Xavian

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
tda
Kontaktovat uživatele:

Re: Xavian

Příspěvek od tda » 10 lis 2018 16:51

2Bazi 36: Souhlasím, měl jsem štěstí na půl roku stare Primare I32. V porovnání s creek evolution nebylo vůbec či řešit. Ale je to takový OT.
Jinak ta nová perla v dubu se mi moc líbí. Jsem zvědav jestli udělej i zbytek řady Natura

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 10 lis 2018 18:56

No ja po tom creeku taky pokukoval,vcetne cd playeru,mels 50 nebo 100? Zajima me,jestli je ten primát vzhledem k cene o sto honů dál,kdyz je i ten creek tak chvalenej.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 10 lis 2018 20:04

Evolution 50, cenově to bylo podobně s primare i32. Stovka byla už výrazně dražší, tu jsem nezkusil, i když by to bylo asi férovější porovnání z hlediska parametrů. Ale mám náročnější repro, s 50tkou to bylo celé pod dekou, primare je s přehledem kontroluje. Navíc ten zesík hezky vypadá.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 10 lis 2018 20:24

Jasne,bedny rozhodujou. Me se,co do estetiky,libi vsechny uzsi ciste stroje,takze i ten creek. No primare 35 uz bohuzel kolem 140.000kc.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 10 lis 2018 21:12

Chápu. Leda bazar. Mám to stejně.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 10 lis 2018 23:37

Pompo,
Před časem psal Dan Březina recenzi na Virtuosu,kde byla též zobrazena frekvenční odezva , která byla naprosto rovná, bez jakýchkoliv problematických propadů.Dawsoo by určitě nepustil ven bednu, která by nebyla v pořádku a Virtuosa je jeho nejlepší počin u Xavianu. U ATC je podání středů a nejen těch, ale celkově podání v úplně jiné zvukové filosofii.Přesné a monitorové podání se specificky podanými středy a basy v uzavřené reprosoustavě, to není zvuk pro každého.Mluvim o modelu 35, který jsem několikrát slyšel u Pytla.Zvuk tak přesný a vyřezaný s dokonalým basem pro uzavřenku nevídaným, pro mnoho lidí zvukový etalon.
Virtuosa je více na straně hudby, projev není tak monitorový, je vřelejší, někdy řekl bych s prvky nevázané jásavosti, přesně tak, aby hudební projev byl zábavný a strhující.To není málo.
Těžko říct co je lepší, že?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 11 lis 2018 10:31

Souhlas. Já nastupoval na Hi dálnici s tím, že chci absolutní věrnost a dneska mám krom koncáků komponenty, které se řadí k té druhé -muzikální straně.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 15 lis 2018 17:03

Dasta píše:
10 lis 2018 23:37
Pompo,
Před časem psal Dan Březina recenzi na Virtuosu,kde byla též zobrazena frekvenční odezva , která byla naprosto rovná, bez jakýchkoliv problematických propadů.Dawsoo by určitě nepustil ven bednu, která by nebyla v pořádku a Virtuosa je jeho nejlepší počin u Xavianu. U ATC je podání středů a nejen těch, ale celkově podání v úplně jiné zvukové filosofii.Přesné a monitorové podání se specificky podanými středy a basy v uzavřené reprosoustavě, to není zvuk pro každého.Mluvim o modelu 35, který jsem několikrát slyšel u Pytla.Zvuk tak přesný a vyřezaný s dokonalým basem pro uzavřenku nevídaným, pro mnoho lidí zvukový etalon.
Virtuosa je více na straně hudby, projev není tak monitorový, je vřelejší, někdy řekl bych s prvky nevázané jásavosti, přesně tak, aby hudební projev byl zábavný a strhující.To není málo.
Těžko říct co je lepší, že?
Březinovy recenze nečtu (nebo čtu ,ale beru se značným nadhledem) má tak nějak ve zvyku,povaze,nebo v náplni práce chválit vše co mu projde rukama.
Dále jedna věc je frek. chára a asi jiná disciplína pak bude výkonová charakteristika,ale nechci se do toho zaplétat.Pokud tě zajímá teorie, konstrukce a měření repro-ať už obecně nebo konkrétně Virtuos mrkni na slovanet - názory mabata atd.

1. můj chleba to popravdě není
2. Xavianum celkem fandím a stále tvrdím že to není špatné.

Zbytek: Zda je Virtuosa nejlepší počin od Xavi a Dawsoo neomylný ,to bych nechal bez komentáře a na zvážení každému kdo s nimi,nebo ním přijde do kontaktu.

Dál můžeme vynechat (35-cítky - jakože atip. přesné monitorové ,uzavřenky se specif.big. mid. kalotou atd...) a nebudu ji tedy uvádět jako vhodný příklad. Poslechni si však sám např. Check-ovy - eva ,nebo jinou dospělou solidně postavenou bednu s kvalitním středem rozumné velikosti a obvyklou slušnou kalotou, vlastně jakékoli 3-nebo vícepásmo a asi zjistíš že zvukový projev je od Virtuóz poněkud odchýlen. Je na tvém zvážení a vkusu zda je většina těchto beden na vyšších středech prostě příliš živá ,vyjásaná nebo uřvaná ,(nebo si dosaď libovolně co chceš) ale zato Virtuosa je přesně vyrovnaná ,realitě odpovídající a naprosto tip ťop.
Osobně s virtuosama vážně nemám problem ,slyšel jsem je vícekrát delší dobu a zvukem je ve středové oblasti skutečně příjemná a dlouhodobě pohodově se poslouchající bedna. Jen mi s prominutím nějak nejde pod nos ta tvá definice : naprosto rovná. Pokud totiž většina jiných beden vč. MV-evo hraje ve vyšších středech dost odlišně (a to rozhodně hraje) muselo by to znamenat že už tak naprosto rovné jako Virtuosy být nemohou - logicky by asi měly někde pěkný "hrb" . To si opravdu myslíš ? Navíc mám už nějak zažité že pod pojmem naprosto rovné,rovně ale přitom jinak než všude jinde je obvykle ukryto něco jiného. Takže bych nebyl s naprostou vyrovnaností zase až tak kategorický spíš bych byl s tímto termínem (kerý je mimochodem vhodnější pro měř.než popis poslechu) opatrnější tj. raději bych ho zcela vynechal. Ale co já vím třeba máš kalibrované slechy a opravdu dokážeš i na hudebním signálu poznat co hraje naprosto rovně a co už ne.
Naposledy upravil(a) pompo dne 15 lis 2018 20:55, celkem upraveno 1 x.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 15 lis 2018 17:40

Já bych se zde postavil na stranu Dawsooa jednoho z nejlepších konstruktérů HI-FI u nás a troufnu si říci i ve světě, je veliká škoda že zde již není aktivní. Mám od něho postavenou reprosoustavu s fantastickým zvukem a poměrem cena/výkon *palec*

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 15 lis 2018 20:39

2-Leony
To je v pořádku ,klidně se stavěj i já mu fandím. Nakonec dlužím mu poděkování- přivedl mě k zesilovači který teď vlastním ,někde tu prosazoval Yamahy a zatracoval Cambridge Audio / tak jsem si to šel poslechově ověřit . A dopadlo to opačně - koupil jsem si naštěstí to C.A. :D

PS. jo zapoměl jsem dodat ,tu Yamahu p. Březina také opěvoval.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 15 lis 2018 22:38

Pompo,
Ohledně D.Březiny se dá říci, že sTebou souhlasím, uváděl jsem pouze,že recenze obsahovala křivku fr.charakteristiky, nic víc, nic míň, kromě poznámky, že byla křivka vyrovnaná
Srovnání s ATC jsem udělal naTvůj popud,neb jsi ve svém příspěvku tutu značku uváděl jako alternativu vůči Virtuose.Pravda, mohl jsem porovnat s ATC50, které jsem také slyšel, kamarád z fóra je vlastní.Zdalo se mně to však vůči Virtuose nefér, protože ATC50 je ve zcela odlišné cenové kategorii.
Pompo, já nejsem technický typ, nevím jak a co funguje,v podstatě je mně to jedno, já jsem uživatel a milovník hudby.Nejaké grafy jsou mně ukradený, vše posuzují pouze měřítkem líbí, nelíbí.Já neslyším jak uvádíš rovnost bedny na hudebními signálu.Mě je 67let, jsem rád, že slyším do 12khz.
Jenom jsem napsal, že má Virtuosa nádherné středy, a v tom, jak jsem vyrozuměl z Tvých příspěvků se i shodneme.
PS.
Zítra si jdu poslechnout VMA-EVO krmené děleným zesilovačem Custom Works,(předek Hypa1, konec Hypa17), tak můžu potom poreferovat.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 15 lis 2018 23:09

2- Dasta
Jo jo v tom se zhodneme je to vyloženě pohodový zvuk a rozhodně výborná volba ,navíc je ta bedna velice pěkně udělaná což se o MV-evo říci až tak docela nedá.
Co se konstruktérských přístupů týká nemám v tom nějak definit. hotovo, myslím že je více možností a rozhoduje až konečný výsledek a především vkus každého člověka co si to poslechne a koupí. Řekl bych dokonce že i ta dokonalá vyrovnanost kmit.charakteristiky se dost přeceňuje ,už proto že si s ní posl. prostor našich domovů někdy nepěkně pohraje.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 16 lis 2018 07:48

Dasta píše:
15 lis 2018 22:38
Pompo,
Ohledně D.Březiny se dá říci, že sTebou souhlasím, uváděl jsem pouze,že recenze obsahovala křivku fr.charakteristiky, nic víc, nic míň, kromě poznámky, že byla křivka vyrovnaná
Srovnání s ATC jsem udělal naTvůj popud,neb jsi ve svém příspěvku tutu značku uváděl jako alternativu vůči Virtuose.Pravda, mohl jsem porovnat s ATC50, které jsem také slyšel, kamarád z fóra je vlastní.Zdalo se mně to však vůči Virtuose nefér, protože ATC50 je ve zcela odlišné cenové kategorii.
Pompo, já nejsem technický typ, nevím jak a co funguje,v podstatě je mně to jedno, já jsem uživatel a milovník hudby.Nejaké grafy jsou mně ukradený, vše posuzují pouze měřítkem líbí, nelíbí.Já neslyším jak uvádíš rovnost bedny na hudebními signálu.Mě je 67let, jsem rád, že slyším do 12khz.
Jenom jsem napsal, že má Virtuosa nádherné středy, a v tom, jak jsem vyrozuměl z Tvých příspěvků se i shodneme.
PS.
Zítra si jdu poslechnout VMA-EVO krmené děleným zesilovačem Custom Works,(předek Hypa1, konec Hypa17), tak můžu potom poreferovat.
Líp bych to nevyjádřil. Klobou dolů!

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 17 lis 2018 14:41

2- Dasta
Přeji nerušený poslech a budu rád když dáte vědět jak vám VMA-EVO hráli , podle mě taktéž výborná bedna ( právě na středech ) a za rozumnou cenu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 17 lis 2018 23:33

Pompo,
poslech jsme uskutečnili včera ,jak jsem psal na děleném zesilovači Custom Works, jako zdroj byl zapojen comp, který byl propojen s integrovaným Dacem .Reproduktorový kabel byla křížová čtyřka, síťaky Noble Audio ZephyrT, VdH Mainsserver, propojováky RCA DYI,Audio Fidelity.
Přestože nejsem příznivcem stahované hudby(stažená hudba zdarma ), není pro mně relevantní pro nejasnost původu, reprodukci se nedalo nic vytknout, i když jsem se nemohl zbavit dojmu, že kdyby byl v řetězci zapojen dobrý cd player, basová složka by byla podána s lepším prokreslenim a o chlup lepší.
Střední pásmo zdálo se mírně prezentní, ale dobře prokreslené,v některých momentech zhavější, tak jak to mám rád.Napojení na výšky je příkladné, v některých pasážích jsem měl pocit, jako by krapet ztrácely dech.Nevim jestli to nebyl subjektivní pocit (jsem zvyklý na Revelatory), nebo za to mohla malá Vifa.
Reprodukce jako celek působí velmi dobře, přednes je koherentní a s výborným prostorem , basy někdy až překvapí svojí razancí.
Ve skladbě Karviná od JoJo Bandu běhal až mráz po zádech z celkového podání.
Překvapilo mně řemeslné provedení dřevěného kabinetu v provedení dýhy jakéhosi tropického dřeva podobného americkému ořechu, opravdu profesionální provedení. Trochu mně zamrzel levný tubus basreflexu a plechový koš basového měniče, to jsou ale jenom moje úvahy.
Kdyby se provedl duel s Virtuosou, posluchačstvo by se asi rozdělilo na dva tábory, protože by se jednalo v obou případech o vynikající reprodukci, ale s rozdílnou zvukovou filosofii.
Poslouchal jsem VMA Evo celé odpoledne a čas, který jsem s nimi strávil považuji za přínosný a příjemný.

Odpovědět