SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
slimy

Re: SROLL

Příspěvek od slimy » 17 bře 2018 08:51

Díky četným projevům p.B na CS hifi fórech mám už úplnou averzi ke značce BV audio.
Výrobky ani značka za to rozhodně nemohou!
Myslím, že by svou energii měl investovat jiným způsobem.

ad téma.
Nechápu, co je na tom divného, že člověk, který má komplet sestavu Sroll, líbí se mu její zvuk, filozofie jejího výrobce (konstruktéra), má v ní už bambilion, ji chce doplnit něčím dalším (přínosnějším) ze stejné dílny?
A je mu jedno, kolik to bude stát?
Je to jen a pouze jeho věc!

Já osobně jsem v tomto zdrženlivější, některé věci (po poslechových testech) prostě vyměněny za Sroll nejsou.
A co?
Je to zase jen a pouze moje věc!

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 17 bře 2018 08:54

lachim píše:
17 bře 2018 07:26
Bva
Proc se vsak tem lidem posmivate? Mate snad patent na rozum?
Navic ve vlakne sroll.
Tez mi to od Vás, jako konkurencniho vyrobce, prijde ubohe.
Michale, Šroll x Bunta určitě nejsou konkurenční výrobci, oba míří na úplně jinou množinu uživatelů a tyto množiny nemají žádný průnik, tudíž v cílových skupinách není mezi nimi konkurence. Pan Bunta jen poukazuje na to, jakým hloupostem jsou někteří lidé ochotni věřit (a být o tom pevně přesvědčeni), co se týče vnímání zvuku. Neškodí, když to někdo čas od času připomene. Jinak je to jednobarevný proud, což není v žádném oboru lidské činnosti dobře. A střízlivých hlasů je tu mnohem, mnohem méně, než těch s vysloveně šarlatánským nádechem.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 bře 2018 09:41

Zrvna tento tyden resime s kolegou jeden komponent audioretezce.
Mu se zvukove libi ten starsi a me ten novejsi. Na znacce ani sestave v tomto pripade nezalezi. U obou vyrobku je nejaky marketing a nejake informace typu v cem je novejsi lepsi nez ten starsi. Mozna je to sarlatanstvi, mozna je to mereno, mozna cokoliv dalsiho.

Kolega si vybral ten starsi a ja ten novejsi. Na moji sestavu mel lepsi efekt ten a na jeho ten druhy.

Neni viteze a ani porazeneho. Jsou vsak dva spokojeni uzivatele a to je to krasne preci 👍😉

Nezmeni to ani vyjadreni BVa, ani nazor konstruktera a ani nazory clenu hififora. Jen si to tu povime a kazdy to stejne vyzkousime u sebe a pak se rozhodneme.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 bře 2018 10:19

No a konec rivalit - pojďme si udělat hezký víkend s poslechem hudby *2thumbsup*

No a pro potěšení oka - téměř dokončená sestava Sroll. ;)
Hezký víkend přeji.
Přílohy
IMG_5238.jpg
IMG_5238.jpg (1.04 MiB) Zobrazeno 188 x

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka » 17 bře 2018 10:32

Až na ten "pařez" se to myslím povedlo, zvukový přínos je mi jasný, právě totiž procházím podobnou fází :)

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 17 bře 2018 10:45

Velice se omlouvám, ale nedá mi to. Ten obrázek podtrhuje zoufalost a manipulovatelnost členů tohoto fóra a naprostou neznalost některých členů, proto tady frčí podpora prodeje čehokoliv tahem na vařené nudli.
Neuvěřitelné - nesouměrné rozmístění repro, u jedné strany štos dřeva do krbu, stejně za repro, ale repro 20 čísel od stěny a jako super bombu hladkou parketovou podlahu. Tam nemůže hrát vůbec nic a je jedno, která "sekta" se skvělou supertechnologií to vyvíjí. Je mi z toho smutno, tohle, že má být HIFI fórum?

Sorry všem, musel jsem.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 17 bře 2018 11:03

Podle mě jde spíš o ukázku sestavy v běžných domácích prostorech obýváku a snahu přizpůsobení k co nejlepšímu zvuku.Nikoliv poslechovky Sroll a pokud správně odhaduji nalevo v rohu jsou prosklené dveře ven? Před které by jsi repro asi nedal.

A nejsem nějaký zarytý fanoušek Sroll.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 17 bře 2018 11:06

Oldear píše:
17 bře 2018 10:45
Velice se omlouvám, ale nedá mi to. Ten obrázek podtrhuje zoufalost a manipulovatelnost členů tohoto fóra a naprostou neznalost některých členů, proto tady frčí podpora prodeje čehokoliv tahem na vařené nudli.
Neuvěřitelné - nesouměrné rozmístění repro, u jedné strany štos dřeva do krbu, stejně za repro, ale repro 20 čísel od stěny a jako super bombu hladkou parketovou podlahu. Tam nemůže hrát vůbec nic a je jedno, která "sekta" se skvělou supertechnologií to vyvíjí. Je mi z toho smutno, tohle, že má být HIFI fórum?

Sorry všem, musel jsem.
@Oldear: Trochu jsi zapomněl, že pro mnoho lidí je hifi koníček spíše cesta, než cíl. A také je tvůj příspěvek tak trochu mimo mísu: Repro v prostoru nesymetricky, nablízko u stěny, na hladké podlaze...to nic nebrání tomu, aby instalace difusoru pozitivně u Sonofstara ovlivnila výsledek.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 bře 2018 11:09

Oldear

Mam bohuzel jen maly obyvak a tohle mi dela radost z prednesu hudby. Par sestav uz jsem mel. Sluchatka ani mikrovez nechci. Treba jednou bude dum s poslechovkou - treba ne. Uvidime.
Vim, ze to neni a nikdy v techto podminkach nebude dokonale. Ale je to fajn. Hraje to moc hezky.

Koberec bude casem, drivi do kamen jsou docela efektivni difuzory. 😉

Diky za nazor 😉

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 bře 2018 11:14

T101

Mistnost je “L” vypada to jako kdyz to nize napisu.

Kuchyne
Obyvak
jidelni stul, aparatura

Aparatura s pohovkou jsou tedy v prave polovine obyvaku.
Pruchod neni skleneny, ale je volny. Posunutim repro bych znacne omezil pruchod do kuchyne a pak dale do predsine a zbytku bytu. Dve deti a bydleni maji prednost pred hifi 😉

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 17 bře 2018 11:31

2 lachim
Navic ve vlakne sroll.
Neposmievam sa, len ma to prekvapuje, že je niekto ochotný veriť evidentným nezmyslom.. Navyše v krajine, kde je vzdelanie na pomerne slušnej úrovni. "Patent" na vzdelanie určite nemám, vzdelaných ľudí je veľa. A tí obvykle veria faktom a overeným veciam, nie fámam a bludom. A fakty (technické údaje podložené meraním) sú to, čo práve v tomto vlákne a pri tejto značke od začiatku chýbajú.
Určite nie som konkurenčný výrobca, ako už napísal aj PMA, predávam výrobky za úplne inú a realistickú cenu úplne inej skupine zákazníkov. A pretože som v tomto obore (elektrotechnika) už 40 rokov, tak si občas "dovolím" povedať svoj názor na evidentné technické nezmysly. Nezvyknem si brať servítky a byť za každú cenu "kulantný", to nie je môj štýl. Ak to osadenstvu a adminom vadí, tak ma kľudne zabanujte a plácajte sa naďalej spokojne po ramenách. A budete mať kópiu HE fóra, z ktorého som odišiel sám. ;)
2 sonofstars
Nebo chcete tvrdit, ze jsme tady vetsina hlusi a nakupujeme hifi podle viry?
Na overenie toho, čo skutočne počuješ (počujeme, objektívne vlastnosti sluchu nie sú nijako mimoriadne, zato predstavivosť nám funguje veľmi dobre..), stačí férový slepý test.
Naposledy upravil(a) BVa dne 17 bře 2018 11:40, celkem upraveno 1 x.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 bře 2018 11:39

Tak prosim BVa vezmete celou vasi sestavu a privezte ji ke me. Poslechneme si ji a pokud bude hrat pro me lepe, tak to cele prodam a koupim tu vasi. A to myslim vazne.
😉

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 17 bře 2018 11:44

sonofstars
A navíc bys ušetřil i za všechny akustické úpravy, protože když se kouknu na na předváděčku BV, alespoň tak soudím z fotek na stránkách, tak holé stěny, holá dlažba. Takže jestli to opravdu v takových podmínkách hraje, navíc bez nějakých speciálních nároků na kabeláž, napájení, filtraci, tak to musí být zázrak. Budu se tam muset zajet podívat. Fakt mne to docela zajímá.
Naposledy upravil(a) zabiny007 dne 17 bře 2018 11:44, celkem upraveno 1 x.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 17 bře 2018 11:44

lachim píše:
17 bře 2018 07:26
Bva
Navic ve vlakne sroll.
Pokud hodláte vyštvat z tohoto fóra i poslední racionálně myslící jedince, navíc technicky erudované, tak hifiroom.cz bude tak akorát místo pro zasmání........

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 17 bře 2018 11:51

sonofstars
Ale mne vôbec nejde o "podporu predaja", nepotrebujem to. Nech každý počúva čo chce a s čím je spokojný, len nech nevysvetľuje svoje pocity "technickými" nezmyslami, aby si potvrdil to, čomu jednoducho verí.
2 zabiny007
když se kouknu na na předváděčku BV, alespoň tak soudím z fotek na stránkách, tak holé stěny, holá dlažba.
Strop a steny za a oproti reproboxom sú prakticky "pokryté" panelmi Obifon. Zázraky sa nedejú.
Naposledy upravil(a) BVa dne 17 bře 2018 11:53, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět