Xavian

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xavian

Příspěvek od terahera » 18 led 2018 23:50

Ale nesmíš se nechat zvyklat třeba názorem určitého člena,že něco nehraje, prostě vyzkoušej a uslyšís sám ;) Nelze říct u žádné značky názor,nic horšího jsem neslyšel,protože to co se někomu nelíbí,můžeš zrovna ty preferovat ;)

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 19 led 2018 01:30

Dasta: Malé Joy hrály líp než větší Jolly? Tak nějak jsem předpokládal, že budu poslouchat jen Deliziosu a Jolly a případně sice menší, ale z vyšší řady Perlu..

Jinak samozřejmě se zkusím dostat i do Brna a poslechnout Aurum Cantus :)

terahera: Je mi to jasné a naprosto to chápu. U sluchátek jsem se třeba nikdy neshodl s bratránkem a to jsme oba kupovali v podobných cenových relacích..

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 19 led 2018 08:48

Všechny tyhle Xaviany jsou repra na jazzík a komorní hudbu. Na rock jsou asi tak vhodné jako kombinačky na hrabání listí.

To bys musel do sakra vyšších pater u téhle firmy.

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 » 19 led 2018 11:00

Tak to se mě ulevilo,k tomu aby mohl člověk poslouchat Xaviany nemusí bejt teplej.Stačí když má prachy.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 19 led 2018 11:05

:D No už se vážně nemůžu dočkat pondělního poslechu a zhodnocení, jak na tom ten rock vlastně hraje :)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 19 led 2018 11:09

Také mi to nesedí, možná je namlsaný vyšší řadou od otce. Když už se mají vymykat zaškatulkováním Xavi v nižší cenovce, tak Piccola, výborné allroundery, ale ty beztak nerozpohybuje zmíněné Onkyo viz. vlákno tazatele.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 19 led 2018 13:39

koudy42: Ano i to je možný, že jsem zmlsaný dražším modelem a očekávám od nižších řad něco, co skutečně neumí zahrát, proto píšu, že se těším na pondělní poslech :)

Ještě poznámka k tomu Onkyu - co koukám do manuálu, tak má dokonce vyšší psanej výkon než jejich nejvyšší integrovanej zesilovač A-9070 za cca 29000Kč.
A-9070 má Rated Output Power 75 watts minimum continuous power per channel, 8 ohm loads, 2 channels driven from 20 Hz to 20 kHz, with a maximum total harmonic distortion of 0.05 % (FTC)
a TX-8270 má Rated Output Power (FTC) With 8 ohm loads, both channels driven, from 20- 20,000 Hz; rated 100 watts per channel minimum RMS power, with no more than 0.08% total harmonic distortion

A-9070 to zvládne s nižším zkreslením, ale nějak se mi nechce věřit, že by to TX-8270 bylo tak slabý (což ovšem může být jen moje mylná domněnka ;) )

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 19 led 2018 16:39

Jak zde padlo, watty nejsou vsespasne, zalezi na konstrukci zesilovace. Napriklad zesilovac ve tride A muze mit vykon 50W a muze strcit do kapsy 100W zesilovac v AB tride. Zminene Onkyo vyssi rady je tomu dukazem, proc by delali levnejsi vyrobek s parametry (papir snese hodne), ktery prevalcuje drazsi komponent. Neni to dogma, ale uz i hmotnost napovida nekdy jak je vyrobek dimenzovany a 8kg neni zadna slava s vsemi udelatky a vyssi model Onkyo, ktere zminujes je 18kg drobek :). Ja jsem uchyl a hifi vazim na kila, protoze poctivou konstrukci neodrbes, zvlaste u reprosoustav.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 19 led 2018 16:56

Je možnost někde tu třídu zesilovače najít, nebo to je vždycky jen tip podle hmotnosti? :D
Jinak chápu, že může jiná třída zesilovače strčit nějakej jinej do kapsy v dalších parametrech jako je třeba zkreslení, ale výkon je výkon, ne? Pokud se nejedná o měkký zdroj, pak by toho výkonu měl dosahovat a tudíž i rozpohybovat méně citlivé repro. Nebo si to vykládám špatně?

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 19 led 2018 17:15

Je to mysleno tak, ze napriklad zesilovac ve tride A ma mensi vykon na vystupu, ale ma mensi zkresleni a tak vysledny projev muze byt lepsi nez u zesilovace s x nasobnym vykonem. Zalezi samozrejme na vhodnem parovani komponent. Nic neni cernobile, jak to pises, proto reaguji, ze se neda ridit jen cisly. Otevrit google jsou to 2 kliknuti, ale do Xavian debaty to nepatri ;).

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 19 led 2018 17:21

*offtopic*
Zesilovač ve třídě A poznáš tak: Když je zapnutý, nemusí ani hrát a bude teplý, hodně teplý (mé RiAudio mají i hodně přes 50 Celsia). Proto bývá vybaven chladiči a větším trafem, proto bude spíše těžší v přepočtu na 1Watt výkonu.

Osobně bych se specifikací zasilovače vůbec nezabýval a vybíral výhradně podle poslechu.

A když už je to vlákno o Xavian: Mnoho let jsem měl doma Xavian XN185II. Ty hrály s Harman Kardon HK70

Specifications:
Power output: 80 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 5Hz to 150kHz
Total harmonic distortion: 0.09%
Damping factor: 125
Input sensitivity: 4mV (MM), 270mV (line)
Signal to noise ratio: 75dB (MM), 95dB (line)
Dimensions: 439 x 110 x 395mm
Weight: 10.35kg

mnohem hůře, než se zmíněnými mnohem méně výkonnými RiAudio (http://mankyfa.wz.cz/audio/orchestr/mk-1.htm ).

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 20 led 2018 16:56

koudy42: Jo, tak jak jsem říkal - má to třeba lepší jiný parametry jako je zkreslení, ale výkon je výkon a tím pádem by snad zesilovač s určitým výkonem neměl mít problém rozpohybovat i bedny s nižší citlivostí (Xavian Piccola), nebo se pletu? Navíc co jsem tak koukal, tak třeba i Onkyo M-5000R váží sice úctyhodných 23,5Kg, ale pořád je to třída AB a moc špatných recenzí jsem na něj nečetl ;) Takže si z toho vyvozuju spíš takovej závěr, že ne každej AB zesilovač musí být mizérie i přes to, že se striktně audiofilní lidi drží raději třídy A. Nevím proč, ale tak nějak mi to připomíná věčné automobilní téma ohledně turba a jeho odmítání "petrolhead puristama".. ;)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 20 led 2018 17:42

Ale já nikde neřekl, že AB zesilovače jsou horší, jen jsem ti chtěl nastínit, že nic není černobílé. Naopak ve třídě AB je drtivá většina zesilovačů, protože jde o nejlepší kompromis parametrů viz. neduhy třídy A jakou napsal kolega. Nastavení pracovního bodu zesilovače je jedna věc, plno dalších konstrukčních návrhů, použité součástky ad. věc další. Vůbec to nepaušalizuj, něco si o tom nastuduj, když tě to zajímá, ale nedrž se jednoho tvrzení co zde padlo v úplně jiném kontextu. Vem to své Onkyo pod paži a jdi do terénu poslouchat. Ano hrát to nějak bude tečka. Až ty samé reprosoustavy co pořídíš poslechneš s odpovídajícím zesilovačem, pak pochopíš co to je vhodné párování komponent (začít můžeš duelem otcův zesík vs. to Onkyo :)).

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 20 led 2018 19:21

zosilnovac neries, kupujes reprobedny a xaviany by mohli by na zosilnovac nenarocne ... a skus si to vypocut i na zosilnovaci co tam budu mat oni

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 20 led 2018 20:52

Miero-to si teď děláš srandu,že jo?

Odpovědět