SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Kocour
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Kocour » 12 bře 2018 11:58

To odpovida na muj drivejsi dotaz, diky.
Miero píše:
12 bře 2018 11:39
nove Sound Garden su podla slov LS nieco ako 3.5 pasmo ... vysky a stredy po 1 repraku, 2 repraky pre basy (rovnaky menic ako pre stredy) a 2 pre subbasy (delicka tusim niekde 80-100Hz) ... a to cele samozrejme znasobene na zadnej stene, hrajuce proti sebe, takze reprobedna sa pri hrani nechveje

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 12 bře 2018 17:15

zrovna jsem byl u toho když to LŠ popisoval někomu v první řadě-80hz pro subwooferové repro,400hz ty dva pro nižší středy,a 2200hz,hrálo to dobře,přesto bych si je rád poslechl znovu a jinde až pak bych si dovolil zhodnotit,u prohazování kabelů jsem nebyl,i tak myslím že tohle už do mého prostoru nebude a věřím že to zatlumení (co do množství prvků)bylo nutné a bude potřeba i jinde........jinak jo-proč ne,svět se točí dál....

BVa

Příspěvek od BVa » 13 bře 2018 13:33

2 NA
Je mi úplně jedno, že to nedovedeš vysvětlil
Čo tak výrazná zmena odrazivosti v malej miestnosti vplyvom zmeny počtu poslucháčov, navyše ide o "všesmerové" boxy závislé aj na odrazenom zvuku zozadu? Určite by sa to dalo aj zmerať :) ..Zmena kábla kmitočtovú charakteristiku (resp. výkonovú charakteristiku.."tupé vs. ostré") nemá šancu zmeniť, to je čistá alchýmia. Bodka.
P.S.Bolo by dobré si uvedomiť, že ak sa nezmení "stimulus", tak nemôže prísť k objektívnej zmene. A pocit (vnem) nie je objektívna zmena.
i teď nedovede pochopit, jak by mohl být zvuk po změně kabelů tak odlišný, že by se z tupého proměnil na dobrý. S takto nastavenými jedinci se o těchto věcech nedá diskutovat,
Niektorí inak nastavení jedinci zase nedokážu pochopiť, že ak sa má káblom skutočne zmeniť zvuk, musí sa (veľmi výrazne!) zmeniť signál za káblom, čo sa dá jednoducho overiť a kvantifikovať.
Naposledy upravil(a) BVa dne 18 bře 2018 09:56, celkem upraveno 1 x.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 16 bře 2018 08:57

Včera v podvečer se u mě stavil pan Šroll se síťovým filtrem, co měl na výstavě v Praze. Chtěl vyzkoušet jeho účinky v notně “zamořeném” a zarušeném prostředí.
Je k neuvěření, jaký vliv má filtrace. Subjektivně se vše zklidnilo, zkreslení ve výškách a vyšších středech se snížilo na velmi příjemnou úroveň. Složitější hudba, současně více nástrojů, zpěv ... vše si příjemně sedlo, bez agresivity. Temné pozadí, zase prostě k hudbě blíž.
Jsem tedy čekatelem na první sériový kus, který prý ještě vylepší o pár vychytávek.

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich » 16 bře 2018 09:20

A je už známá cenovka, když jsi už objednal???

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 16 bře 2018 09:59

Ne, cenu snad ani neví pan Šroll, ale určitě to nebude zničující cena. Bez toho filtru to není ono ...

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 16 bře 2018 10:02

Nu, já bych preferoval výrazně více filtr do racku, než lištu... Zkusím se pak pozeptat na možnosti :-)

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 16 bře 2018 10:43

Fidas píše:
16 bře 2018 08:57
Včera v podvečer se u mě stavil pan Šroll se síťovým filtrem, co měl na výstavě v Praze. Chtěl vyzkoušet jeho účinky v notně “zamořeném” a zarušeném prostředí.
Je k neuvěření, jaký vliv má filtrace. Subjektivně se vše zklidnilo, zkreslení ve výškách a vyšších středech se snížilo na velmi příjemnou úroveň. Složitější hudba, současně více nástrojů, zpěv ... vše si příjemně sedlo, bez agresivity. Temné pozadí, zase prostě k hudbě blíž.
Jsem tedy čekatelem na první sériový kus, který prý ještě vylepší o pár vychytávek.
Zkoušel jsi ve svých podmínkách i jiné filtry? Máš případně srovnání, které bys zveřejnil? Díky.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 16 bře 2018 10:52

Cenu opět nikdo neví, zařízení zdá se býti opět téměř zázračné. Už se zase rozprostírá onen mlžně mystický háv tajemna :roll: který esoterickým fanatikům srdce rozbušil a lidi zdravého rozumu opět odehnal... :)

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 16 bře 2018 11:03

Tak, jestli ted nefiltruje nicim a ma to tam rusene, pak muze mit i prumerny ci slusny filtr zazracny vliv. Nema v nic podpisu. :P
Co by mohlo byt plus je, ze sroll ten filtr urcite zvukove odladi k ostatnim svym komponentum. Coz asi byl i duvod navstevy.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 16 bře 2018 11:13

Prototypy prototypov.
Napríklad tento bol pekný https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/3 ... na-predaj/
Cenu nikdo nevie ani konštruktér,ved to je logické. :D Strašne široký záber produktov je niekedy na škodu samému výrobcovi.Nestíha dokončiť poriadne jednu vec a už sa snaží konštruovať dalšiu.

Ludia aj tak maju už niečo nakupené a radi skušaju a kupuju aj iné veci a nielen od jedného výrobcu. Ponuka hifi vecí je velká a komunita HIFI postihnutých malá. 8-) Tak isto má vplyv aj cena aj zvukový a dizajnový vkus a aj komfort a kompromisy pripojenia a ovládania. Trh je tu slabí aj ludia moc špekuluju. :) " jo pane"

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 16 bře 2018 12:26

RedBaron píše:
16 bře 2018 10:52
Cenu opět nikdo neví, zařízení zdá se býti opět téměř zázračné. Už se zase rozprostírá onen mlžně mystický háv tajemna :roll:
Mystické tajemno je v audiu ze všeho nejdůležitější. Na ničem jiném moc nesejde ;)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 16 bře 2018 12:52

[/quote]

Zkoušel jsi ve svých podmínkách i jiné filtry? Máš případně srovnání, které bys zveřejnil? Díky.
[/quote]

Ano, mám první Noble Audio filtr, měl jsem PPP, několik vlastních konstrukcí, ale právě Šrollův filtr významně potlačil atributy zasviněné sítě... tam, kde stačí normální a běžné filtry, tytéž prostě v centru města nedaleko telekomunikační věže nestíhají.
Sice je to mohutná lišta, ale s tím, že každá zásuvka má svou filtrační jednotku.
A je mi jedno, co to bude stát, ten výsledek za to stojí. *2thumbsup*
Naposledy upravil(a) Fidas dne 16 bře 2018 12:55, celkem upraveno 1 x.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 16 bře 2018 12:54

PMA píše:
16 bře 2018 12:26
RedBaron píše:
Cenu opět nikdo neví, zařízení zdá se býti opět téměř zázračné. Už se zase rozprostírá onen mlžně mystický háv tajemna :roll:
Mystické tajemno je v audiu ze všeho nejdůležitější. Na ničem jiném moc nesejde ;)
Nechci tajemno, jen muziku *2thumbsup* ...od doby, co bydlím v centru Pardubek, jsem nic čistě hrát moc neslyšel.
Za peníze, co jsem utratil za různé komponenty audia, bych měl malou elektrárnu ...

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 16 bře 2018 13:09

PMA píše:
16 bře 2018 12:26
RedBaron píše:
Cena bude známá až bude výrobek na prodej. K čemu potřebují lidé zdravého rozumu znát cenu neprodejného testovacího prototypu?

Odpovědět