "basovými pastmi" z molitanu o velikosti základny 60x60 a výšce 1,20 m, v každém koutu. Bedny Piega jsou vhodné do větší místnosti. Nicméně jsem s nimi nadmíru spokojený. Nyní je čas pořídit difuzory a uvidím, co dál .. zřejmě bedny.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 16 črc 2017 16:14

Fidas: správná cesta *bravo*
Basstrapy znám, ale dát je do obýváku - tak mě žena flákne utěrkou (a v ní maskovanou žehličkou). Difuzory také nemám kam umístit, jelikož na jedné straně je knihovna (možná zvládne stejnou funkci) a naproti ní je okno přes celou zeď.

Lachim mi doporučil zkusit knihovnu nad pohovku, která je přímo proti Hifi. Ta projde a uvidíme co dál.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 16 črc 2017 16:30

PavelDosko píše:jinak podle specifikace by mohl Sonofars zkusit toto - https://itunes.apple.com/us/app/kinsky/id449144980?mt=8

Pavle chtěl jsem to otestovat, ale buď aplikace nepodporuje připojeni iPadu jako ovladače přes MPD server, nebo jsem jen neměl úspěšné oko. *fnuk*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 16 črc 2017 17:51

Ta aplikace je vyloženě určena pro MPD *2thumbsup*

Odpovědět