SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od Bery » 10 bře 2018 22:08

sonofstars píše:
10 bře 2018 20:02
Nicméně jak jsem již několikrát napsal, a i na této výstavě se to potvrdilo, že srdcová sestava je Sonus Faber a McIntosh (komentář a foto viz vlákno AVS2018).

Zvukově pro mě z celé výstavy nejvyrovnanější a nejlíbivější přednes - SROLL.
Tak na Sonus Faber a McIntosh se krááásně dívalo.
Moje poslechová zkušenost však v této místnosti byla velkým zklamáním, zvláště když jsem viděl cenovky.
Náhodou během mého pobytu u Sonus Faber hrály dvě skladby, co mám hodně naposlouchané. Bicí se vůbec ale vůbec neblížily realitě. Rock hrál tak, že jsem u toho málem usnul... Jak říkám, zklamání.
Tak jsem se šel zpět potěšit ke Srollům. *hura*

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 10 bře 2018 22:15

Velice se mi napohled líbilo akustické řešení, ty čtverce.
Jinak soudím, že vzhledem k malé místnosti a počtu lidí v ní bylo dost přetlumíno ...

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 10 bře 2018 22:23

Přetlumení vlivem počtu přítomných posluchačů jsem také vnímal, a to dost významně.
Nejlépe se mi poslouchalo, když bylo v pokoji tak max 5 lidí včetně mě :)

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich » 10 bře 2018 22:30

NA si určitě dělá srandu, sám dělá kabely a ví *2thumbsup*

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 bře 2018 22:35

Ja tam obcas byl take sam. Chodil jsem si tam cistit hlavu z toho prednesu z nekterych mistnosti (B&W, Xavian napriklad, to me fakt sokovalo).
Vedet jak nekteri vypadate, tak mozna zjistim, ze jsme tam nekolikrat sedeli vedle sebe. :lol: :lol: :lol:

Srollofon rozhodne doporucuji take komplet. Ale znam hodne lidi co maji jen kabely, nebo jen zesilovac, nebo zesilovac a kabely ci zesilovac a prevodnik. Jsou to zajimave kombinace a je videt, ze to take mnohdy hezky sedne. *palec*
Repraky jsou vlastne v obehu dvoje. Jedny moje Revell Sroll a jedny Fidasovy Soundgarden 2. Tesim se, kdo bude prvni majitel noveho trojpasma.

Jinak je tu treba Jiri, ktery ma komplet zelezo a kabelaz a hraje z Vividu, dost je chvali (a nejen on). To by mohlo byt zajimave sdeleni, jak treba jeho uchu ladily trojpasma vs Vivid (ac kazde hrane v jinych podminkach). Jen tak pro info.

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 10 bře 2018 22:42

sonofstars píše:
10 bře 2018 17:22
Vedet jak nekteri vypadate, tak mozna zjistim, ze jsme tam nekolikrat sedeli vedle sebe.
No to jsem si taky říkal, že lidi z fóra by měli nosit povinně vizitky se jménem :lol: Dnes jsem byl u Srollů většinu odpoledne, modré triko Mustang. :mrgreen:

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 10 bře 2018 23:01

Uskutečnit vývoj a realizaci systému zdroje, zesilovače, kabeláže a reproduktorových soustav, kdy systém produkuje takto velmi povedený zvuk, zaslouží uznání.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 11 bře 2018 07:30

Cituji : NA si určitě dělá srandu, sám dělá kabely a ví *2thumbsup*

Seděl jsem vedle Pavla a notoval si z párem ze Slovenska a myslel to vážně , že tkaničky pro jeho uši hrají lépe.

U mě osobně kabeláž Sroll , ve vše atributech lepší. I když tam bylo fopa při změně kabelů v nastavení hlasitosti, což by se nemělo při profesionální presentaci kabelů stát.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 11 bře 2018 07:52

Tak to koukam jak chleba z tasky 😳
Ale proc ne, proti gustu ... proste mu v dane mistnosti a danych podminkach lepe znely obycejne kabely, ktere modifikovaly zvuk jinak nez nam ostatnim. 👍

Pokud se nepletu, ci nedoslo ke zmene, tak NA doma pouziva kabelaz NA a reprokabel Sroll Purity Oil 😉

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 11 bře 2018 18:18

Jsem si jako výrobce přirozeně vědom rozdílů mezi kabeláží, a vím, že ta laciná kabeláž nemůže objektivně přinést lepší výsledek.
S firemní kabeláží nebyl zvuk expozice odpovídající mému očekávání, a po přehození se mi teprve dostavily emoce a hudba začala bavit. Když se Luděk zeptal do pléna jestli jsme zaznamenali rozdíl tak se nikdo nevyjadřoval , nikdo nedával svůj komentář co slyší. Buď přítomní nedokázali vnímat ten rozdíl, nebo slyšeli jako já, byli v šoku a nechtělo se jim jít názorem proti očekávání a vlastně záměru za kterým ta demonstrace byla konána. Mě nešlo se nepodělit s takto nečekaným zjištěním a jeden pán a pani semnou vyjádřili souhlas. Pán to komentoval, že u té první nahrávky se rozdílu moc nevšiml, ale u druhé z klasikou to slyšel jasně, a byla to pro něj důverně známá nahrávka. Ještě bych podotkl, že ženy techniku neřeší, a často slyší a vnímají lépe, takže jejich názory využívá mnoho audiofilů při domácím testování. Pro mě to byl šok a šlo to ze mě automaticky ven. Zajímavé také bylo, že i po mém vyslovení názoru nikdo neřekl, že by to vnímal jinak než já.
Zvuk pro mě nebyl dobrý s firemní sladěnou kabeláží, její kvality nerozporuji, sám používám reprokabel Purity Oil, protože se mi doposud nepovedlo vyrobit lépe hrající.
Vysvětlení je tedy pro mě jediné. Došlo ke kompenzaci akustiky nebo naladění, či nerozehrání beden charakterem té laciné kabeláže.

Když už tu došlo ke zmíňkám i o ostatních expozicích, tak se musím přidat k Berymu, že krásné velké Sonus Faber na Mc Intosch při mé návštěvě produkovaly zvuk, který nemohu označit za dobrý, a už vůbec ne vzhledem k brutální ceně sestavy. Podobně bych ohodnotil i vlajkové Dynaudia na lampových monoblocích od AR.
Naopak mě zaujal projev v expozici českého výrobce reprosoustav Elfton. Krmil je lampáč a signál šel s notebooku přes DAC tuším Chord, všiml jsem si nějakého bateriového napájení, asi toho DACu. Výborný prostor, hluboký a prokreslený spodek, velmi živé a detailní, ale takové zvláštně tvrdé a naléhavé na nižších výškách, jakoby nehrály lampy. Potkal jsem se tam se známým, a ten mi po sdělení mého postřehl řekl, že tento lampáč zná, a že takový netypický charakter prostě má, že nehraje vůbec lampově. Za nějakých 160.000,- ty bedny parádně hrají, nemají ošizené komponenty vyhybky a ještě mají pěknou a nákladnou povrchovku, smekám.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 11 bře 2018 19:29

Ahoj Pavle, to je dobre, ze to tam zaznelo od tebe. BTW, ty mas zkusenejsi usi, nemohlo to byt tou lehce pretlumenou mistnosti?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 11 bře 2018 20:02

WaVe_99
Samozřejmě že to mohlo být přetlumením místnosti, a také to uvádím jako jednu z možností příčiny pro mě nevyhovujícího zvuku této expozice. Tedy při zapojení firemní kabeláže. Bylo tam opravdu velké množství akustických prvků a navíc místnost byla naplněna dalším obrovským tlumením v podobě mnoha návštěvníků.

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 11 bře 2018 21:14

Takže jako fakt vážně? Jsem překvapen, ale respektuji. Každý máme právo na vlastní subjektivní hodnocení.
Akustika? Připojuji a podtrhuji, že jsem zaznamenal znatelný rozdíl v akustice, když nás tam bylo 4-5 (parádní poslech), a když byla místnost plná lidí (subjektivně přetlumeno).

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 11 bře 2018 21:32

Groteska.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 11 bře 2018 21:44

Převážná část místností na výstavě nebyla akusticky ošetřena a zvuk tam stál za starou belu a vy budete řešit Srolla, který se alespoň pokusil s akustikou něco udělat a dalo se to poslouchat (byl jsem tam opakovaně v pátek) jako jedna z mála expozic? To fakt nechápu :roll:

Navíc mi přijde zvláštní, že nejhlasitějším kritikem je konstruktér a prodejce hifi, kterému Sroll leze do zelí svojí kabeláží a v brzké době si plánuje ukrojit i svůj kousek z toho malého trhu filtrací... .
( Bedny nezmiňuji, předpokládám, že Sroll bude mířit na jinou CS, než kterou by zajímalo řešení od NA.)

NA - věřím, že tvé názory jsou nestranné, jen mi to už přijde divné...

Odpovědět