SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od dkdkdk » 29 bře 2018 11:05

Protože to tak někdo slyší?

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 29 bře 2018 11:28

RedBaron píše:
29 bře 2018 10:56
Pánové, může někdo technicky vysvětlit, proč NUC se softwarem pana Habarty hraje podle všech zde zveřejněných pocitových dojmů "asi o sedum lig vejš" než stejný NUC koupený v krámě, s nainstalovanými WIN10, Foobarem, bitperfect WASAPI exclusive výstupem do slušného DACu s lineárním napájením, galvanicky odděleným XMOS receiverem a reclockem?
Protože Habartův NUC má odladěný operační systém Linux, zřejmě ořezaný na to nejnutnější. Žádné zbytečné procesy, které asi ovlivní výsledek na zvuku.

tomatsu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomatsu » 29 bře 2018 11:37

Otazkou mozna bude, co ten soft pri smerovani dat na HW s nimi dela. Treba vlozit "par radek kodu" - jemna ekvalizace, wide stereo atd a zazrak muze byt na svete.

Prechod na novou verzi je formou upgrade, nebo se musi koupit zase full verze ?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 bře 2018 11:38

RedBaron
Myslím, že Habarta by to dokázal vysvětli naprosto přesně ale samozřejmě pokud strávil tolik času laděním linux a MPD tak opravdu nečekej, že to detailně bude někde popisovat na webu :D Buď rád, že ti SPaudio hraje tak neskutečně dobře s Foobarem a hlavně si od nikoho ten Habarta NUC nepůjčuj (nevím jestli by to vůbec s SPa D1 fungovalo protože třeba s GredAudio pDAC-2 jsem ten NUC nerozchodil i když používá také XMOS USB ale zase třeba s MSB The Analog DAC ten NUC fungoval bez problémů).

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 bře 2018 11:41

Plus k tomu Foobar je podle mých zjištění zvukově nic moc i při pečlivém a "správném" nastavení včetně WASAPI. Třeba Cplay nebo HQPlayer mi dávaly lepší výsledky.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 29 bře 2018 11:57

Ak to skutočne hrá s rovnakým DACom evidentne inak, tak tam bude nejaké "čarovanie" s dátami. Zistiť (ak to niekto skutočne chce vedieť) sa to dá jednoducho. Napr nahrať si na CD multitón a pozrieť sa, čo lezie (dáta) z DACu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 29 bře 2018 12:20

Mně se Habartův NUC velmi líbí a rád bych ho vyzkoušel. Zná někdo aktuální cenu?

Taky si myslím, že tam p.H jen manipuluje s daty. Ale zřejmě efektivně. Bohužel, tím že je to total blackbox se není moc o čem bavit.
Maximálně občas někdo vykřikne, jak je to super. :D

Případné srovnávání s jinými transporty..
Chtělo by to vyzkoušet i v jiných "non sroll" sestavách. Říct že je lepší než Aurender, Auralic, jiné NUCy, PC pak bude mít zcela jinou váhu.
Můžu nabídnout, že když ho Petr-sonofstars přiveze ke mně, srovnáme s WIN7/Foobar, rád pak porefereruji pravdu.
8-) *palec*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 bře 2018 12:27

Habarta NUC byl lepší než top Auralic Aries (femto clock a ultra linear PSU) nebo MacBook s Audirvana u mě doma. Můj notebook s Foobar (přes Wasapi) ani nezmiňuji.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 bře 2018 12:30

kychtax píše:
29 bře 2018 12:20
Můžu nabídnout, že když ho Petr-sonofstars přiveze ke mně, srovnáme s WIN7/Foobar, rád pak porefereruji pravdu.
8-) *palec*
Tak jsem zvědav na tvou pravdu. Hlavně aby vůbec RME ten NUC podporoval.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 bře 2018 12:45

Já jsem zkoušel svůj Nuc u Horizona proti Sroll Nuc na sestavě komplet Sroll kromě repro,výsledek testu tu byl nedávno popsán,každopádně jsem byl vyškolen ;) Sroll Nuc jednoznačně lepší,ale nezkoušeli jsme naopak,tedy Sroll Nuc na jiné sestavě

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony » 29 bře 2018 12:48

Podezírání z čarování s daty, z vkládání kódu pro jemnou ekvalizaci, atd., svědčí jen o neochotě přijmout fakt, že to někdo umí udělat lépe.
Současně pochybuji o tom, že by svůj software Luděk Habarta technicky potřeboval rozebírat a sdělovat zde někomu technické detaily podrobně (pokud vůbec), to by udělal jen trouba.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 29 bře 2018 12:52

Pan Habarta asi chnof-haf nepustí, předpokládám, že se bude jednat o nějakou formu líbivého resamplingu. Už jste zkusili na výstupu z Foobaru resamplovat přes foo_dsd_asio plugin všechno do DSD128? Z nejostřejších strouhanek to dělá příjemný zvuk jako mávnutím kouzelného proutku. A ne nějakou lampovost, je z toho najednou tekutý, poslouchatelný zvuk.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 29 bře 2018 12:59

Vsecko se to zkouselo jen na srolu? Ja mam non srola, neplanuji epos ani rhythm. Zajima mne jenom NUC. Testovani na jinych masinach nez srol probehlo?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 bře 2018 13:07

Testování Habarta NUC na MSB The Analog DAC bylo s jasně lepším výsledkem než MacBook s Audirvana (odladěný jen pro audio) - majitel MSB a MacBooka byl docela nepříjemně překvapený. Bohužel s GredAudio pDAC-2 ten Habarta NUC nespolupracuje, nechápu proč a mrzí mě to protože jsem se na to těšil.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 13:11

A proc se na toto tema nepobavite na vystave primo s Habartou. Sedi tam pokazde a je otevren diskuzim, rad poradi, vysvetli. Se mnou si povidal cca hodinu a pul. Zasli jsme i s damou v cervenem spolu na obed.

Domluvil jsem s Habartou, ze mi predela muj NUC na prenosnou verzi (nyni spojen s mou wifi a iP adresou), abych jej mohl vyuzivat i jinde. Jako prvni jej vezmu ke kychtaxovi 😉

O srovnani mezi NUC Sroll a svym NUC mimo aparaturu Sroll psal nedavno terahera zde!!!

Zaverem: je proste efektivne pripraven, neco malo Habarta naznacil, ale kdyz uz mi povidal i o vlivu nastaveni graficke karty tak jsem se ztratil. Proste sofistikovane reseni 😉

Odpovědět