SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od kychtax » 29 bře 2018 13:19

Na výstavce jsem bohužel nebyl. On bude asi určitě lepší než Foo, on moc nepochybuji. Ale hodně mně zajímá a věřím, že spoustu lidí zde taky.. Kam posouvá zvuk oproti standardnímu foobaru bez aktivních DSP. Jak velký odstup a kam?. Když velký, tak vím o více lidech, kteří se o něj budou zajímat.
Nejlíp to zkusit na stejné sestavě na jedné, dvou skladbách. Prohodit NUC s PC snad netrvá tak dlouho, tím že USB.
Zajímám se o to seriozně. Vím, že moje transporty stojí spíš za starý prd a starší slušný cd transport, či cd se mi nechce kupovat.
Na druhou stranu ani Aurender za 50-100tis..Vyladěný NUC by byl fajn, ale pořád nevím cenu a ani nikdo kolem mne..

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 29 bře 2018 13:31

Antony píše:
29 bře 2018 12:48
Současně pochybuji o tom, že by svůj software Luděk Habarta technicky potřeboval rozebírat a sdělovat zde někomu technické detaily podrobně (pokud vůbec), to by udělal jen trouba.
Ale vždyť to nikdo nechce. A i kdyby nastavení systému vyšla najevo a člověk by si to chtěl nakonfigurovat sám, musí mít určité základní znalosti. A pokud už takové znalosti má, nemusí se pídit po nastavení HabartaNUCu, ale takový NUC si stvoří sám dle svých zvukových preferencí.
No a kdo se s tím babrat nechce, zaplatí a koupí hotovou věc.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 29 bře 2018 13:41

kychtax píše:
29 bře 2018 13:19
Vyladěný NUC by byl fajn, ale pořád nevím cenu a ani nikdo kolem mne..
Mám pocit, že je to 30tis vč. DPH

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 29 bře 2018 13:45

Teď ještě je otázka, zda je NUC vůbec na prodej pro nemajitele srollu. Jak mně teď jeden kolega upozornil v SZ.. Pak by to zkoušení bylo možná bezpředmětné.. A určitě poté škoda, pokud by ten test dopadl velmi dobře.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 13:54

Na prodej je v tomto state vsechno Honzo. 😉
Aj NUC pro nemajitele Srollu.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 29 bře 2018 14:05

svědčí jen o neochotě přijmout fakt, že to někdo umí udělat lépe.
Lepšie než bitperfect do DACu to byť nemôže. A "normálny" DAC zahrá rovnaké dáta rovnako.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 14:05

To vite ze ne ...

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 14:15

Kychtax

Jak to tady ctu tak jsem se hecnul a zavolal Habartovi. Chysta se do Prahy, rad realizuje poslech NUC. Potrebuje jen vedet co mas za pristroj, USB rozhrani, a zdali je to postavene na XMOS nebo na necem jinem (to by mohla byt drobna komplikace).

Me pri te prilezitosti mi predela ten muj na tu prenosnou verzi. Ale lepsi je prvotni instalace a ostraneni moznych komplikaci primo jim. To vse ma v cene, ktera je jak psal jiri 30tis.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 29 bře 2018 14:16

Blížíme se možná notorické diskusi o OS, SW přehrávačích, bitperfectu.. *taktone*

Prosím pěkně, tomu se chci vyhnout, zajímá mně teď a tady jenom výsledný zvuk.
(Nakonec.. neposlouchám přece čísla na displeji nebo monitoru, ale zvuk z bedýnek)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 29 bře 2018 14:25

Můžu mluvit jen za sebe, mně jen zajímalo jak se technicky k na poslech lepšímu zvuku dostat když hardware je stejný. Pokud povypínám 50 procesů, které nejsou nutné, dalších 100 jich v systému ještě běží, bez toho systém nejde provozovat. A opravdu těžko to bude tímhle, ani nevím jak by to mělo ovlivnit zvuk. Do DAC data buď v pořádku dojdou a on je přehraje nebo nedojdou a bude ticho, popř. neposlouchatelné skřeky. Vliv kvality napájení je v podstatě při galvanicky odděleném příjmu dat od vlastního zvuk tvořícího D/A rozhraní také vyloučen. Nedovedu si tedy představit, kde tento NUC ta "krásnější" data pro převodník bere, musí je měnit.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 14:40

Proto kychtax nabizim moznost spojit navstevu Habarty u me take s navstevou u tebe a pripadne i u tvych kamaradu v jeden den. 😉

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 29 bře 2018 14:45

Umim postavit hifi pc taky, je to trochu věda, ale zase ne raketová. Hw stránka i sw stránka musí být odpovídajícím způsobem upraveny. Nebudu to rozebírat, podle zdejších reakcí házení perel sviním. Samozřejmě, že stejný zdroj, stejná data, jiný počítač - úplně jiný zvuk. Zajímavé jak tady v ČR v připadá "hifistům" spousta věcí nemožných, zatímco jinde to berou už léta jako samozřejmost. Trochu jak v hifi školce, nejdřív jsme nevěřili na kabely, pak jsem zjitili, že to má vliv, pak to samé s nožičkama....teď je na řadě asi toto, pak zase něco jiného a tak pořád dokola.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 29 bře 2018 14:53

Svet je daleko pred nami v mnohem Kocmeister. Dlouho trva nez to pronikne az k nam. Pak si to osahame a uvidime zdali to pripustime ci ne.
Mnohdy jsme zase dale my nez okoli a pak se musime dobre ukazat a prosadit.
Perly svinim to uplne nebudou. Vzdy se najde nekdo kdo nabizene vezme, nikdy to nebude 100% odmitnuto. Pak to ma smysl.
Tvuj pocitac si rad poslechnu (pokud jej mas, nebo sestavis) a behem navstevy Habarty jsi srdecne zvan. 😉

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 29 bře 2018 14:56

Předem upozorňuji, že nejsem žádný velký "ajťák"... cca před měsícem jsem se bavil porovnáváním různých nastavení linuxu, které se objevují v tzv. "audio" distribucích:
- Audioplhile Linux (de facto zdarma, platí se jen za download 4 EUR https://www.ap-linux.com/ )
- Audiolinux (platí se 29 EUR a byly to pro mne dobře investované peníze, sám byt tu instalaci neuměl připravit http://www.audio-linux.com/ )
- Euphony ( měsíční demo je ke stažení, jinak s eprodává za cca 300 EUR SW, případně předinstalované na HDD, který si jen vložíte do PC https://euphony-audio.com/)

Co se tedy "řeší" v těchto prostředích:
- implicitní přehrávač je (jak jinak) MPD, možno dokoupit licenci HQPlayeru - do toho jsem zatím nešel
- jsou různě nastaveny parametry jádra při spouštění systému (hlavně řízení procesoru, real time parametry, úroveň logování, deaktivace protokolu ip6..)
- ovlivňuje se frekvence procesoru a režim (ne)šetření spotřeby
- jsou nastaveny priority pro aplikace a přerušení - jsou různé hodnoty priorit, preference aplikací, priority zpracování interruptů
- jsou deaktivována některá zařízení (snd_hda_intel, snd-hda-intel, iwlwifi, btusb, bluetooth) - hlavně je zajímvá ta deaktivace intel zvuku

Umím si představit, že výsledné "optimální" nastavení je specifické pro každé jedno konkrétní PC.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 29 bře 2018 15:02

Ak niečo z vyššie uvedeného ovplyvní data do DACu, tak je to prúser.. Ide len o generované rušenia a imunitu reťazca za zdrojom signálu (počítač) voči rušeniam. A to bude v každom systéme iné.
Naposledy upravil(a) BVa dne 29 bře 2018 15:04, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět