SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od NA » 20 úno 2017 16:26

Uvedu také poznatky, protože mé filtrační jednotky jsou technickou obdobou vyšších modelů od ISOTEK a GIGAWATT.
Mou původní filtrační jednotku používá jeden člověk k Lyricu a bez problému, ten naopak měl s předchozím přístrojem -slabší ACCUPHASE PS 510.
K slabšímu modelu Rhythm používám já a člen Jiri novou jednotku Sunrise a také jen ku prospěchu.
Ale je pravda, že pokud se použijí kompromisně řešené (do 20-30.000,-kč) problém pro zesilovače bývá častý, a nemusí to být vůbec zrovna Sroll, dokonce ani zesilovač hodně výkonný.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 úno 2017 16:50

NA
jaké vyšší modely isoteku más na mysli?
třeba supertitan ?
:-)
já psal vážně jen o modelu sroll lyric. s tím jsem slyšel hodně různých filtrů.
jeho zvuk by spolehlivě "zabil" i tvůj filtr sunrise. na to dám prst i ucho.
naposledy jsme u pytla předřadili ten veliký ri-audio (s oddělovákem) a "zabil" nám zvuk totálně.
až sroll vyrobí lyric SE (rhytm s výkonem lyriku), tak jej určitě vyzkoušíme i na tvém filtru.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 20 úno 2017 21:18

lachim píše:NA
třeba supertitan ?
naposledy jsme u pytla předřadili ten veliký ri-audio (s oddělovákem) a "zabil" nám zvuk totálně.
až sroll vyrobí lyric SE (rhytm s výkonem lyriku), tak jej určitě vyzkoušíme i na tvém filtru.
No, mozna bych to nejdriv fakt vyzkousel, co ty vis, jak by to dopadlo :-) Koneckoncu Pavel na svych strankach uvadi, ze Sunrise pouziva nekdo primo k Lyricu, tak treba se majitel vyjadri.

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich » 20 úno 2017 22:29

Musím se podělit také o svou zkušenost s vlivem filtrace u Sroll Lyric upraveným, tzv. po upgradu.
Sestava byla vcelku přesná, Audionet VIP G2 SACD přehrávač, Sroll Lyric SE a repro TAD Compact Reference CR1.
Propojeno kabely Tara Labs One.
Hráli jsme zprvu přes pračku Ri-Audio, poté po přepojení zkušebně, spíše ze zvědavosti, do zdi.
Výsledek je totožný, jak ho zde popsal Lachim.
Sroll Lyric hraje lépe ze zdi.
U mně na mé sestavě při použití Accuphase PS 1200 je také a vždy je lepší zesilovač " ze zdi",a také i Sroll Rhytm,i Lyric, který jsem minulý rok testoval....
Ale třeba to někdo slyší jinak, jsou to MÉ zkušenosti a ušní vjemy..

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 20 úno 2017 23:21

to stereokulich.

Dekuji za sdileni zkusenosti, ale.....
Prosim, este jednou a cesky.

P.S. omlouvam se za interpunkci, pisu z mobilu

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich » 21 úno 2017 07:29

Slimy

Sroll hrál na dvou sestavách a dvou filtračních jednotkách lépe že zdi.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 21 úno 2017 08:12

Ano musím i já potvrdit , že Lyric nechce v napajecí cestě žádné pračky, oddělovací trafa a jiné filtry. Slyšeno u více majitelů a tuto nědali i u mne, ( při připojení na RiAudio ) -- zvuk jako ze siliče za max. 20.000,- , poté jsem přepojili pouze na solo přívod a hned posun ve zvuku .

Cituji : "Koneckoncu Pavel na svych strankach uvadi, ze Sunrise pouziva nekdo primo k Lyricu, tak treba se majitel vyjadri."

Slyšel jsem, ale nebudu komentovat , totální pr...r, dokonce nedávno jsem byl na poslechu a majitel měl Sunrise v racku, ale vypnutý a vše přímo ze zdi ?!?! Prý brzdí zvuk a to má nenáročný silič, má ho jen vystaven. Chlapci proč nenapíšete pravdu, vždyť Vás nikdo nezastřelí. Osobně jsem ho nikdy nezkoušel , ale mám i reference od plně spokojených majitelů.

A co se týče praček PS -- zkoušeno a testováno už před léty -- vhodné tak pro domácí kino, ve stereu pomalu nepoužitelné.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 21 úno 2017 10:41

lachim píše:NA
třeba supertitan ?
Vyšší znamená výše než základní a níže než nejlepší, tedy třeba Isotek Sigmas.
Super Titán patří k nejvyšším a pokud jsem ho neměl možnost zkonfrontovat, nebo nějaký jeho majitel mi nedal zpětnou vazbu nemohu k takovému modelu zaujímat stanoviska.
Člen Kokoudelka při pořizování filtrace ke své milionové sestavě obsahující Sroll Lyric věnoval dost času porovnávání mé původní jednotky s GIGAWATT EVO4 a zvolil mou jednotku. Ne, že by se mu jevila jednoznačně lepší, ale proto, že se nejevila jednoznačně horší a byla 9x levnější a nebyl problém mít zapojen i zesilovač, což u ACCUPHASSE PS 510 kterou měl nešlo. Já jsem před lety měl doma dva měsíce silnou PS1200 a i u ní jsem byl spokojenější při zesilovači zapojeném do zdi a nebyl to Sroll. Proto jsem následně postavil svou filtraci, která tento neduh nemá.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 21 úno 2017 11:22

Pytel napsal:
Slyšel jsem, ale nebudu komentovat , totální pr...r, dokonce nedávno jsem byl na poslechu a majitel měl Sunrise v racku, ale vypnutý a vše přímo ze zdi ?!?! Prý brzdí zvuk a to má nenáročný silič, má ho jen vystaven. Chlapci proč nenapíšete pravdu, vždyť Vás nikdo nezastřelí. Osobně jsem ho nikdy nezkoušel , ale mám i reference od plně spokojených majitelů.

Napsal jsi to pod konstatování, že moje původní jednotka u jednoho člověka bez problému napájí Lyric. Ale u toho pána jsi nebyl a vůbec se to tohoto případu netýká, ale vyjadřuješ se předpokládám k návštěvě u člena kychtax, který mimochodem nemá Sroll.

Takže jsi tím napsaným chtěl říci, že jsi byl na návštěvě u kychtaxe a zkoumali jste společně jak hraje jeho sestava ze zdi a zapojená do Sunrise a při filtrování to byl pr…r a ze zdi to hrálo parádně?
Nebo jsi to slyšel jen filtrované a zvuk se Ti u něj prostě nelíbil?

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 21 úno 2017 12:10

Pytel píše:Ano musím i já potvrdit , že Lyric nechce v napajecí cestě žádné pračky, oddělovací trafa a jiné filtry. Slyšeno u více majitelů a tuto nědali i u mne, ( při připojení na RiAudio ) -- zvuk jako ze siliče za max. 20.000,- , poté jsem přepojili pouze na solo přívod a hned posun ve zvuku .

Cituji : "Koneckoncu Pavel na svych strankach uvadi, ze Sunrise pouziva nekdo primo k Lyricu, tak treba se majitel vyjadri."

A co se týče praček PS -- zkoušeno a testováno už před léty -- vhodné tak pro domácí kino, ve stereu pomalu nepoužitelné.
Mam s PS Audio Power Plant Premier opacne zkusenosti a nejsem sam. Kino do toho vubec zapojene nemam, tam me kvalita uprimne vubec nezajima.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 21 úno 2017 17:49

NA : Pavle cituji : Ale u toho pána jsi nebyl a vůbec se to tohoto případu netýká, ale vyjadřuješ se předpokládám k návštěvě u člena kychtax, který mimochodem nemá Sroll.

U toho pána jsem byl osobně a můžeš mu zavolat na čem nyní hraje , nebo ti mohu poslat i foto , jestli mi nevěříš .

U Kyntaxe jsem byl a samozřejmě nemá Sroll ( ale nějakou Čínu -- třeba Honza napíše nepamatuji si už model ), vše měl mimo filtr přímo ze zdi -- proč asi.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 21 úno 2017 18:17

Probuh, moji sestavu neberte moc vazne. :) Ona to ani neni sestava, spis testovaci polygon pro nove kabliky. *2thumbsup*
Ale pravdou je ze Pavluv filtr pouzivam..

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 21 úno 2017 20:28

kychtaxi díky za Tvé vyjádření.

To Pytel

Telefonní číslo na něj nemám, a neumím si představit jak z nadšení vedoucího k pořízení vznikne najednou pr…r. Pokud vím, tak od té doby došlo k menším úpravám akustiky a změně beden.
Pokud tomu tak skutečně je, tak tyto informace se ke mně nedostaly. Vím co mi sám říkal a co po delší době psal na fóra.
http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=42003#p42003
http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=41266#p41266

Jinak samozřejmě obecně vzato není nic naprosto univerzálně ideální řešení pro každého, platí to i na mé výrobky, stejně jako ty jiné. Ale mé jednotky mají u zájemců úspěšnost spokojenosti okolo 90% a jsou navíc proti obdobně fungujícím za hubičku. V těch nespokojených 10% jsou i případy, kdy byla má jednotka již druhá či třetí vyzkoušená a vždy jednotkou nejlevnější, tedy v daných případech nebyla spokojenost ani s mnohem nákladnějšími řešeními. Jednotku má mnoho členů a lze si dohledat jejich příspěvky. Aktuálně si Sunrise objednal majitel původní jednotky, se kterou napájel monobloky B.M.C. a následně Audionet, je spokojen a chce mít nový model.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 21 úno 2017 20:57

Kyntax : Honzo : Ona to ani neni sestava, spis testovaci polygon pro nove kabliky ---- se nedivím po včerejšku -- *sunglases*

Pavle necháme toho , je to přeci o Srollu.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 22 úno 2017 18:26

Zajímavé výše uvedené názory je nutno brát v potaz. Z vlastní zkušenosti si dovolím tvrdit, že vše je možné. Důležité faktory jsou:
1) sestava několika různých značek do jednoho celku
2) ucho, mozek, osobní pohled
3) úroveň el. zarušení v dané poslechovce
...

Přidám pohled mého otce na sestavu Sroll od A do Z:
před zapojením filtrace PP PT15 byl zvuk úžasný. Po zapojení dosáhl ještě dalšího zlepšení v detailech, čistotě, ...

Před 4 měsíci jsem zkoušel také u sebe a musím potvrdit přínos. U mě přednes náhle kultivovanější, čistější a přesnější. PT15 už zůstala doma. *headbang*
Měl jsem dříve u jiné sestavy Sunrise a ta měla také přínos. Na své stávající jsem však zatím netestoval.

Negeneralizoval bych zkušenost z poslechu něčeho a někde na všechny sestavy a pro všechny posluchače. Ale možný je i přínos i neprospěch. Záleží co vše v sestavě máte a jak ten signál nakonec zpracuje naše ucho a mozek. Výsledek může být pokaždé jiný.

Sroll tedy filtraci v některých případech uvítá, někdy nemusí.

*2thumbsup*

Odpovědět