Wharfedale

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
DK76
Kontaktovat uživatele:

Re: Wharfedale

Příspěvek od DK76 »

Taktéž jsem si byl poslechnout tyto bedny, jelikož jsem příznivcem značky Wharfedale a musím souhlasit se Sanym, opravdu pěkná bedna, dílenské zpracování *palec* . Určitě by jejich zvuk za mě vyniknul podstatně více, kdyby pan majitel studia nestrímoval hudbu přes Arcam, který si myslím není partnerem pro tyto bedny a zesilovač Gryphon. Dále za mě by to potřebovalo doladil akustiku, protože při vyšších hlasitostech ( pro mě normální poslech, nic co by řvalo *taktone* ) tak mu to v poslechovce dost rezonovalo a místy hučelo ( snad volně postavené CD v regálech, rohy místnosti , šikmý strop sám to přiznal a divil se. Pak by bylo vše OK, tak jsem z toho moc neměl :( . Snad příště ;), protože poslech jsem si moc neužil. Jinak pan majitel je velmi ochotný a vstřícný *2thumbsup* .

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany »

Ten Gryphon D.120 mi přišel v pohodě, horší to bylo s tím CD Arcam, škoda no chtělo by to důstojněšího parťáka.

DK76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DK76 »

Jak jsem psal zesilovač a bedny za mě OK👍

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ty Elysiany luxus,

mně se ale hodně líbí i ty jejich staro-nové legendární LINTON Heritage.
Designově je to naprostý orgáč, klasika všech klasik, a na tichý poslech s nějakým dobrým lampáčem to bude mňamka, která přehraje kdejaké sloupy...

Obrázek

https://www.wharfedale.co.uk/linton/

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Ty Lintony jsou fakt krásný, uvažuju o nich, ale odrazují mne některá hodnocení s kritikou výšek (prý příjemné, ale dost potlačené a od 14-15kHz hodně rychle padají - otázka je, jestli to vadí, to už je stejně ultrazvuk) a ne dost pevných a konturovaných basů. Na druhou stranu třeba ve Stereophile je hodně chválí pro jejich příjemnost a muzikálnost.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Právě v recenzi na Stereophile je ten pád výšek a zadunívání na basech krásně vidět.
Jak to zní ve skutečnosti je samozřejmě druhá věc.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

No, já mám rád rovné bedny a tyhle tedy rovné jsou docela dost ----- mezi 250 - 10000 Hz je to naprostá paráda, pokles nad 15kHz tam je, ale když už někde pokles, tak tady. Pod 250Hz už do měření vždy promlouvá i místnost, vypadá to na mírný zdvih na basech (dneska u beden běžný), podle mě se tohle dá kompenzovat pečlivým ustavením. Navíc ten zdvih není přehnaně velký, při středních a nižších hlasitosech to může být takový přirozený loudness.
Jinak asi není co řešit, tkané kevlarové měniče jsou super, sladěné to bude dobře.......... prostě klasické větší třípásmové regálovky, které umí dát zvuk, který se rádo poslouchá...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

> ten zdvih není přehnaně velký, při středních a nižších hlasitosech to může být takový přirozený loudness

přesně ! hledám vyloženě bedny na tichý poslech a taky myslím, že to zvýraznění není problém, spíš naopak. Druhá věc je, jestli ty basy jsou dost pevný a přesný. A ty "stažený" výšky taky mohou být ve výsledku pozitivní v tom, že budou neunavující :-) Věřím, že na jazz a lehčí žánry budou výborný. Na klasiku mám ale přecejenom pochybnosti. Hledal jsem o nich co nejvíc, ale v souvislosti s klasikou, resp. operou, jsem našel už jenom jediný hodnocení - nějaký rus, nemůžu to teď znova najít - a ten je právě uplně nechválil co se týká výšek a basů.

DK76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DK76 »

Zajdi, poslechni a hodnoť 👍

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

bh69 - tak na pořádně utažené basy tu jsou Castle Avon 2 ze stejného ranku regálových třípásmovek, které jsou na tichý poslech ideální.
Nicméně nevím proč by měly mít Lintony nějaké rozplizlé basy, je to klasická konstrukce a nové kevlarové měniče s ultralehkou membránou by měly být v poho ............. a minimálně z poloviny bude basy ovlivňovat i zesák.
Ono to chce půjčit domů a pozkoušet, nezapomínal bych, že to jsou legendární bedny, a legendami se nestávají nehrající bedny, ne ne.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

> nezapomínal bych, že to jsou legendární bedny

chtel jsi napsat, ze ty puvodni byly legendarni ? to je asi jako legendarni brouk a jeho nova napodobenina :)

nehlede na to, ze ty stary by dneska zvukove tezko uspely ...

ad Castle Avon 2 - diky za tip, mrknu se

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jj, tak to asi je, měniče jsou kvalitnější než v těch starých atd.
Jejich kouzlo je v tom, že mají poměrně širokou čelní stěnu a jsou dost velké (tzv. ledničky) .......... žádné dvojpásmovky při tišší hlasitosti nebudou mít šanci.
No já přečetl všechny recenze, co jsem našel, a u těch, kde bylo jasné, že je recenzenti měli doma a věnovali jejich poslechu čas, nebylo o nějaké rozplizlosti na basech ani slovo ............

(kdybych já kupoval stereo bedny, byly by u mě Lintony horcí favoriti, vybíral bych mezi nimi, Avon2, a sloupky od Usher a Xavian)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft píše:
13 úno 2020 12:30
Nicméně nevím proč by měly mít Lintony nějaké rozplizlé basy,
Protože tohle:
819Wharfig7.jpg
.
.
"that under-damped bass alignment might mean extra care having to be taken in room placement."
Zdroj

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour »

Pokud to tam tak pisi ciste na zaklade poslechu, tak ok. Ale na zaklade tech grafu.....no ja bych si to netroufl ani na zaklade tech frekvencek, a uz vubec ne toho waterfallu.

Odpovědět