Xavian

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Xavian

Příspěvek od Dasta » 09 lis 2018 11:13

Kocour,
Ano je to možné, XN360 byla posléze výrobcem upravená na výhybce, mohli jsme slyšet každý jinou verzi.Jak Virtuosa, tak XN360 chce dobré krmení, pokud možno v biampingu, opravdu proti jednoduchému zapojení je to znát.
Ekta Grande bych si rád poslechl, kdyby Zdeny nebyl až v Šumperku,dávno bych ho poprosil, zda by mi to umožnil.
Pokec by to byl zajímavý, snad se někde potkáme, třeba na nějaké výstavě, odkud jsi? Já z Pelhřimova.

Kocour
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocour » 09 lis 2018 11:31

Ja jsem z Brna. No a Ekty Grande, ty moje kousky uz jsou zpet v Brne. Pokud bys mel zajem tak muzu dat kontakt na majitele. Treba pro tebe bude Brno schudnejsi.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 09 lis 2018 11:38

Do Brna občas jezdím , nebyl by to problém.Mám v Brně a okolí hifikamarády(zabiny007, Valderon, Borismart.....)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 09 lis 2018 11:57

Dasta: Ekty jsou už zpátky, jak píše Kocour. Ale přijeď klidně i tak, rád ti pustím něco na "keramice" Accuton a 12´´ Eton. Do Pelhřikmova jsem jezdíval za 2:20, takže pohoda.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 09 lis 2018 12:02

..Lyrik je na 360 slaby. Jsem slysel z ust zkuseneho hifisty, byv clena fora. verim mu.
..40ky hraji basy spis jako dobry dvojpasmo. Asi jsi neslysel pytlovu sestavu. (Neber jako referenci, co jsi slysel u Paola ve studiu, kdyz prodaval ty cerne.. ). Nebo ktere 2p mas na mysli?. Hihih :)
..RB. Ja bych na kably zvysoka kaslal. 40ky mne donutily udelat celou radu zmen, krmeni, zdroj, kably, lista. Ted jsem spokojeny. Kdo nezazil jak hraly kdysi s 100W zesikem, potom v dobe navstevy PMA (nemel jsem hotove prakticky nic, ale jiz A32 na krmeni) a jak hraji ted, nemuze to pochopit. Coz chapu.
(PS.Mozna jsem to zamenil s 350kama.. )

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 09 lis 2018 12:18

Zdeny,
Děkuji za pozvání, jsem potěšen.
V únoru budu v lázních v Luhačovicích, to už je k Tobě menší kus cesty než z Pelhřimova, tak bych se ozval a domluvíme se.
Přeji hodně dobré muziky a příjemný víkend.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 09 lis 2018 12:21

Redbaron, kdybych nekdy nejakym rizenim osudu dojel k Tobe a zapojil moje amaterske vytvory, myslim, ze bys koukal jak pero z gauce. Chichichi. Ale k tomu nedojde.

Kocour
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocour » 09 lis 2018 13:23

Nejsem nijak proti, nic proti poradnemu krmeni, ale myslim, ze ty bedny jdou udelat, aby hraly slusne s normalnim zesilovacem. Viz zkusenost s Ekta Grande. Ale nehadam se, kazdej slysi jinak, kazdy si prosel jinym vyvojem,....
Podobne jako Shan E540 (tez 2x SS na basech), ten mrtvej charakter z toho proste zadnej zesak nevytluce. Po predelani vyhybky, tlumeni, ladeni uz to hralo normalne i s "obycejnym" BVA.
Jenze ted si uvedomuji, ze ono majiteli podobnych beden vlastne nic jineho nezbyva, nez zkouset kabely, zesaky atd.
kychtax píše:
09 lis 2018 12:02
..Lyrik je na 360 slaby. Jsem slysel z ust zkuseneho hifisty, byv clena fora. verim mu.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 09 lis 2018 14:40

Řekl bych, že záleží na konkrétní akustice a velikosti poslechovky a na jaké poslechové hladině majitel poslouchá. Potom stejné bedny zahrají dobře v menší místnosti při rozumně nízké hlasitosti excelentně i s integráčem ale ve velké zatlumené místnosti a hodně nahlas už budou chtít monobloky.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 10 lis 2018 15:26

2-tombas
naprostý souhlas jednak jak píšeš nikdo neví jak je to nahráté, potažmo jak to má znít.To je jedna věc.

2-Dasta
Druhá věc : mráz po zádech,zvednutá srst,upadená brada,nevím co ještě přidat a středy podané jak říkáš do nejmenších detailů ještě stále nezaručují ale ani nevylučují přesné nebo raději lépe řečeno "vyrovnané" podání středů.
Právě propad na vyšších středech je popisován podobnými superlativy - protože tato oblast je podle mě nejvíce problémová a její potlačení vede vždy k líbivosti a nelze ihned poznat že tam něco chybí / v tom je ten vtip a body zdarma.
Rozdíl je vždy poznat až při poslechu a srovnání s jinou stejně tak super bednou která ALE hraje středy znatelně jinak - tipický a výborný příklad ta kalota u diskutované ATC - jde v podstatě o pravý opak a plynulé předpisové navázání na výšku navíc kl.kalotu. Virtuosy jsem si opakovaně a důkladně poslechl ,souhlasím celkem s tvým popisem střed. podání Virtuos a přesto ti musím říct že klas. dobrě řešené třípasmo (vlastně i 4 a více-pásmo) :) hraje ve středech dost odlišným způsobem.
Naposledy upravil(a) pompo dne 10 lis 2018 15:42, celkem upraveno 1 x.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 10 lis 2018 15:34

2-kocour
... (tez 2x SS na basech) ??? ... sorry nějak se nechytám , prosím upřesnit . Je řeč o žravých repr. ?

Kocour
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocour » 10 lis 2018 15:35

Ano, o zravych repro, SS = Scan Speak. 2x 18W revelator ci Classic na basech da citlivost ~89dB a impedance padne ke 3 ohmum, tzn z tohoto pohledu neni treba nijak predimenzovany zesilovac, repro tak hraje normalne prijemne dynamicky. Vice vykonny zesilovac to zpevni a prokresli. Samozrejme, jak pise Jiri, zalezi na velikosti mistnosti a pozadovane hlasitosti.
Naposledy upravil(a) Kocour dne 10 lis 2018 15:40, celkem upraveno 1 x.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 10 lis 2018 15:39

Dik nebyl jsem si jistej

no žravý jsou ,ale zase mají vysokou zatíž. a hrají bez újmy na zdraví a taky zkreslení dost nahlas.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 10 lis 2018 15:47

Kocour píše:
10 lis 2018 15:35
Ano, o zravych repro, SS = Scan Speak. 2x 18W revelator ci Classic na basech da citlivost ~89dB a impedance padne ke 3 ohmum, tzn z tohoto pohledu neni treba nijak predimenzovany zesilovac, repro tak hraje normalne prijemne dynamicky. Vice vykonny zesilovac to zpevni a prokresli. Samozrejme, jak pise Jiri, zalezi na velikosti mistnosti a pozadovane hlasitosti.

... zpevni a prokresli ... o to právě asi jde ,pak už se k tomu vyplatí i nějaký HEGEL (který bych ale jinak nekoupil snad ani omylem).

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 10 lis 2018 16:38

Hegel,Primare a Norma Revo,kouzelníci dnesni doby. To ja bych sel do nich hned!!!

Odpovědět