WILSON BENESCH

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
boxer

Re: WILSON BENESCH

Příspěvek od boxer » 04 pro 2010 13:50

Doufám,že mě zase ML nesmázne. Ale snad to sem mohu dát.Už se bojím něco napsat.

Nedávno se tady Bunta rozplýval na Theily 3.7 a PMA přizvukoval,oba tedy nad grafy. Jak píšeš,WB dostaly ve Stereu 97%,což je skoro před vrcholem vrcholů. Za 24800 € by se to mohlo dát čekat. Ve společnosti Wilson Audio Watt Puppy 8 = 34 000 €- 97 % a Lumen White Light 47 000 € - 97 %. Těsně za
Focal Maestro Utopia 35 000 € - 98 % a Backes & Müller BM 15 (aktivní) 20 000€ - 98 %. (Samozřejmě Focaly se tam dostaly omylem.)

Pokud budeme poslouchat grafy. Copak nám který řekne?
Wilsoni
Obrázek
Theil
Obrázek
Obrázek
No já nevím,podle čeho tedy soudruzi,na západě od nás,hodnotí ?

Libor Šulc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Šulc » 04 pro 2010 20:12

Nejsou to,na rozdíl od modelu Chimera(který má na minimu pod 2,5Ohmu)takové potvory pro zesilovač.
S klidem k nim doporučíme integráč kolem kilíčka :)
Osobně je považuji za vůbec nejlepší model od Wilson Benesch!
V celém pásmu jejich impedance neklesne pod 4 Ohmy,a i ten suprtvítr tam dělá kus práce.
Provedení je jako u všech modelů WB dokonalé,ale pro někoho možná může být až příliš hi-tech.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 09 pro 2010 18:20

Wilson Benesch ACT C60 jsem měl možnost slyšet ve studiu Tykon. Bohužel je nebylo možné tehdy zapojit se dvěmi konci Audia Flight FL 100 jako Bi-amping (dle Libora Šulce maso), hráli jsme "jen" na monobloky Electrocompaniet. Zvukově se mi to moc líbilo.
V testu jsem se mimo jiné dočetl, že C60 mají terminály Tri-wiring, takže by to vlastně chtělo 3xAudia FL 100 :lol:
Tu minimální impedanci naměřili v testu 4,3 ohmů *palec*.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 09 pro 2010 20:10

wilson benesch act jsou tady v praze u známého.
krásné bedny. dokonalé zpracování. ohromný prostor zvuku.
neskutečně náročné na zesilovač. byl jsem u části jeho "hledání".
naprosto chápu, že bi-amping z monobloků je základ pro 100% využítí této bedny.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 10 pro 2010 11:00

Lachime,
pokud to není tajemství, prosím Tě jaký tedy je k nim použit zesilovač?

Morbid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbid » 29 bře 2011 20:26

Video o tom ako to vyzerá na jednej výstave značky WILSON BENESCH, od prípravy , zapojenia aparatúry až po samotnú prezentáciu.
A takto to chodí na každej výstave, nie je to sranda, dosť sa pritom človek namaká, to mi verte.

http://www.youtube.com/watch?v=jvhemjnT ... ded#at=142

boxer

Příspěvek od boxer » 15 čer 2013 21:30

SANY

Nevím, kam to napsat, tak sem.

Koukám na tvůj podpis pod čarou v tomto vlákně.

Cambridge Audio 840E+840W+840C+Wilson Benesch Discovery

Chci se jen zeptat, zda jsou kamarádi s Cambridge "dostatečně plnohodnotní kamarádi " pro Wilsony z Benešova.
Ne že bych měl něco proti Cambridge-i. Kéž bych tam ukončil plnohodnotný vzdělání.

Nicméně dotaz zazněl, tak možno odpovědět? A na čem dalším si Wilsony ještě slyšel? Tím nemyslím stejnou cenovou, jak píšeš tady.

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 16 čer 2013 22:25

boxer:Pokusím se zodpovědět tvé dotazy, takže děléná řada CA840 je abych tak řekl minimum co si lze k WB Discovery pořídit, původně jsem CA kupoval s AE Radiance 3 ale Discovery byl můj sen takže jsem šel po dvou letech výš.No ono nějaká obměna se rýsuje ale nebudem předbíhat. :lol: Dál jsi se ptal na čem jsem WB slyšel ve vyšších třídách, no v podstatě to byly dvě značky a jejich top modely a to Electrocompaniet AW 600 Nemo, AW 250 a AW 180 většinou s Emm Labs a Music First Audio, dále pak na Audia Flight 100 a Strumento no.4 mimochodem to nejlepší co jsem kdy slyšel, ve spojení s Emm Labs a WB Chimera. Pamatuji si jen že mi neustále běželo hlavou pane bože to je ono, to je ono co jsem hledal ta mohutnost síla a přitom čistota to je konečně ono, tam není chyba!!!! *klanimse* Boužel finančně nad mé možnosti.Od WB jsem slyšel téměř vše kromě top modelu Cardinal ale doufám že i na něj přijde řada. *hura*

boxer

Příspěvek od boxer » 16 čer 2013 22:36

OK.

To mi stačí. Takže je to jasný.

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 30 bře 2014 20:57

Wilson Benesch přišel s novou řadou repro SQUARE-2 serie, mě osobně se nejvíce líbí SQUARE 5, v TYKONu jsou k poslechu, boužel mi na ně nezbyl čas *headbang* ale jistě to co nejdřív napravím. Jinak dle pohledu nádherná bedna se spoustou technických vychytávek a cenou 330tis. bude ve své třídě jistě referencí.http://wilson-benesch.com/2013/08/squar ... udspeaker/

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela » 19 lis 2014 15:42

Podle stránek WB je pro značku v ČR nové zastoupení :
http://wilson-benesch.com/distribution/ ... tributors/
Neví o tom někdo něco bližššího ???

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 19 lis 2014 20:16

No to je velká ztráta jak pro TYKON tak pro jeho zákazníky *fnuk* . Wilson Benesch zmizlo už i z oficiálních stránek http://www.tykon.cz/ pan L.Šulc už něco zhruba před měsícem naznačoval, ale že to vezme tak hopem to mě ani ve snu nenapadlo.No je to pro mě rána *headbang* !!!

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela » 25 lis 2014 00:24

Po návštěvě TYKONu je mi situace drobátko jasnější.
Dávat zde ale jakékoliv info ohledně výrobce-prodejce mi nepřísluší.
Mohl by se zde vyjádřit/prezentovat "nový" prodejce, WB si to určitě zaslouží. *thumbs up*

andrej1971
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej1971 » 10 led 2015 16:25

Zdeny píše:na všechny nahrávky Iron Maiden je kšoda každé bedny dražší než 10.000Kč:-) tato kapela nikdy neměla slušně po zvukové stránce udělané CD. Toť můj skromný názor, ale je dost možné, že se pletu. Jejich zvuk je plechový z děravýho kýble.
Jinak WB - ano!
Jeden odkaz, a myslim ze Zdeny pochopi ako velm sa myli... http://dr.loudness-war.info/album/list/ ... ron+maiden

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 10 led 2015 16:55

*offtopic*

Ja ako velky zastanca vysokych DR mam na to rovnaky nazor ako Zdeny, no a IM je dnes komercna sracka ktorej nezalezi na zvuku ale na peniazoch, nabuduce obrat poradie DR a pochopis ze od roku 1995 to nema vyznam, ale ani inak ich zvuk nestoji za veľa.

PS: Blaze Bayley a Paul Di'anno su skutočný iron maiden dnes pre mna pre ich zanietenie pre metal...

Odpovědět