SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od RedBaron » 07 lis 2017 09:32

Je to dost podobné ATC EL150 , jen to nemá pořádný basák a pořádnou středovou kalotu, tak nevím :)

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 07 lis 2017 14:42

Měl jsem možnost je slyšet,měl jsem možnost je slyšet doma,potom ještě jednou po úpravách v NJ Casea,...hrají opravdu pořád čistě,příjemně,ať se do nich pustí cokoliv,skoro bych řekl že umí vše trochu srovnat do nějaké roviny,prostorový efekt je obrovský...komu se budou líbit ten je koupí
-
za sebe bych řekl že hledám trochu (víc) jiný zvuk,nejdůležitější pro mě bylo jak napsali přede mnou že:............1-hrály velmi příjemně a "tak trochu jinak". 2-....je to opět jen 2-pásmová konstrukce..
-
Jinak beden jsou desítky,stovky,každý může vybírat,zkoušet do zblbnutí...nic jako konečná podle mne není,vždycky bude něco jiné,lepší,zajímavější,a co se mi nelíbí letos může byt to pravé za rok za dva,asi tak..,

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 19 lis 2017 16:10

Včera jsem slyšel Petrovy Revely/Sroll. Sroll Epos, Cassiopea.. Krásně a velmi čistě hrající sestava. Což vyniklo v podání prostoru. Hluboký předozadní. Pro mně největší změna od posledně, spolu samozřejmě s novým zvukem Revelů. Veliký posun, Petře!
..a večer si dal Šrola ještě k pivu.
Obrázek
Ideální den... *2thumbsup*

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 19 lis 2017 17:52

jsem rád, že se líbilo, byl to hezký den plný poslechu, rád jsem Tě po dlouhé době zase viděl. Príma bylo i seznámení s overgrounderem.
Oběma děkuji za některé poznatky a zkušenosti, které se mohu pokusit přenést ke mě (zejména akustika).

Tak zase někdy ;)

PS: ta večerní nabídka k pivu snad nemůže být ani náhoda :lol:

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 27 lis 2017 18:25

Poslední vizualizace - repro Sroll Soundgarden 2 se již snad dle slov LŠ dokončují.

Od výstavy AVS 2017 předěláno takřka vše. Jak jsem již psal výše, tak nyní mají větší objem, jsou z jiného materiálu (celobuková překližka).
Ke srovnání jsem získal fotku žeber Soundgarden 2 (prototyp vs finální verze).

Nahoře původní žebra z prototypu repro Soundgarden 2 uvedených na výstavě AVS 2017, dole nová aktuální a snad již poslední verze žeber dokončované finální verze Sroll Soundgarden 2
:lol:
Přílohy
Zebro final oproti pototypu.JPG
Zebro final oproti pototypu.JPG (639.29 KiB) Zobrazeno 711 x
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 27 lis 2017 20:38, celkem upraveno 1 x.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 27 lis 2017 19:31

Koľko litrová ozvučnica? Aspoň 100?

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 27 lis 2017 20:30

cca 90litrů

Kocour
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocour » 27 lis 2017 21:05

90 litru, to tam budou 8" stredobasy? Na 7" uz mi to prijde dost, byt by byly jakkoliv upravene.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 27 lis 2017 21:28

Středobasy mají být větší, než v tom prototypu na výstavě v Praze. Viděl jsem měření té novější verze, FCH v ose a několika úhlech mimo osu a polární grafy. Vypadá to dobře. LŠ si chce dát záležet na navázání v přechodové oblasti mezi středobasem a výškáčem.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 27 lis 2017 22:00

Ano myslím, že to je 8.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 07 pro 2017 17:19

Dne 10.12.2017 se zucastnim poslechu hotove sestavy Sroll v akusticky upravene mistnosti.
Pokud mate nejake dotazy na LS a aparaturu, pak mi je napiste do SZ. Zkusim poslechnout, nafotit a napsat kratkou reportaz, pri ziskani odpovedi na vase dotazy pak tyto zahrnu do reportaze.
Zverejnim zde v pristim tydnu.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 08 pro 2017 12:46

bude repro s niečim porovnávané? Alebo len čisto posluch bez komparácie.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 08 pro 2017 13:06

Ciste poslech posledni sestavy Sroll. Zejmena pujde o test beden Soundgarden v akusticky upravene a pro LS zname mistnosti. Tedy bude se zkoumat jak to nakonec po letech vyvoje hraje a jestli se to mistru Srolovi povedlo.

Srovnavat bude LS a majitel poslechovky akorat zvukovy prednes dane sestavy (Soundgarden 2, Rhythm, Epos mk2, Kapton, NUC mk2.

Maximalne mohou jeste panove zavzpominat jak tam hrala predchozi sestava z roku 2016, ale to uz asi jen tak nostalgicky :)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 11 pro 2017 00:38

Tak jak se zamlouval uším poslech komplet aparatury Sroll?

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 11 pro 2017 21:39

:( :( :(
Tak předem musím oznámit malé zklamání, jelikož jsme se asi špatně pochopili se zprostředkovatelem. LŠ dorazil, ale bez finálního řešení repro. Přivezl "pouze" prototyp Soundgarden 2.
Sice už to nebyly ty letos na AVS2017 v Praze představené bedny, jelikož je komplet předělával, ale prvky korpus, podstava, objem a středobasový měnič zůstaly stejné.

LŠ finálovky prostě stále nedokončil. Tak snad po svátcích. Aktuálně provádí finální proměřování korpusu a zvukové vlivy na stěnách (tak nějak jsem to pochopil).

Sestava SROLL: Prototyp Repro Soundgarden 2, Rhythm, DAC Epos mkII, Intel NUC mkII, kabeláž Kapton a Purity Power Cables a "cestovní filtr" Gigawatt lišta PF 1e.

Byl jsem trochu zklamán :( táhnul jsem se docala daleko s cílem vidět a slyšet konečnou prodejní variantu a nic.

Ale na druhou stranu mi LŠ udělal radost v tom, že to hrálo pěkně. Když zahrál bass tak mě opravdu překvapil. Ten malý středobasový měnič se od výstavy "pochlapil". Bylo to o hodně jiné než na výstavě. Nemohu srovnat s tak velkým časovým odstupem jednotlivé detaily, ale tohle se mě fakt trklo. Pouštěl jsem si hodně skladeb co jsem si poznačil na výstavě a tohle bylo určitě lepší podání.
Jistě, hodně udělala i akustika, která v Don Giovanni byla slabinou, ale ty bedny hrály v neděli mnohem mnohem lépe, mnohem dospěleji.
Přílohy
IMG_3417.jpg
IMG_3417.jpg (965.08 KiB) Zobrazeno 135 x
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 11 pro 2017 21:52, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět