SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od kychtax » 23 led 2018 21:18

Petre, ja bych se na Tvym miste pokusil docilit symetrie. Tzn otocil bych to na to zkouseni o 90st. Tam ci tam. Ted mas nalevo velkou diru a vpravo kout - coz budes horko tezko dohanet jinymi upravami.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 23 led 2018 22:22

Diky za kazdy cenny podnet, za kazdou myslenku. Vitvar ma dorazit prvni, na prelomu ledna a unora. Od nej se odrazim dale.

Kychtax
To by bylo asi nejlepsi, tim bych vsak prisel bud o obyvak, nebo o jidelni kout. Coz neni mozne. Bud neni kam dat gauc nebo stul.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 24 led 2018 00:45

Zdar všem členům s.... ;) S Horizonem jsme předběžně na víkend domluveni,že u něj zkusíme to porovnání těch Nuců,takže po víkendu,jestli vše klapne,napíšem jak to dopadlo nebo nedopadlo :)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 24 led 2018 08:22

Miero píše:
23 led 2018 19:53
zas aby si to s tymi upravami neprehnal. ak to zatlmis prilis, tak to tiez hrat dobre nebude. napr. M.Vitvar to mohol navrhnut bez upravy toho stropu. takze radsej to riesit s jednym a poriadne, ako od kazdeho nieco...
Když jsem si nechával dělat akustické úpravy v poslechovce tak úprava stropu měla dost zásadní podíl na celkovém výsledku takže se mi nezdá komplexní řešení bez nutnosti úprav stropu.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 24 led 2018 09:03

Dokonce i p. Vitvar doporučuje v první řadě strop.

Odar

Příspěvek od Odar » 24 led 2018 10:24

Riesit v prvom rade strop (typicky znizenim a priestor vyplnit materialom) ma vela vyhod aj z praktickeho hladiska. Znizenie stropu neukrajuje z obytneho priestoru (ked cosi vesiame na steny a pchame cokolvek do rohov). Da sa to spravit velmi esteticky - priestor nemusi nutne vyzerat, ako "studio". Zvysok nasledne doladit prvkami na stenach, pripadne ladenymi bass trapmi. Bez merania a odborneho navrhu to ale nejde. "Tahat" rady od viacerych ludi a napokon to "nejako" skombinovat nie je najstastnejsie riesenie.

Bol niekto z diskutujucich v BVaudio Trnava? Vela ludi sa chytalo za hlavy, ked videli fotografie predajne od BV na slovanete, ako to tam moze hrat. Vydlazdena podlaha, presklene skrinky, atd. Proste predajna vyzera ako hociktora predajna elektroniky. Ale dozvuk je tam ak si dobre pamatam od 100 Hz hore cca 0,2 s (nechce sa mi hladat, BV niekde daval merania). O takomto vysledku vacsina z nas moze iba snivat. A podla toho to tam aj hra. Je tam rieseny strop a na zadnej a prednej stene predajne Obifon. Mne sa toto riesenie velmi paci. Je to funkcne a nebije to do oci.

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich » 24 led 2018 10:34

Jiri píše:
24 led 2018 08:22
Miero píše:
23 led 2018 19:53
zas aby si to s tymi upravami neprehnal. ak to zatlmis prilis, tak to tiez hrat dobre nebude. napr. M.Vitvar to mohol navrhnut bez upravy toho stropu. takze radsej to riesit s jednym a poriadne, ako od kazdeho nieco...
Když jsem si nechával dělat akustické úpravy v poslechovce tak úprava stropu měla dost zásadní podíl na celkovém výsledku takže se mi nezdá komplexní řešení bez nutnosti úprav stropu.
Mohu potvdit, v pondělí jsem se stavoval u Jiriho,strop výrazně pozitivně změnil akustiku a celkový projev sestavy.Zvuk se více uklidnil, je i lepší prostorová lokalizace a větší vnímání prostoru.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 24 led 2018 12:27

terahera píše:
24 led 2018 00:45
Zdar všem členům s.... ;) S Horizonem jsme předběžně na víkend domluveni,že u něj zkusíme to porovnání těch Nuců,takže po víkendu,jestli vše klapne,napíšem jak to dopadlo nebo nedopadlo :)
minimálně já se těším moc - určitě to tady popiš. Jo a máš to za další rundu piv mladej :)

tinariwen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinariwen » 24 led 2018 21:07

Odar píše:
24 led 2018 10:24

Bol niekto z diskutujucich v BVaudio Trnava? Vela ludi sa chytalo za hlavy, ked videli fotografie predajne od BV na slovanete, ako to tam moze hrat. Vydlazdena podlaha, presklene skrinky, atd. Proste predajna vyzera ako hociktora predajna elektroniky. Ale dozvuk je tam ak si dobre pamatam od 100 Hz hore cca 0,2 s (nechce sa mi hladat, BV niekde daval merania). O takomto vysledku vacsina z nas moze iba snivat.
Chystal som sa tam dnes aj kvôli tomu ,ale.....

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 25 led 2018 06:57

*offtopic*
2 tinariwen
Zrejme sme včera spolu hovorili.. To ale... nemuselo byť, jednoducho som mal 6 týždňov výpadok (PN) a stále mám trochu problémy. Navyše doháňam resty, preto nesedím na predajni, ale treba zvoniť a chvíľu trvá, než prídem.. To som chcel povedať. Je zbytočné sa urážať a brať to ako neochotu. Asi tak.

tinariwen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tinariwen » 25 led 2018 12:55

Nie,nie,to v žiadnom prípade žiadna neochota,prave naopak,tešil som sa,len som sa po praci dostal na obchvate v BAdo takej zacpy že som to jednoducho nestihol.Ospravedlnujem sa za nedorozumenie...

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 28 led 2018 17:23

Napíšu svůj pohled na srovnání 2ks pasivního pc NUC-u,1x můj-sestavený od Sroll/Casea,a 1x po výzvě od terahera který si NUC sestavil a upravuje ke svojí v sestavě,proč to píšu takhle?protože ve výsledném porovnání to takto prostě bylo slyšet.Shodli jsme se na tom že je třeba hledat,zkoušet a poslouchat ...
hrálo se u mě,na sestavě v popisu,kabely Sroll Kapton-vše
-NUC od Sroll/Casea zvuk čistější,lépe oddělené nástroje a hlavně hlas,i pevnější usazení zvuku/nástrojů v "prostoru",a tím i pocitově trochu lepší dynamika
-NUC terahera-hardwerový základ v podstatě stejný,jen software a pasivní hliníková skříň jiná,zvukem k sestavě od Sroll mu chyběla čistota hlavně od středů po výšky,no rozdíl tam byl dost jasně slyšet
Podle mě je to dáno sladěním NUC/DAC po softwarové linii,je asi pravděpodobné že účelově softwarově prázdný NUC od Srolla, by zase hrál jinak/hůř u někoho jiného s jiným DAC-em,
Popravdě jsem si dost oddychl,před zkoušením jsem nevěděl co bych dělal kdyby to dopadlo na remízu nebo naopak,takto-Máro díky za možnost si po čase potvrdit že to spolu Casea/Sroll funguje bezvadně-po zvukové stránce,mám dobrý pocit *2thumbsup* Jestli budeš mít chuť něco přidat,opravit-do toho

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 28 led 2018 17:24

Tak jsem teď dojel od Horizona,kde jsme porovnávaly ty NUCy.Výsledek popíše Horizon,ale jednoznačně Sroll lepší,jde vidět,že má soft perfektně vyladěný ke svým přístrojům ;)
Musím zde ale napsat,je to vlákno Sroll a Horizon má kromě repro vše Sroll,že posun oproti minulé návštěvě,zhruba před půl rokem,fantastický :shock: Jde zde vidět,že to má Sroll perfektně sladěné,pokud od něj máte vše tak paráda.Assi jedna z nejlepších sestav co jsem zatím slyšel,Horizon za mě *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 28 led 2018 17:27

Tomu se říká načasování,jinak dík *thumbs up*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 28 led 2018 17:54

Mám praktickou zkušenost kdy NUC Casea/Sroll hrál skvele i s DAC Meitner MA-1 takže chci říct, že ten NUC je univerzální špičkový transport.
Terahera: vidíš jedno odpoledne ti zcela jasně dalo odpověď na tve teoretické úvahy jak prostě stejny hardware nemůže způsobit výrazný rozdíl ve zvuku.

Marně sháním majitele integr. zesilovače BVaudio aby jsem mu takto mohl názorně předvést srovnání se Sroll Rhythm 😊

Odpovědět