SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od sonofstars » 11 bře 2018 22:26

Zkusim to trochu korigovat at se tu zbytecne nepopereme 😉

Verim, ze Pavel (NA) napsal svuj nazor jak to citil a slysel. Nekteri se nad tim podivujeme, minimalne jeden z nas uz stejny pocit drive vyjadril nezavisle na nem.
Osobne musim rici, ze kdyz jsem se nad tim vice zamyslel, mam pro nazor NA pochopeni a respektuji ho. Dokonce je to pro me i zajimavy poznatek.
Dale bych do toho nezabrusoval, abychom se z toho nemuseli vybrusovat 😉

Zabiny007
To je take zajimavy prispevek. Jen bych ho s dovolenim trochu zabrousil - korigoval. 😉 Nevidel bych NA jako nejhlasitejsiho kritika. Proste napsal nazor. To, ze jsou diky rekonstrukci pokoju o koupelny pokoje mensi a pro vystavu temer nepouzitelne je jina vec. Bud si bude muset priste LS priplatit za vetsi pokoj, nebo poustet mene lidi, nebo - a to by mohl byt prinos teto diskuze (pokud hififorum vubec LS cte) - jinak resit akustiku.
Ale budme radi, ze ji mel. Nektere expozice asi diky tomu spatne.

Osobne bych take nevidel NA a Sroll v konkurencnim souboji. Alespon ne primem. *taktone* Poptavka po filtraci je v CR a SR uspokojovana zejmena NA. Uz par let. Dovolim si tvrdit, ze LS sestavil filtraci pouze pro sve pouziti (ke svym sestavam). Jednoduse mu uz jim dodavana PP PT15 nedostacovala a NA mu tam nesedela take. Ale, ze by chtel prevalcovat NA filtracne to asi ne 🙈 Dokonce myslim ze ani kabelove. Kazdy ma sve.

Dále zajímavost - Pavel pouziva reprokabel Sroll a dokonce to uvadi i v recenzich NA, ze jeho Rainbow je slusny kabel, kdo chce jit dale pujde si koupit Sroll. Tak nejak se to tam pise. Dokonce i velmi verejne chvali Rhythm, jez koupil jako jeden z prvnich v CR.

Vystava ukoncena - jedeme dale - dekuji vsem za vase postrehy 😉

🕉
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 11 bře 2018 22:32, celkem upraveno 1 x.

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 11 bře 2018 22:32

zabiny007 píše:
11 bře 2018 21:44
Navíc mi přijde zvláštní, že nejhlasitějším kritikem je konstruktér a prodejce hifi, ...
No chlapi, takovej spoiler! Já jsem přistoupil NA hru a čekal jsem, jaký bude mít pohádka konec.
To je přeci jasný, že si Pavel dělá srandu... ;)

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 11 bře 2018 23:44

Bery, ne nedělám si srandu, nejsem pokrytec, když se mi zvuk nezamlouvá tak to řeknu, a je mi jedno jakou to má cenovku, nebo kdo je autorem a co si o mém verdiktu kdokoli bude myslet. A klidně pochválím konkurenční výrobek pokud mě nadchne, třeba jako sloupové reprosoustavy Elfton v ceně mých Waterfall.
Sonofstar se dokázal na tuto situaci podívat nezaujatě a poměrně slušně objektivně jí zhodnotil. Sroll pro mě není konkurencí, a já nemám důvod snižovat jeho kredit. Ten naopak jednoznačně posiluji vlastnictvím jeho zesilovače a reprokabelu jako zařízení které mi přináší uspokojení z hudby a je pro mě vhodným pracovním náčiním pro můj vývoj a nikterak to netajím, je tomu dokonce naopak, dělám mu reklamu.

Zabiny007nedovedeš si opravdu představit, že lidi vedle sebe můžou dost dobře koexistovat bez pocitu ohrožení a potřeby druhého devalvovat a poškozovat? Přál bych Ti zažívat takovýhle stav, je to velmi příjemný pocit a jsem za něj vděčný.
Píšeš o konkurenci, reálně kde si tak nějak můžeme konkurovat výrobkem ve stejné cenové hladině jsou napájecí kabely. Jsou lidi, co si měli možnost porovnat mé napájecí kabely a ty jeho a jedni si zvolili ty jeho a jiní zase mé. Pokud někdo projeví zájem si vybrat, ať si udělá své testy a zvolí co je pro jeho sestavu lepší, já s tím nemám problém. Navíc jsem vývojem a výrobou mých věcí natolik vytížen, že sotva stíhám pokrýt stávající objednávky.
Vícekrát jsem uznal a napsal, že jeho reprokabely jsou lepší než momentálně dokážu vytvořit já, jsou také ve výrazně vyšší cenové hladině, takže zde konkurence není, každé míří na jiné zákazníky.
Pokud by měl Luděk čas a kapacitu na vývoj a výrobu filtrací, tak bude technicky obdobné zařízení s logem Sroll stát minimálně 2-3x co ty mé. Rád bych se třeba věnoval více tuninku reprosoustav, protože mě to dost baví, ale mohu se ročně věnovat tak sotva 2-3 případům. Máš Sašo velmi zkreslený pohled na mé podnikání, neexistuje důvod ve smyslu Tvých konspiračních teorií, musel bych se nechat naklonovat abych stihl více práce.

Ke zvuku na výstavě, Lachim je známý tím, že si nebere servítky a má vysoké nároky, i jemu se v této expozici nelíbilo. Je to mě známý čtvrtý případ člověka, který nevelebí co tam zažil. Slyší a nemá důvod hodnotit v rozporu s vlastním zážitkem.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 12 bře 2018 07:18

NA
Tebe jako konstruktéra a podnikatele si vážím, sám jsem měl Tvůj filtr a byl jsem s ním spokojen, než jsem skočil do jiné kategorie která mým 4 koncákům vyhovuje více. Ale pořád jej chválím jej kde se dá a když jdu někam na návštěvu a člověk nemá filtraci vyřešenu, dávám odkazy a doporučení na tebe... U napájecích kabelů byl u mne ten tvůj lepší než od Srolla.

Ke SROLL ... Pavle, v pohodě... ty jsi napsal svůj názor z návštěvy v sobotu, já mám svůj názor z návštěvy v pátek a ten je jiný. Tam jsem vnímal spíše nerozehranost beden, než jejich přetlumenost.
To že se někomu nějaká expozice nezamlouvá a napíše to, je to v pořádku, o tom toto fórum je. Je to každého osobní názor, který se nemusí slučovat s názory ostatních. Jen si myslím, že názor konstruktéra a "konkurenta" (at si myslíš že to tak není) by neměl být nejhlasitější a nejviditelnější... :-). I když bude nestranný sebevíc, tak vždy to bude trochu "smrdět". Ale je to jen můj názor.

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka » 12 bře 2018 07:59

Tak přidám i svůj názor: v pátek, těsně po desáté zvuk jako pod dekou, žádná živost, divný bas, celkově nespokojenost, pár lidem jsem to i říkal, místnost nacpaná k prasknutí, prostě ne. Při druhé návštěvě, po půl šesté, bylo nás tam asi pět-šest, hrála klasika, nějaký houslový koncert a takto znít housle jsem v životě neslyšel, famózní zážitek, klavír který následoval mne už tolik nebral, ale neznám nahrávku. Pak dvě, tři ukázky z mé flešky (jen ripnutá CD) a spokojenost. Bude li cena dle mé představy, budu o nákupu opravdu vážně uvažovat. A před p. Šrollem nezbývá než smeknout! *palec*

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 12 bře 2018 09:12

Nebyly náhodou "těsně po desáté" a pak "po půl šesté" použité různé nahrávky????

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 12 bře 2018 09:45

Já bych se přiklonil k názoru sonofstarse:
sonofstars píše:
11 bře 2018 22:26
... at se tu zbytecne nepopereme 😉

- jedeme dale - dekuji vsem za vase postrehy 😉

🕉
Každý máme právo na svůj názor a ten byl vyjádřen.
...
sroll-sound-garden.jpg
sroll-sound-garden.jpg (182.5 KiB) Zobrazeno 312 x
Já shrnu své postřehy z návštěvy v salónku Sroll:
Popravdě - jel jsem na výstavu v podstatě za účelem poslechu Soundgarden reprosoustav. Byl jsem upřímně zvědav, jak si Luděk Šroll poradil s čerstvými repro v této variantě a velikosti.
To, co jsem v salonku Sroll slyšel, byl naprosto famózní zvukový přednes, a to ve všech žánrech, které hrály. Čistota, detail, makro i mikro dynamika (btw, tak parádní basy nemám doma ani s Velodyne DD-15), živost, prostorovost, přirozenost atd.

Když přidám příjemný pokec, - oba konstruktéři Luděk Šroll i Dan Vrána se mi věnovali, tak mi z toho vychází moc příjemně prožitá zimní sobota. Díky za to!
*palec*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 12 bře 2018 10:01

Hádate sa o pocitoch pri teste typu -teraz je tu tento kábel, vymením za iný ... Pravdu máte všetci a nikto. Jednoducho ste počuli to, čo ste chceli počuť, alebo čo ste mysleli, že máte počuť. Však je to tu aj napísané.
Buď přítomní nedokázali vnímat ten rozdíl, nebo slyšeli jako já, byli v šoku a nechtělo se jim jít názorem proti očekávání a vlastně záměru za kterým ta demonstrace byla konána.
Jednoducho rozdiel-ak tam nejaký bol-bol pod hranicou rozlíšenia. Inak by ste sa všetci jednoznačne zhodli.Hádka o pocitoch hovorí jednoznačne o veĺkosti tých rozdielov. ;)

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 12 bře 2018 10:51

Zabiny007 máš pravdu, že konkurence probíhá i mezi námi, ale není to nějaký boj. Konkurence znamená soupeření, a mě jeho, ale i jiné výrobky motivují ke snaze vyvíjet co nejlepší produkty. V tomto vztahu slovo konkurence přijímám. Jinak mezi námi je vztah kolegiální, známe se osobně už přes patnáct.

BVa
Ale prd, cos napsal je naprosto zmatečné ve vztahu tohoto případu. Rozdíl to byl pro mě při prohození kabelů zásadní, protože nejdřív byl zvuk tupý a bez brilance, nelíbil se mi. Má sestava mi přináší v tomto ohledu mnohem více a to nemám tak detailní zdroj zvuku a i mé reprosoustavy jsou koncepce, která si neklade za cíl excelovat zrovna v drastické detailnosti. Po přehozená se mi dostavily emoce z přehrávané hudby, a jakoby odlehlo v uších, po připojení firemní kabeláže zase zalehlo. A kdybych nevěděl v kterém případě jsou zapojeny které kabely tipoval bych to obráceně.
Celé to je o přetlumení místnosti a případně o rozehránání beden po čas provozu na výstavě.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 12 bře 2018 10:54

A kde kto pri tom teste sedel/stal, na niektorych miestach to moc dobre nehralo? IMHO najlepsie miesto na posluch bola druha rada v strede.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 12 bře 2018 11:09

2 NA
Chceš povedať, že zmena kábla vykompenzuje tak zásadným spôsobom akustiku miestnosti, ako je zmena dozvuku pretlmením, prípadne zmena kmitočtovej charaktestiky?? To by museli počuť všetci a zmerať by sa to dalo aj colštokom. Je to len hádka o pocitoch a dojmoch, nič o faktoch, navyše so silným biasom vo viacerých prípadoch, napr.
Má sestava mi přináší v tomto ohledu mnohem více ...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 12 bře 2018 11:27

Na výstavě jsem letos nebyl, dokonale si to na mě načasovala chřipajzna.

Ale na fotkách vidím Lyric update 2018. Ví někdo, v čem ten update spočívá? Očekává se komerční verze Lyricu v.2? A proč byl pro prezentaci Soundgardenů zvolen Lyric? Rhythm by je neutáhl? Nebo je Lyric zvukově lepší než Rhythm?

Jsou k dispozici (byť třeba neoficiálně) nějaké technické informace k Soundgardenům? Je to čisté třípásmo? Společná výhybka nebo je to bi-amping, tri-amping? Citlivost? Náročnost na zesilovač (průběh impedance a fáze)?

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 12 bře 2018 11:31

BVa píše:
12 bře 2018 11:09
2 NA
Chceš povedať, že zmena kábla vykompenzuje tak zásadným spôsobom akustiku miestnosti, ako je zmena dozvuku pretlmením, prípadne zmena kmitočtovej charaktestiky?? To by museli počuť všetci a zmerať by sa to dalo aj colštokom. Je to len hádka o pocitoch a dojmoch, nič o faktoch, navyše so silným biasom vo viacerých prípadoch, napr.
Má sestava mi přináší v tomto ohledu mnohem více ...
@BVa: Myslím, že to není potřeba takto převracet. Nikdo netvrdí, že změna kabelu změní akustiku místnosti. NA prostě jen napsal, že při zapojení jiného kabelu se mu při dané akustice líbil přednes více. Kdyby místo výměny kabelu došlo k záměně za jiné, ostřeji hrající repro, a NA by napsal, že v dané akustice mu to ostřeji hrající repro změlo lépe, tak bys to taky zpochybnil?

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 12 bře 2018 11:39

nove Sound Garden su podla slov LS nieco ako 3.5 pasmo ... vysky a stredy po 1 repraku, 2 repraky pre basy (rovnaky menic ako pre stredy) a 2 pre subbasy (delicka tusim niekde 80-100Hz) ... a to cele samozrejme znasobene na zadnej stene, hrajuce proti sebe, takze reprobedna sa pri hrani nechveje

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 12 bře 2018 11:54

Miero, seděl jsem v druhé řadě v podstatě v tom ideálním místě.

BVa
Nejen doma, ale i v některých jiných expozicích to hrálo, tady ne, bylo to tupé. Po změně kabeláží mi to už chutnalo, tečka. Je mi úplně jedno, že to nedovedeš vysvětlil ani změřit, na tom co umíš a chápeš fungování světa nestojí.

FS
BVa si pravděpodobně kdysi zkusil vyměnit v sestavě nějaký kabel a změřil si frekvenční charakteristiku na bedně. Na grafu nezaznamenal významnou změnu tak to pro sebe uzavřel, že nemůže docházet ani ke změně vnímání uchem. Pokud i přes výsledek měření provedl i test pro ucho a zaznamenal nějaký rozdíl vyhodnotil to jako iluzi a ovlivnění smyslů nějakým mentálním postojem mysli a slyšené nevzal v potaz. Proto stále a i teď nedovede pochopit, jak by mohl být zvuk po změně kabelů tak odlišný, že by se z tupého proměnil na dobrý. S takto nastavenými jedinci se o těchto věcech nedá diskutovat, to je známá věc, a já nehodlám dále plevelit toto vlákno, stejně by to bylo naprosto zbytečné ťukání do klávesnice.

Odpovědět