SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od sonofstars » 21 led 2018 15:40

Dekuji za informace. Souhlasim s poslednim prispevkem BVa v plnem rozsahu. Ozvu se tedy na prelomu brezna a dubna. Tesim se na alespon pro mne zajimave setkani. V problematice mereni jsem nepoliben a rad se necemu priucim.

🕉

EDIT: cožeéééé? Až v Trnavě? :shock: No to bude složitější, ale třeba během dovolené ...

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 21 led 2018 22:42

BVa píše:
21 led 2018 07:05
Sonofstars, ja ti zase ponúkam možnosť u mňa za rovnakých podmienok merať a porovnať čokoľvek..Mám takých meraní "zvučných" značiek s nadšeným subjektívnym hodnotením mraky. Ale to sa určite nestane (nesmie ;) ).
BVa
Tak to je super, že na netu najdete spousta měření highend zesilovačů a porovnáte grafy s Vaším zesilovačem. Bohužel Vám ale chybí zkušenost tyto přístroje porovnat i poslechově takže jakou to má vypovídací schopnost?
Vážím si Vás a sleduji Vaši práci dlouhodobě (jednu dobu jsem měl i preamp BVa P1A). Popravdě na Slovanetu se léta objevují nadšené ohlasy na super zvuk ve Vaší poslechovce ale třeba pro mě bylo zvláštní, že zdrojem v této aparatuře byla integr. karta ESI Julia (3tis Kč), nebo CD player H/K HD970 nebo později integr. zvukovka Asus Xonar Essence ST (4,5tis Kč), nevím co používáte dnes. Já jsem měl možnost v minulosti všechny tyto zdroje otestovat a musím konstatovat, že jsou pro seriózní poslech nepoužitelné.
Nikde jsem nikdy nečetl příspěvek, že by se u Vás objevil cizí zesilovač který by poslechově hrál lépe než BVa (případně byl zvukově aspoň srovnatelný). Pokud se taková situace opravdu naskytla tak mohu poprosit o info o jaký výrobek se jednalo? Opravdu by mě to zajímalo a byl bych si schopen udělat nějaký názor.

Sonofstar
Pokud opravdu pojedeš do Trnavy tak prosím vezmi i DAC Epos s Intel NUC. Pokud budete testovat s BVa zdrojem tak věřím, že poslechový rozdíl mezi Sroll Rhythm a BVa A300SE bude zanedbatelný.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 21 led 2018 23:26

a co reprokable? budes brat do Trnavy tiez?

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 22 led 2018 07:31

terahera píše:
20 led 2018 23:20
A já jsem si jist,že vtomto případě zvítězí určitě český zesilovač ;)
No, nevím, BVa je ze Slovenska :D

@sonofstars:
A co si vlastně od toho měření slibuješ? Když to měření bude vypadat špatně (anebo hůře než výrobky BVa), přestane se ti líbit, jak ti to doma hraje a vyměníš svůj zesík za jiný s lepším měřením? Neber to, prosím, jako nějakou provokaci. Já netvrdím, že měření je zbytečnost. Umím si představit, že špatné měření je kritérium při eliminaci zesilovače ze seznamu možných kandidátů v procesu výběru, ale nepřipadá mi to jako kritérium pro výběr zesilovače.

blesk666
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blesk666 » 22 led 2018 08:03

Ja myslim naopak, ze to je dobry napad a tesi ma ze sonofstar ma zaujem to meranie poznat. Zvedavost je prirodzena ludska vlastnost a ked sa mi oaci sko to hra ma zaujima aj ako to bude mat nameranu standarnu sadu merani

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 led 2018 08:38

2 Jiri
na netu najdete spousta měření highend zesilovačů a porovnáte grafy s Vaším zesilovačem. Bohužel Vám ale chybí zkušenost tyto přístroje porovnat i poslechově takže jakou to má vypovídací schopnost?
Nenašiel som na nete, ale osobne zmeral.. A často boli výsledky diametrálne iné, ako zverejnené údaje.
K druhej časti - horšie merajúci zosilňovač nemôže reprodukovať lepšie. Zato ale môže lepšie "hrať" , pretože níekto preferuje "prifarbený" zvuk. To je všetko. Podľa toho, čo kto chce (realitu alebo impresionizmus), podľa toho si vyberie.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 22 led 2018 08:50

BVa
Souhlasím s tím, že horší naměřené parametry se projeví většinou i ve zvukovém hodnocení přístroje ale také vím, že pokud mají přístroje +-podobné naměřené parametry tak přesto se zvukově mohou projevovat rozdílně.
S jakým zdrojem na Vaší sestavě jste tedy prováděl zvukové porovnání zesilovačů? Který konkurenční výrobek byl schopen se parametrově i zvukově dotáhnout na Váš zesilovač (případně byl ještě lepší)?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 led 2018 08:54

2Jiri
pokud mají přístroje +-podobné naměřené parametry tak přesto se zvukově mohou projevovat rozdílně.
Pozri si testy na slovanete alebo diyadio, ktoré urobil PMA.. Ani výrazne rozdielne (meraním) stroje neboli poslucháči schopní rozlíšiť.
Nerobíl som žiadne cielené posluchové zrovnávanie, len náhodou ak si niekto niečo priniesol..Prístroje robím na čo najlepšiu "reprodukciu", teda čo najlepšie merané parametre. Určite je dosť prístrojov s rovnakými alebo lepšími parametrami (ak sú známe..), z tých čo ma zaujali námatkovo Benchmark AHB2 https://www.stereophile.com/content/ben ... asurements, Soulution, niektoré MBL a je ich určite viac.
Naposledy upravil(a) BVa dne 22 led 2018 09:04, celkem upraveno 1 x.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 22 led 2018 09:02

BVa
Pokusím se v Praze sehnat nějakého majitele BVa A300SE který by byl ochoten svůj zesilovač zapůjčit na poslechový test proti Sroll Rhythm (nejsem schopen měřit zesilovače).
Tak to je skvělé, že jste měl možnost měřit stroje od Soulution a MBL. Předpokládám, že i na poslechový test došlo, je to tak?
Já třeba vím, že Sroll nedosahuje zvukové kvality Soulution.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 led 2018 09:12

Tie stroje som nemeral ( v našom priestore je ich minimum), počul som ich na výstavách, ale korektné merania sú na Stereophile (ako ten Benchmark..), ktorému nemám dôvod neveriť.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 22 led 2018 09:18

FS píše:
22 led 2018 07:31
terahera píše:
20 led 2018 23:20
@sonofstars:
A co si vlastně od toho měření slibuješ? Když to měření bude vypadat špatně (anebo hůře než výrobky BVa), přestane se ti líbit, jak ti to doma hraje a vyměníš svůj zesík za jiný s lepším měřením? Neber to, prosím, jako nějakou provokaci. Já netvrdím, že měření je zbytečnost. Umím si představit, že špatné měření je kritérium při eliminaci zesilovače ze seznamu možných kandidátů v procesu výběru, ale nepřipadá mi to jako kritérium pro výběr zesilovače.
Neberu jako provokaci, naopak děkuji za dotaz. ;) Popravdě si od měření nic neslibuji. Dokonce si troufám tvrdit, že měření je u hifi pro mne jen doplňková informace. Protože pokud se mi zvukový projev líbí, pak mě měření nemůže odradit.

Měl jsem několik zesilovačů, reprobeden a dalších hifi věciček a nikdy jsem je nekupoval podle měření. Vždy se pustili u mě doma a zůstalo to příjemnější na poslech.

Když se podívám na grafy a tabulky, tak je sice dokážu přečíst (pochopit), ale nevidím v nich ten zvukový výsledek, ten co asi vidí konstruktéři.

Také jsem si již praxí ověřil, že spíše než vyměnit např. zesilovač, raději dnes investuji do akustické úpravy. Hraje místnost a její specifické vybavení. Můj zesilovač zahraje jinak u mě v obýváku a 100% jinak v akusticky upravené poslechovce.

Je možné, že má slabší měření než BVa, možná je to naopak. Zvukový projev bude vždy individuální pro mé uši i mozek. ;)

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 22 led 2018 09:57

*offtopic* je zvláštní, že debaty se často zvrhnou tímto směrem. Možná se ptám hloupě, ale jak se dá změřit, že komponent hraje dobře? To, že má naměřené skvělé hodnoty přece automaticky neznamená, že i dobře hraje, nebo je vnímán jako dobře hrající... Jaká by byla metodika pro měření kvality zvuku (přístroje či kabelu...)?

Odar

Příspěvek od Odar » 22 led 2018 11:00

Nic take neexistuje.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 22 led 2018 11:16

no v základu je to idea, že žádný přístroj by v cestě signálu neměl nic přidávat/zvýrazňovat a ani ubírat. Přístroje by prostě neměli "hrát". Metodika by měla být teoreticky jednoduchá: naměřená frekvenční charakteristika z CD, LP ad. by se měla shodovat s tou, která by se naměřila na výstupu z hifi přístroje.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 22 led 2018 12:01

Kvalita zvuku vzniká "medzi ušami", ako výsledok spracovania akustického podnetu, vizuálneho podnetu, momentálnej nálady, zdravotného stavu, je to pocit, nie objektívna veličina.. A často sa ten dojem mení aj pre rovnakú zostavu a nahrávky. Dobré meranie zaručí len to, že nahrávka je minimálne zmenená, nič iné.

Odpovědět