SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri » 18 bře 2018 10:24

Myslím, že NA na tuto demagogii odpověděl naprosto dokonale. Nemám co dodat.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 18 bře 2018 10:30

BVa píše:
18 bře 2018 10:04
Stačí zmerať prenos audiosignálu káblom, porovnať s iným "normálnym" a nedokonalým... A možno práve preto, že rozdiely budú veľmi pravdepodobne prakticky nulové,
co to znamená v číslech zůstává však skryto.
Testovanie sluchom pri znalosti čo práve testujem je len zábava bez výpovednej hodnoty.
Trocha humoru na odlahčenie:

BVa že máte pod poduškou merací pristroj.

Minimálne obrázok.
Aby ste mohli dobre zaspávať.
Ja mám katalogy HIFI káblov. :lol:

http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik ... du%C5%A1ka

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 bře 2018 11:03

RedBaron
Jedna recenze je dilem jednoho posluchace a druha recenze dilem druheho. Oba prednasi sve subjektivni pocity. Jestli je neco v primem rozporu, pak jejich dva nazory a kazdy z nas si musi tedy udelat obrazek sam. Nejlepe poslechem u sebe doma. Zapujceni je (asi na rozdil od BVA) mozne.

BVa
Je tam psano, ze je “pry natolik idealni” a na zaklade informaci vyrobce “neni prilis prostoru jej posouvat dale”.
To znamena, ze je to jeho nazor a je stejny jako ten Vas, ze byste to cele mozna delal jinak.
😉

Tak jak to vidite s tim otestovanim aparatury BVA u me doma? Bylo by to mozne prosim? Nejak se to “politicky” zamluvilo.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 18 bře 2018 11:55

RedBaron píše:
17 bře 2018 23:00
K tomu vyšla na tomto fóru recenze z AVS2018 že jsou to mazací kabely, což je v přímém protikladu s recenzí na hifi-voice.
Přemýšlel jsem o jaké recenzi píšeš, a doufám, že mou zmíňku o zvuku na výstavě v expozici Sroll nenazýváš recenzí a dokonce jsi ještě nepřekroutil absolutně mé dělení.
Pokud to tak je, tak musím zcela jasně uvézt, že za zdroj mé nespokojenosti se zvukem jsem nikdy neurčil kabeláž Sroll, ale přetlumení místnosti případně ještě nerozehrané nové bedny.
Každý kdo má praktické zkušenosti v této oblasti ví, že kabeláž dokáže velmi pozměňovat zvuk a proto lze takovou, která přináší ostrý a tenký zvuk vykompenzovat bedny naladěné do útlumu na výškách, nebo přetlumení místnosti.
Jestli jsi proti recenzi na hifi-voice postavil mé řádky z tohoto vlákna, tak není něco v pořádku v Tvém smyšlení. Pokud píšeš o nějaké recenzi z výstavy o které nemam ponětí, tak prosím přesně na ni odkaž a ber prosím mé řádky za bezpředmětné.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 18 bře 2018 15:32

Tak jak to vidite s tim otestovanim aparatury BVA u me doma? Bylo by to mozne prosim? Nejak se to “politicky” zamluvilo.
Nie.. Nikdy som to nerobil (cestovať s "aparatúrou" a presviedčať..) a ani to nehodlám robiť. Nemá to význam. Preto už viac ako 15 rokov nechodím ani na výstavy. Dôvody sú rovnaké.
Ale kto chce, kľudne si môže porovnať svoje komponenty (zosilňovač, reproboxy) u nás, pri slušnej akustike a rovnakých podmienkach.
Oba prednasi sve subjektivni pocity.
To je podstatné. A nikto nevie, či sa zvuk vôbec zmenil. O tom sú všetky dohady.
Je tam psano, ze je “pry natolik idealni” a na zaklade informaci vyrobce “neni prilis prostoru jej posouvat dale”
Sú to iba tvrdenia bez jediného faktu. Aj pred 10 rokmi už bolo všetko dokonalé a najlepšie. A stále sa to vyvíja štýlom "kolmý, kolmejší, najkolmejší... superkolmý"??? Ale fakty žiadne. Už chýbajú len slová "kvantový a kryogenizovaný".. Skrátka highend..Koniec.

2 Jiri
ad demagogie
Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.
Nie sú to objektívne fakty.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 18 bře 2018 17:49

"Je mi úplně jedno, že to nedovedeš vysvětlil ani změřit, na tom co umíš a chápeš fungování světa nestojí." NA

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 18 bře 2018 17:51

Fungování světa s přenosem signálu v kabelu má jen pramálo společného. Další oblíbená demagogie.

slimy

Příspěvek od slimy » 18 bře 2018 18:03

Prosím admina o promazání vlákna Sroll.

Na to, že něco nemůže fungovat a že někdo na něco nevěří, jsou tu jistě jiná vlákna!

BVa ať si založí své vlákno, kde může donekonečna přesvědčovat o svých měřitelných dojmech, popř. si tam založit svůj fanklub - (možná by chtělo občas vytáhnout hlavu z písku a zajet se podívat, jak to dělají jiní a jinde).

Nějak mi tu BV audio vlákno chybí??? Proč asi??
Nejjednodušší je mít doma čisto a binec chodit dělat k sousedům.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 18 bře 2018 18:40

sonofstars píše:
18 bře 2018 11:03
Zkus se optat tady http://www.nirvanahifi.cz/
je to na Praze 9 a výrobky BVa by měli mít.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 bře 2018 18:49

koukal jsem včera, není tam však kromě čísla žádný kontakt. No snad mě tam někdo nepřepadne :lol:

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 bře 2018 19:00

BVa píše:
18 bře 2018 15:32
Nie.. Nikdy som to nerobil (cestovať s "aparatúrou" a presviedčať..) a ani to nehodlám robiť. Nemá to význam. Preto už viac ako 15 rokov nechodím ani na výstavy. Dôvody sú rovnaké.
Ale kto chce, kľudne si môže porovnať svoje komponenty (zosilňovač, reproboxy) u nás, pri slušnej akustike a rovnakých podmienkach.
Nečekal jsem jinou odpověď. Mě nemusíte přesvědčovat. Neustále haníte Srolla a oháníte se vaší subjektivní teorií o tom jak to má vypadat. Já jsem si to chtěl vyzkoušet u sebe doma ve svých podmínkách. Zatím jsem se setkal s tím, že studio, konstruktér či prodejce rád přiveze celou aparaturu na vyzkoušení k zákazníkovi. Já tu nabídku, že ji klidně koupím celou myslel vážně.

Vaše podmínky mi moc neřeknou. Máte (alespoň na fotkách) obrovskou místnost, dlažba, skleněné vitríny. To je docela dost odlišná akustika od mého malého obýváku s běžným zabydlením a dnes už i s prvním stupněm akustických úprav.
*sunglases*

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 18 bře 2018 20:56

sonofstars píše: Neustále haníte Srolla a oháníte se vaší subjektivní teorií o tom jak to má vypadat.
Můžete uvést link nebo citaci, kde by BVa toto dělal??

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 bře 2018 21:23

Na závěr velice plodné debaty o hudebních aparaturách a poslechu hudby bych si dovolil citovat Pavla alias NA, který 22. 2. 2015 reagoval na jedno tvrzení uživatele bedo na konkurenčním foru - a pro mě naprosto výstižně: *2thumbsup*

BEDO "Presný zvuk bez vymýšľania, proste čo bolo v nahrávke, to liezlo úplne samozrejme aj z bední,"

Jakpak víš bedo, co je přesně a opravdu v nahrávce?

To neví nikdo, vždy jen slyšíme co ta která sestava interpretuje ze zaznamenaného.
A následně je tam ještě individualita jednotlivého poslouchajícího-hodnotícího.
Měli bychom si již plně uvědomit a připustit, že v tomto oboru žádná skutečně objektivní pravda neexistuje, jen individuální názory tvořené individuálními zážitky a zkušenostmi. Vše je relativní. Kdo toto pochopí osvobodí se z honby za jakousi dokonalostí a začne opravdu svobodně užívat hudbu a emoce které má přinášet.

Hezké a moudré Pavle

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 18 bře 2018 21:48

K úvaze "to co bylo v nahrávce" - dá se to popsat dost jasně, snad to bude i pochopeno. Nahrávka je ve výsledku buď záznam analogového signálu v analogové podobě (deska, pásek), nebo převedená do digitální podoby. V obou případech máme zdroj signálu, buď analogový (gramofon, magnetofon), nebo digitální (CD, DVD, DVD-A, SACD, blueray, PC) s D/A převodníkem a analogovým výstupem. Pokud se bavíme o zesilovacím aparátu (předzesilovač, výkonový zesilovač či obojí) zatížený na výstupu reprosoustavou, je "nejpřesnější" (tedy ten, co nepřidává ani neubírá) takový zesilovací komponent, který na výstupu dá zvětšený vstupní elektrický signál ze zdroje signálu, ale dále již nijak nezměněný, ani co do kmitočtové charakteristiky, ani si nevytváří zvuky a jejich barvy, které by nedostal už na vstupu (nelineární zkreslení). Komponent, který se tomu co nejvíce blíží, je ten "nejpřesnější". Všechno ostatní jsou výmysly, které v nahrávce nebyly. Nejpřesnější komponent nemusí být nutně ten, který se každému bude zvukově nejvíc líbit. Jenže pak se dostanete ke kvalitě k samotné nahrávky a k tomu, že byste mohli ke každé nahrávce vyžadovat jiný líbivý komponent. Což asi není dobře, že. Takže zcela jistě správná cesta je co nejpřesnější komponent, a pokud se nám zvukově nelíbí, nic nebrání doplnit efektový box, který se dá individuálně nastavit ke každé nahrávce, která je každá opravdu jiná.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 bře 2018 21:56

Odborně hezky popsáno, je to srozumitelné a musím říci, že souhlasím i s Vámi PMA.
Pro klid k mému poslechu a k mé nedokonalé aparatuře v akusticky limitovaném rodinném obýváku je však statement NA mému srdci bližší. ;)

Odpovědět