Technics

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Technics

Příspěvek od lechos » 24 pro 2015 12:28

Kolik hlav tolik názorů...Sony jsem nikdy neměl, Technics ano, potom Pioneer (pořízení AD1991) chrchlá, bublá, praská, doklepem to spolu až do krematória, na novou hračku není, tož tak.
PF2016

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer » 25 pro 2015 16:05

lechos píše:Když Technics tak ne zesík
Souhlas,dostupné zesilovače od Technicse stojí za hnědý ,oloupaný banán

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 25 pro 2015 18:28

Vod strejca Matsushity bych bral všelicos, CDP, tuner, gramec i magič cívkáč, to byla klasa, zesil a repráky ne jo leda velmi drahé na které nemám.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 25 pro 2015 20:41

lechos píše:Vod strejca Matsushity bych bral všelicos, CDP, tuner, gramec i magič cívkáč, to byla klasa, zesil a repráky ne jo leda velmi drahé na které nemám.
CDP Technics taky ani nahodou... Kdyyysi jsem mel SLPG400 s klasickym Technics poddekoznim zvukem bez drajvu a dynamiky, s mdlyma basama a zcela bez prostoru. Ani ty jejich drazsi zesilovace nehraly, viz ten delenec v tomhle vlakne...
Tudy cesta nevedla.

GOTZMANN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOTZMANN » 25 pro 2015 21:27

slyšel už někdo dělenou Technics 2000 nebo o něco starší 100/40

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 25 pro 2015 23:11

...jen doplneni k mymu predeslymu prispevku: byl to SL-PG 460, ne 400...

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 26 pro 2015 08:29

Nedávno jsem měl toto na servisu a hrálo to dobře : http://img24.cz/images/53615801935571273914.jpg

Jinak nedám dopustit na tento strojek od této firmy : http://img24.cz/images/54114265801252170338.jpg

A to jsem měl kotouče TEAC, AKAI, REVOX, ale tento je téměř dokonale vyroben a hraje v skutku dokonale.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 26 pro 2015 10:11

Ani kazet decky od Technics nehrály bůhvíjak excelentně to když nepočítám top model RS-B100 (fotka) jakkoli i střední třída aparátů bývala doplněna kompandery dbx často jsem známým nahrával z LP pak CD na Aiwa AF-F660 (Tuzex) kteréž kazety zněly líp i na tom Technics než vlastní.
http://img24.cz/images/97625752094084328004.jpg

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 28 pro 2015 12:14

Býval jsem milovníkem této značky. V letech 1993-1998 jsem měl pomalu každou novinku. Pořád mi to bylo málo, došel jsem až na vrchol do devítkové řady a pořád to nebylo ono. Repro jsem tedy měl jen jednou a už to nezkoušel, ale zesíků a receiverů pár bylo. Jediný povedený kus mi tenkrát přišel CDP SL-PG840, který jsem chvíli potom ještě používal s Yamahou. Tape decky přehrála Yamaha i Aiwa, zesík Yamaha AX 470 za pár tisíc byl o třídu lepší než SU a900. Přechodem k Yamaze jsem s Technicsem skončil. Co se týče dělenců, zkušenost nemám, ale že by to byla taková převratná změna ve srovnání s nejvyšším integráčem je pro mne docela překvapení, jelikož jsem nad touto značkou už dávno zlomil hůl. ;) Kdybych si tenkrát nechal býval poradit, ušetřil bych takových peněz..... *fnuk*

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 28 pro 2015 12:16

PítrsPraha píše:
lechos píše:Vod strejca Matsushity bych bral všelicos, CDP, tuner, gramec i magič cívkáč, to byla klasa, zesil a repráky ne jo leda velmi drahé na které nemám.
CDP Technics taky ani nahodou... Kdyyysi jsem mel SLPG400 s klasickym Technics poddekoznim zvukem bez drajvu a dynamiky, s mdlyma basama a zcela bez prostoru. Ani ty jejich drazsi zesilovace nehraly, viz ten delenec v tomhle vlakne...
Tudy cesta nevedla.
Tak to bola niekde chyba. Mám doma 3 zostavy (na foto v mojom podpise sú 2) vrátane Technicsu, všetky v jednej miestnosti len 3 rozne páry bední a samozrejme rozdielne cenové hladiny a viem ich počúvať, resp prepínať v jednom čase a Technicsu možem vyčítať kadečo len nie "poddekozny" zvuk a priestor. Práve priestor je na vysokej úrovni a bedne sú úplne stratené v priestore, vrátane opustenia zvuku priestoru medzi bedňami. Moja zostava od Technicsu je na predchádzajúcej strane. Chcelo to len zobrať zosík a CDP do posluchoviek a nájsť tomu primerané bedne + trochu sa pohrať s káblami. Najvačší problém bol s duniacimi basmi no to s prehladom vyriešili signálové káble XLO za 1600Kčs (v tých časoch). A jasné, třeba použiť korekcie na rozdiel od mojich ďalších 2 zostáv ktoré ich ani nemajú, no výsledný zvuk rozhodne nepatrí k zlým ani podpriemerným.

sekal

Příspěvek od sekal » 28 pro 2015 15:24

Pokud si dobře vzpomínám, tak zesilovače Technics měly takový měkčí, neagresivní charakter zvuku se spíše subtilními basy. Někomu tento typ přednesu možná mohl vyhovovat, na mě však působil poněkud mdle a ospale. Jinak souhlasím s tím, že na přelomu 80. a 90. let byl už Technics jen zcela běžná spotřebka bez jakýchkoli vyšších ambicí. Tato firma však měla velmi dobře propracovánu marketing. strategii. Proto měly její komponenty stále velmi dobrý vzhled a působily na oko highendově. V graficky nápaditě zpracovaných firemních katalozích, jež byly vytištěny na křídovém papíře, se u nabízených přístrojů objevovaly informace o absolvovaných testech s velmi dobrými výsledky. Prostě propagace této značky byla na takové úrovni, že by se za ni nemusel stydět ani Pepa Goebbels. Otevřeně přiznávám, že jsem jí sám dočasně podlehl a zakoupil nějaké ty komponenty od této firmy. Po rel. krátkém provozování aparátu jsem však velmi rychle vystřízlivěl a litoval vynaložených peněz. Technics už nikdy více..

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 28 pro 2015 17:22

jenom nepatrně doplním, dokud korporaci vládl nestor Konosuke Matsushita, to samý ovšem Akio Morita (kterej byl mj. známej tím že nerad dával práci babrákům-dráteníkům za hranici svého impéria) a Masaru Ibuka u Sony...kdysi značky synonyma top jakosti, dneska průměrná tuctová spotřebka z pultů Tesco

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 28 pro 2015 18:22

Technics sa na rozdiel od SONY v Tescu nikdy nepredával ;-)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 28 pro 2015 18:45

Technics a Panasonic je jedna parta

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 28 pro 2015 19:04

Z nostalgie, ovplyvnený príspevkami o kvalite vintage prístrojov, ale hlavne ich výzorom som si kúpil Technics SE-A2000, SU-C2000 a SL-P2000 - osobne to neľutujem. Zohnal som si k tomu SB-M 1000, ktoré som rýchlo predal za zlomok ceny, práve kvôli duniacim basom.
- Teda pri povrchnom hodnotení "hifi laika", by som musel povedať, že to hralo zle - nehralo to zle, bolo to umiestnené v modernom interiéri(žiadna akustika). Elektrike a ani hifi som nerozumel(tak ako aj teraz), bol by som vedel, že niekde v reproduktoroch musí byť chyba. V tom čase mali bedne 18 rokov a ja som niečo tušil o výhybke, teda tušil som, že to v reproduktoroch býva :D (inak ani ťuk) Teraz keď vidím na bazoši alebo ebay tie ceny, ľutujem ten predaj.
Tá 2000 rada hrá dobre, nebudem to s ničím porovnávať a tiež hrá dobre integráč SU-MA10. Ak má človek kamaráta čo to vie premerať a dať do poriadku, vôbec by som sa toho nebál. Následne som zháňal 7000-kovu radu, ale tam sú ceny neskutočné a pre mňa neakceptovateľné.
Niekedy mám pocit, že sa to dosť paušalizuje - lebo tuzex tu niečo predával, prípadne niekto kúpi 25 ročný zosík a bez servisu hodnotí zvuk.
V súčasnosti je to moja druhá zostava, reproduktory sú Pioneer S-3EX, na to kde to hrá, to hrá dobre. Zbavím sa toho, len ak zoženiem vyššiu radu - samozrejme tej istej značky :D

Odpovědět