SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
slimy
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od slimy » 15 pro 2017 23:00

Vidno, že sa nerozumieš písanému textu..(jako i někteří další)

Jde o NUC softwarově odladěný pro Sroll DAC.
Nikdo netvrdí, že jde o nejlepší řešení in the world, ale asi prozatím nejlepší řešení pro DAC sroll/casea.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 16 pro 2017 08:34

slimy netuším komu odpovedáš, ale ak to bolo určené mne , ja som odpovedal na bod 5 a ty buď si nečítal čo som napísal alebo .... , takže skrátim to : testovať svoje transporty či je to NUC, PC alebo HTPC si môžu len ty čo majú dac Epos, nič iné tým nebolo myslené. *headbang*
lubos píše:
15 pro 2017 22:45
sonofstars píše:
15 pro 2017 19:44

5) kdo bude chtít, může vzít své PC a zastavit se, poslechneme a porovnáme. Rád uznám lepší řešení.
... to PC môže k tebe doniesť len ten kto hrá s dacom Epos, takže tak ako by Habarta odladil software pre Epos, ja mám odladený software pre môj dac.

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 16 pro 2017 13:10

A o tom to je.
Tak co se tu proboha porad resi?

Pavel Dosko ma "vytuneny silny" NUC ke svemu SP audio, Lubos ma vymazlene PC ke svemu DACu, a ja jsem ten blbec, ktery si koupil NUC by Habarta, ktery je zastaraly, predrazeny a lze ho nahradit jakymkoliv DIY, zbaslenym dle navodu nekde z Googlu.
Ach, jo...

Odar

Příspěvek od Odar » 16 pro 2017 13:38

Nikto nikde nikomu nevynadal, ze je blbec. To za prve. Za druhe, vo vlakne je tolko dezinformacii od ludi, co vedia s prepacenim hovno, ze sa nemozes cudovat, ze tu niekto protiargumentuje. Aj o tom je diskusne forum. Nie len o oslavnych odach tvojho oblubeneho vyrobcu.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 16 pro 2017 15:21

Lubos už chápu přesně, každý to máme vymazlené na svou aparaturu.

Tedy pokud budu potřebovat jiné řešení než od Sroll/Habarta ke své sestavě, tak stejně musím sehnat někoho jako Habartu, akorát se bude jmenovat třeba Pepa Ajťák a ten mi to za Xtis taky postaví a naladí na moji sestavu.
Rozumím. *palec*

Díky za info. Asi mi to vyjde na stejno, předpokládám.

Odar

Příspěvek od Odar » 16 pro 2017 15:41

Pre tvoju informaciu lubosovi ziadny Pepa Ajtak nic neladil. Pepa Ajtak mu dodal zelezo a vsetky nastavenia dostal lubos priamo od vyrobcu svojho DAC. Presne tak, ako to robi aj p. Vrana k svojim DACom.

Takze si prosim tie tvoje posmesne prispevky nechaj pre niekoho ineho, lebo len opakovane dokazujes, aky si nevzdelany ignorant, ktory len dookola tvrdi svoje.

BYE.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 16 pro 2017 16:15

sonofstars-Petře když přeskočím zpět o pár stránek a zkusím se vrátit k nedávnému poslechu soundgarden tak pokud jsem něco nepřehlédl,vyjádřil ses k zhodnocení těch repro jen ty,ostatní co tam byli neměli potřebu nic dodat?nezaznamenal jsem taky nikde rozhodný názor-ano měním svoje repro za Soundgarden,předpokládám že každý "potenciální" kupec čeká na konečnou verzi,to by znamenalo že k této s asi 6" středobasem je postoj spíše vlažný?já jsem popsal z mého pohledu co se mi líbí,co se mi naopak nelíbí,jsem vyjadřil už při poslechu,
-
Taky jsem se letmo ptal /měsíc nazpět/D.Vrány jak je to s těmi jeho 2p repro,a dalším pokračováním,...má tam vyrobený 1pár beden v bílé bez osazení a snad už je na ně i zákazník,no a na další není čas,navíc kompletně předělává za provozu akustiku v místnosti.....ohledně vlastních beden - myslím že je to škoda,dodat repro pro svoje zákazníky je určitě dobrý nápad,ale vsadit všechno na jednu kartu už zas jako ten nejlepší nápad nevidím,klidně to mohly být 2 kvalitativní řady,třeba se dočkáme

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 16 pro 2017 17:00

Horizon *palec*
Zcela s tebou souhlasím co se týče závěru tvého příspěvku

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 16 pro 2017 19:07

sonofstars píše:
16 pro 2017 15:21
Lubos už chápu přesně, každý to máme vymazlené na svou aparaturu.

Tedy pokud budu potřebovat jiné řešení než od Sroll/Habarta ke své sestavě, tak stejně musím sehnat někoho jako Habartu, akorát se bude jmenovat třeba Pepa Ajťák a ten mi to za Xtis taky postaví a naladí na moji sestavu.
Rozumím. *palec*

Díky za info. Asi mi to vyjde na stejno, předpokládám.
Odar píše:
16 pro 2017 15:41
Pre tvoju informaciu lubosovi ziadny Pepa Ajtak nic neladil. Pepa Ajtak mu dodal zelezo a vsetky nastavenia dostal lubos priamo od vyrobcu svojho DAC. Presne tak, ako to robi aj p. Vrana k svojim DACom.

Takze si prosim tie tvoje posmesne prispevky nechaj pre niekoho ineho, lebo len opakovane dokazujes, aky si nevzdelany ignorant, ktory len dookola tvrdi svoje.

BYE.
Odarova paranoia aneb jak vždy empatický peacemaker Sonofstars narazil na ....!

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 16 pro 2017 19:13

Odar píše:
16 pro 2017 15:41

BYE.
Odare tak to nebylo míněno. Já tady nikoho nezesměšňuji.

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 16 pro 2017 19:18

To tady pochopili asi všichni kromě něho!
Teda doufám???

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 16 pro 2017 19:25

Horizon

ono asi není co dodat, i když myslím, že tam nějaké dodatky byly. Já rozhodně Revelly nebudu měnit za Soundgarden 2. Je to zajímavá bedna, ale není pro mě.

Revell mě osobně sedí více do obýváku vzhledem a rozměrem. Rozdíl od Revell vidím, že Soundgarden 2 (i v té menší litráži a menším středobasákem) mají lepší detail a otevřenost projevu. Možná jsou proti nim Revell trošku jakoby zatlumené, ale zase Revell mají lepší oddělení středů a basů díky trojpásmovému provedení. Přechod tedy pro mě neospravedlnitelný. Kdo hledá nové repro, pak jistě bude posuzovat zase jinak.

Stejně je nutné si je poslechnout na své sestavě. Hrají dobře v sestavě Sroll, jak budou hrát v sestavě s jiným zesilovačem, převodníkem, CD playerem? To nikdo nevyzkoušel.

Ad bedny Casea - to jsem rád, že alespoň jedny se dokončily a prodají se, ale umrtvit ten projekt je škoda, věřím, že by se další zájemce našel. Udělal bych pár pro potřeby Dana v poslechovce Casea a pak je třeba dělal na zakázku (což by je na druhou stranu zase prodražilo).

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 pro 2017 17:07

Náhodou jsem se dostal k poslechu u jednoho hifisty k repro Tannoy Glenair 15. To bylo neuvěřitelné co se z těch krasavců cpalo ven za zvuk :shock:

Pán velký fanda do hudby, sám si je doma na koleni upravoval, nevím co a jak, ale tohle jsem nikdy a nikde neslyšel. :shock:

Obrovské plus projevu dala totálně akusticky zatlumená místnost (hodně pod 0,4s díky VMA Audio + vlastní práce s akustickou pěnou). Přesnou hodnotu bych nerad popletl, snad 0,02s? Hezký zážitek, chvílema mi připadalo, že je zvuk přímo narvaný bez odrazů mě do mozku. *klanimse*

Co mě však dostalo nejvíc a proč to vlastně píšu sem?

Hudba z CD Cambridge Audio (úprava CASEA + převodník Sroll Epos), zesík CASEA Cassiopeia, vlastní kabeláž a filtr.

Nejlepší stereo zvuk co jsem kdy slyšel.

PS: A od této chvíle tedy Cassiopeia není čajový zesilovač Michale. *taktone* Dalo by se to zážitkem srovnávat i s Tvým kinem. Nechápu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 18 pro 2017 10:36

Co jste hrali za playlist? I nejaky vetsi zvuk? symfonie, opera? A vetsi hlasitost?
Taky mi jeden prodejce porad tvrdi, ze na vse staci 100W zesilovac. To, ze je potreba vic, jsou jen vymysly hifistu na forech... :lol:

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 18 pro 2017 10:52

Na počúvaní CD/LP by 100W na kanál do 8 ohmov malo stačiť pri normálnom repre. Ak by chcel človek počúvať "koncertnú hlasitosť" nejakého SACD, isto dodatočný výkon bude potrebný.

Odpovědět