SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Odar

Re: SROLL

Příspěvek od Odar » 15 pro 2017 10:40

Fidas píše:
15 pro 2017 08:38
Myslím, že běží na Linuxu a určitě všechny nepotřebné procesy jsou vypnuty.
A aky to ma zmysel? Keby je to postavene na ARM rieseni, kde je nutne optimalizovat kazdy prd, tak nic nepoviem. Ale u bezneho Intelu, ktory ma dnes aj u najmenej vykonnych modelov popri prehravani hudby taku vykonovu rezevu, ze popritom mozes konvertovat video, alebo tazit kryptomeny v poole je to IMO len celkom slusny marketing . . .

Ale tak NUC je na tomto fore viac nez zaklinadlo *hura*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 15 pro 2017 11:11

Pro cele forum zaklinadlem rozhodne neni.. Vetsina lidi, co tu znam, ma normalni pc..nuc se resi prakticky jenom tady, 2-3mi uzivateli?. Jedinec, ktery si umi nainstalovat pc, coz uz je dnes banalni vec, si nuc skoro jiste nekoupi..
Protozre Windows zvladne bez navodu.
Linux podle navodu na youtube..
Naposledy upravil(a) kychtax dne 15 pro 2017 11:14, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 15 pro 2017 11:13

kychtax : NUC je platforma, klidne tam muzes mit OS jaky chces, ja tam mam WIN10 a v pohode, pouzivam v pasivni skrini a pouze pro prehravani hudby, dokoupen linearni zdroj a spokojenost, nad temi zazracnymi upravamy pod linuxem kroutim hlavou, ale verici je oceni

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 15 pro 2017 11:18

...Si sroll Nuc by habarta temer jiste nekoupi. Abych byl presnejsi teda.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 15 pro 2017 11:24

sonofstars píše:
15 pro 2017 10:13
FS píše:
14 pro 2017 22:01
Před pár lety jsem si sestavil vlastní HTPC ... a co náhoda nechtěla, tak jsem narazil na výrobek nějaké firmy v USA, která nabízela nachlup to samé (včetně licence Win a JRiver media centra), co jsem si sestavil já - požadovali bez poštovného 4000 USD (a to ještě nebyl dolar za 22 ani náhodou). Mne to vyšlo na necelých 30 tisíc korun včetně SW.
Řešení z USA mělo jedinou vychytávku oproti mému HTPC - vlastní (údajně galvanicky oddělený) digitální koaxiální výstup (odmítli mi ji prodat ;) , prý ať si koupím celý stroj) .
No ten NUC Sroll s poslední SW úpravou (NUC mkII) vychází i s instalací u vás doma taky na 30tis.
Nechtěl jsem porovnávat absolutní cenu - v mém HTPC byla (úplně zbytečně) blueray mechanika za 6-7 tisíc a 250GB SSD disk, to asi v NUC od Srolla nebude. Šlo mi o ten poměr mezi DIY a "hotovým výrobkem" - připadá mi běžné a obhajitelné, že podíl HW na celkové ceně je třeba jen třetina.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 15 pro 2017 11:26

.
Kruci neumim editovat..

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 15 pro 2017 11:32

PavelDosko píše:
15 pro 2017 11:13
kychtax : NUC je platforma, klidne tam muzes mit OS jaky chces, ja tam mam WIN10 a v pohode, pouzivam v pasivni skrini a pouze pro prehravani hudby, dokoupen linearni zdroj a spokojenost, nad temi zazracnymi upravamy pod linuxem kroutim hlavou, ale verici je oceni
Nejedná se o žádné zázračné úpravy :D
Možná, že na svém systému pozoruješ i pod Windows to, že například z Foobaru to hraje mírně jinak než z jiného přehrávače. Potom je nasnadě, že určitý vliv může mít samotný operační systém. Jasně, jsou to rozdíly malé ... jenže v Linuxu povětšinou zadarmo.
Taky si myslím, že prostředí Windows (možná okrem těch serverových edicí) není úplně vhodné na headless provoz.

Odar

Příspěvek od Odar » 15 pro 2017 11:53

Moze mat, alebo ma? Ak ma, isto je to preukazatelne meraniami akejkolvek veliciny na analogovom vystupe DACu. Existuju take merania? Neviem o tom.

A ze hra Foobar pod Win inak, ako cosi ine pod Linuxom? Staci iny resampler, alebo inak nastavene parametre SoXu. A iny zvuk je na svete. Kombinacii snad viac, ako pri meneni kablov, podloziek, hrotov a dalsich vtakovin . . .

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 15 pro 2017 11:58

Předpokládám, že hlavní přidaná hodnota toho NUC od Srolla jsou úpravy typu (dám odkazy na 3 asi nejznámější ve světě):

http://www.fidelizer-audio.com/
https://www.highend-audiopc.com/audiophile-optimizer
http://www.computeraudiodesign.com/computer-setup/

Uživatelé zmíněných "optimalizací" přísahají, že vliv je velký. Jak jinak.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 15 pro 2017 12:01

PavelDosko píše:
15 pro 2017 11:13
Také jsem měl stejný pohled na věc ještě před cca2lety, měl jsem opravdu vychytaný PC transport s audiophile USB řadičem s JRiver pod Windows. Potom jsem měl možnost přímo porovnat s NUC od CASEA a okamžitě jsem si ho pořídil (vlastně já dodal NUC a za cca 3tis mi p.Habarta nainstaloval MPD pod Linux - ale je to cca 2roky zpět).
Bohužel jseš jedním z těch "věřících" právě ty sám :D

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 15 pro 2017 12:02

@Odar: Neotvírejme tuto Pandořinu skřínku, zase to nikam nepovede :D

Smiřme se s tím, že jsou dva druhy audio nadšenců: Ti, kteří si něco změří a pak slyší, že to hraje jinak. Ti kteří něco slyší jinak a kladou si otázku, zda by to šlo změřit.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 15 pro 2017 12:49

FS: mam ty WIN10 orezane utilitou Fidelizer Pro v rezimu purist, na ucho mi to hraje lip nez ruzne distra linuxu co jsem zkousel, ale kazdy slysi jinak, jen mne to nekonecne vychvalovani NUC "by Habarta" zarazi ...

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 15 pro 2017 13:00

Uvažuji o případné změně, pokud Tidal bude ukončený a Aurender nebude podporovat jinou službu s Flac.
Sice jsem od podpory Aurenderu dostal odpověď:
Anyway, thank you for the information. As you found, we don’t support Deezer at this moment, but we are considering it to support.
Best regards,
Eric Shim

Nicméně to nemusí vyjít a mě zajímají na streameru hlavně hudební služby, nechce se mi stahovat, ripovat a nakupovat hudbu.
Za dále je problém, že téměř žádný streamer nemá USB výstup, zatímco DAC Sroll má pouze USB vstup.
Takže v úvahu připadá i NUC, ale s tím, že bude umět případně Deezer i s podobnou ovládací aplikací na iPadu.
V záloze mam MacMini s aplikací Audirvana, ale výsledek je oproti Aurenderu znatelně horší.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 15 pro 2017 13:01

PavelDosko píše:
15 pro 2017 12:49
FS: mam ty WIN10 orezane utilitou Fidelizer Pro v rezimu purist, na ucho mi to hraje lip nez ruzne distra linuxu co jsem zkousel, ale kazdy slysi jinak, jen mne to nekonecne vychvalovani NUC "by Habarta" zarazi ...
A máš k tomu nějakou aplikaci na ovládání z tabletu?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 15 pro 2017 13:03

Vyzkoušej a budeš mít jasno. Nemá cenu tady teoretizovat.

Odpovědět