Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
JV
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od JV »

Kto vie čo je za tým obmedzením sortimentu prehrávačov. Snáď je to iba krízou. A možno chystajú nové modely. Uvidíme časom.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Možná vysvětlení najdeš v novém nařízení EU ( o ekologii a hromadění nebezpečného odpadu ), které platí od počátku roku 2021 a mimo jiné obsahuje povinnou dobu servisu, dodávku náhradních dílů 7 - 10 let a pod. Zásadní eliminaci tzv. "kurvítek". No a jak se ukazuje soudruzi výrobci v komerčním sortimentu toto nesplňovali a teď špekulujou, zda se jim to vůbec vyplatí. Byly případy, kdy toho většinu vyprojektovali na MB a ten jednoduše po 3-4 letech přestali dodávat na trh, takže s neopravitelným přístrojem do sběrného dvora - viz Pioneer. Těžko predikovat, co bude následovat.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Takže sa zdá že to s CD prehrávačmi ešte celkom nezabalili - na stránke Yamahy sa objavil nový prehrávač s označením CD-S303 - https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html .
Zrejme nahradí 300vku. Vyzerá rovnako - neviem čím sa líšia. Zatial som di navšimol že by ten prehrávač bol v našich končinách v ponuke.
Kto vie či nahradia aj vyššie modeli CD/SACD.

Zo stránky celkom zmizli tunery - ostal tam iba streamer. To si vážne myslia že má každý a všade prístup na internet?

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Spíš si myslí (oprávněně) že tuner už neposlouchá téměř nikdo. Doba dálkových příjmů, gigantických natáčecích antén a předzesilovačů je zkrátka fuč, nevrátí se never.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Jo jo taky jsem přešel na streamer konkrétně Yamaha WXAD-10.
Viz recenze: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-wxad-10
Je to komfortní ho ovládat z mobilu ( i hlasitost-pro mě velké plus ) a nebo tam můžu vybírat a posílat z počítače rovnou ze Spotify aplikace .
Kvalita zvuku je srovnatelná s CD přehrávačem.
Z nostalgie si občas pustím 50 let starý tuner TUNER Philips 22 rh 691 , který je jak nový
a pořád hraje skvěle !!

Obrázek

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Neviem či som práve je nejaká relevantná vzorka, ale tuner používam takmer každý deň - mám zopár relácií ktoré si rád vypočujem. Aj keď uznávam že počúvatelného obsahu vo vysielaní rádií stále ubúda. Ale pokial bude aspoň jedna normálna stanica, tak ho považujem za užitočnú vec. Trochu mi robí vrásky že ak vypnú FMko, tak nevidím u mojej oblúbenej začky možnosť náhrady.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Oldear píše:
12 dub 2021 11:47
Možná vysvětlení najdeš v novém nařízení EU ( o ekologii a hromadění nebezpečného odpadu ), které platí od počátku roku 2021 a mimo jiné obsahuje povinnou dobu servisu, dodávku náhradních dílů 7 - 10 let a pod. Zásadní eliminaci tzv. "kurvítek".
Problém elektroniky je, že jedno z největších kurvítek vymyslela právě unie: bezolovnatý cín, sice se dá jíst, ale nedá se s ním pájet.

jirkash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkash »

JV píše:
28 zář 2021 14:24
Neviem či som práve je nejaká relevantná vzorka, ale tuner používam takmer každý deň - mám zopár relácií ktoré si rád vypočujem. Aj keď uznávam že počúvatelného obsahu vo vysielaní rádií stále ubúda. Ale pokial bude aspoň jedna normálna stanica, tak ho považujem za užitočnú vec. Trochu mi robí vrásky že ak vypnú FMko, tak nevidím u mojej oblúbenej začky možnosť náhrady.
Taky stale posloucham radio pres tuner a neboj, k vypinani FM jentak nedojde, opet se to sakra vyrazne oddalilo pro nezajem a navic u nas v CR se uz neuvazuje o vypnuti FM, ale o zachovani a neposlouchatleny DAB+ bude jen jako doplnek k FM.
Zo stránky celkom zmizli tunery - ostal tam iba streamer. To si vážne myslia že má každý a všade prístup na internet?
Tunery zmizely, protoze jsou v receiverech.

Odpovědět