Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kvičko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od kvičko » 23 bře 2013 12:26

Už šesť rokov mám zosilňovač Yamaha ax-397,čo je základný model,a som nadmieru spokojný.Ide mi to denne a je to nezmar stroj.Predtým som mal technics,pred ním onkyo,ale Yamaha mi z toho vyšla najlepšie.Do miestnosti 20m2 je to ideálna voľba.Ťahá mi to statné 3-pásmovky a hrá to fantasticky.Pre bežného poslucháča nemá význam kupovať predražené high-endy za tisíce eur+káble za ďaľšie stovky eur(čo je dosť taká snobská záležitosť).Yamaha ponúka za dobrú cenu veľmi slušnú kvalitu.A môžem vám povedať úprimne,že nie vždy platí že čím drahšie,tým aj lepšie.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 23 bře 2013 14:12

Je pravda, že největší životní extází a kvalitativním posunem v poslechu pro mne byl přechod z jezevčíka Sharp na komponenty AIWA a Technics. Od té doby už to nikdy nebyl takový skok. Většina mých přátel se na tomto "schodě" zastavila a další stupně už je nelákaly. Ono pak už je to jen o pocitech. Člověk má z hudby lepší pocit než na těch starejch komponentech, ale ta reprodukce v jakýchkoli komponentech už svoje základní kvality má. A většině lidí to stačí. Poslouchám v autě i v práci z velice podprůměrné techniky a dokážu si to užít taky a kolikrát i víc, než doma. Přechod z nižší třídy do střední už pro mnohé posluchače prostě není nijak důležitý a tím ani atraktivní. Zkrátka je to dost dobré už tak jak to je. Yamaha v 90. letech (teď už ji nesleduji) dělala kvalitativně slušný základ, který v ceně do 10 tisíc v klidu ustál konkurenci. Většinu komponentů mých bývalých Yamah mají kamarádi a na návštěvě poslouchávám, jak mi to kdysi hrávalo. Neuráží mne to, takže pohoda. ;)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 24 bře 2013 14:57

Ještě přípomenu gramofon analog Yamaha PF-800 natural sound kosmického designu, řemínek, 1/2" popravdě nikdy jsem neviděl neslyšel in natura ale již pouhý pohled na fotku v katalogu napoví že to asi nebude popular klasse brousek pro hromadnou spotřebu casual customer. Když jsem se nabažil CD a zatoužil po gramofonu padl mi do hledáčku automat Pioneer PL-335 za 4500 Kč to již v roce 1994 když tyhle aparáty byly celosvětově na ústupu a nabídka se stenčovala. No a netrvalo dlouho, probíhal doprodej gramofonů Yamaha TT-400 a TT-300 za přibližně poloviční cenu. Nevím co je lepší.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 25 bře 2013 08:30

Staré Yamahácke geamce vyššej triedy čo som videl v katalógoch vo mňe prebúdzajú dosť velké chúťky. Len u nás som ich nikdy nevidel v ponuke, keď tak len tie najnižšie modely a aj tie boli za dosť peňazí. Takže som si nechal zájsť chuť. Teda mal som jednu relatívne zaujímavú ponuku na jeden Yamahácky gramec v čase keď som sa chcel zbaviť Projectu, ale bolo to z Prahy a ešte aj finančne nie moc výhodné, tak z toho nakoniec nič nebolo. A keďže nevládnem práve velkou manuálnou zručnosťou, tak sa do starých strojov velmi nehrniem.

Teraz mám skôr dilemu či dať zrepasovať tie stroje čo mám doma, alebo ísť radšej do nových. Po cca 13tich rokoch mám pocit že mi to začína dosluhovať. Čo zase nie je až také prekvapivé pri pomerne intenzívnom používaní.
Aby som bol konkrétny - CD prehrávač (tuším 593?) niekedy vysunie mechaniku až na druhý pokus a tak isto je to aj s načítavaním médií. Ale keď sa už chytí tak hrá ako má. Od začiatku mal problém s niektorými pálenými CDčkami, ale tých ubúda a už roky kupujem iba originály, takže toto by som mu nevyčítal. Dosť často využívam jeho regulovatelmý slúchadlový výstup - vinikajúca vec. Okrem tých dvoch neduhov mu nemám čo vytknúť. Teraz je otázka či sa to oplatí dať opraviť - zrepasovať (netuším komu a či sú vôbec na to ešte súčiastky), alebo ísť do CD-S700 - http://www.nay.sk/yamaha-cd-s700-bl/d-287973-c-1917/ , prípadne lacnejšieho CD-S300 - http://www.nay.sk/yamaha-cd-s300-sl/d-292998-c-1917/ . Peňazí je poskromne, resp. nie sú žiadne (išlo by to na splátky), tak neviem či by sa tých cca 140E za ten vyšší model prejavil na tolko že by to stálo za to. Porovnávali ste ich niekto, prípadne natrafili ste niekde na ich porovnanie? Nerád kupujem najnižšie modely (aj keď aj 300ka má dobré recenzie). Pre kúpu nového hovorí USB vstup - to je niečo po čom už dlhodobo túži manželka, takže je aspoň minimálna šanca že ma nevyhodí z domu ak miniem peniaze na niečo iné ako na záchranu našej rozpadávajúcej sa domácnosti. :)
Trochu ma mrzí že nemajú slúchadlový výstup = bude treba zapínať zosilovač.

Ďalší problém mám z recieverom (ak sa nemýlim tak je to 393ka) - niekedy ak vypadne prúd tak stratím naladené stanice (ale nie vždy) a potom po zapnutí mám nastavený nejaký priestorový mód (stalo sa mi to ojedinele a už dlho nie, tak predpokladám že sa to nejako samo zresetlo, alebo také niečo). V poslednom čase začínam mať problém s potenciomerom. Pri použití dialkového sa väčšinou nechytá pri stišovaní. Pridávanie ide bezproblémovo, hladko, ale stišovanie sa chytí len ojedinele (môže byť problém v dialkovom? - všetky ostatné funkcie prepína spolahlivo). Platí to čo pri CDčku - neviem či sa to oplatí dať opravovať. Alternatíva je v R-S700 - http://www.nay.sk/yamaha-r-s700-black/d-297256-c-1644/, prípadne v o niečo lacnejšom R-S500 - http://www.nay.sk/yamaha-r-s500-bl/d-296137-c-1644/ . Tu je ten rozdiel 70E, čo nie je až tak vela, takže asi by som išiel do toho výkonnejšieho recievra. Súčasné viackanálavé recievre v mnou akceptovatelnej cenovej hladine ma neoslovili - chýbajú mi u nich niektoré zásadné veci (phono, možnosť pripojiť rozkódovaný signál z SACD), ktoré sú len u drahých modelov. Priestorový zvuk by som ako tak oželel, aj keď nerád. Viem že je tu aj možnosť kúpy recievra z druhej ruky, ale toho sa trochu bojím. A chcel by som chcel urobiť aj upgrade repra a to finančne určite lahšie zvládnem pri dvojkanáli.

Kazeťák využívam zo zostavy asi najmenej, tak možno preto som zatial nepostrehol žiaden neduh, šlape ako nový - tam nie je dôvod na zmenu a asi by ani nebolo za čo.

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 25 bře 2013 09:15

JV: Zosiľňovač Yamaha AX-397,ktorý som tu chválil je vyrobený v Malajzii,na rozdiel od nových CD prehrávačov Yamaha,ktoré sa vyrábajú v Číne a ich kvalita je hrozná.Mám zlú skúsenosť s CD prehrávačom Yamaha CDX-397Mk2 (Made in China).Kúpil som si ho nový v Nay a od začiatku mal problémy s načítaním,s CD textom a so sekaním.Po štyroch mesiacoch používania som ho reklamoval,mesiac som čakal na opravu a nakoniec mi vrátili peniaze,pretože CD prehrávač bol neopraviteľný.Potom som si kúpil Sony SCD-XE800(Made in Malajzia),pretože som hladal na trhu taký CD prehrávač,ktorý nebol vyrobený v Číne.Mám ho už vyše dvoch rokov a je spolahlivý a prehráva aj SACD.V súčastnosti sa dá kúpiť za cca.200 euro.Nemá však slúchadlový výstup.Takže,byť na tvojom mieste,tak CD prehrávač by som si kúpil nový a ten receiver Yamaha by som si dal opraviť.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 25 bře 2013 09:53

kvičko: píšeš tu o novšom modelovom rade ako mám ja. S tej rady som bol svojho času pozrieť zosilovač a nejak ma to neoslovilo (dokonca vnútri pri prenášaní niečo hrkotalo). Moc dobrý dojem to na mňa vtedy neurobilo. Ale podla ohlasov by tieto najnovšie modely mali byť kvalitnejšie. A po tom kde sa to vyrába som pravdu povediac nepátral.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 26 bře 2013 08:04

JV píše:S tej rady som bol svojho času pozrieť zosilovač a nejak ma to neoslovilo (dokonca vnútri pri prenášaní niečo hrkotalo). Moc dobrý dojem to na mňa vtedy neurobilo.
Ešte by som mal pre poriadok uviesť že išlo o bazárový kus, takže bohvie čo s tým kdo robil. To len aby tu nevzniklo nejaké nedorozumenie.

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 26 bře 2013 13:16

Po tej negatívnej skúsenosti s čínskymi výrobkami ma vždy ako prvé zaujíma krajina pôvodu toho-ktorého hi-fi komponentu.Celkovo mám dojem,že my tu na slovensku sme sa stali smetiskom celej európy a to nielen čo sa týka potravín,oblečenia ,áut...ale tiež aj spotrebnej elektroniky a hi-fi techniky.Takmer všetko je Made in China a len výnimočne to vydrží dlhšie ako je dvojročná záruka.Na trhy západnej Európy a do USA sa dodávajú kvalitné výrobky a k nám na východ ide druho a treťotriedny tovar,ktorý by nemci a američania na svoj trh jednoducho nepustili.Je veľký rozdiel v kvalite medzi výrobkami Made in Japan a Made in China.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 28 bře 2013 13:17

taky mám ten pocit *thumbs down*

myslíte, že toto je také made in China?
Obrázek

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 02 dub 2013 22:48

:shock: To je najaká novinka? Predpokladám že cena asi nebude pre bežných smrtelníkov.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 02 dub 2013 23:04

Ten design se jim ale povedl. Retro jak má být... *thumbs up*

Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Audio » 03 dub 2013 01:45

Hmm,pěkné strojky.Informací je zatím poskromnu.Bylo to na výstavě IFA 2012.
http://www.youtube.com/watch?v=sHWbjIS8Y28
http://www.hdfever.fr/2012/09/22/yamaha ... ificateur/

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 03 dub 2013 09:26

A keď už idú na týchto "retro vlnách", možno by nebolo od veci , keby sa vrátili aj ku gramofónom. O tom nie sú nejaké šumy? Vedel by som si predstaviť nejaké tri modely - niečo k 500kovej sérii pre plebs, niečo k 1000kovej a vlajkovú loď k tej novej 3000ke. Stačilo by trochu opášiť staré technológie - gramce mali parádne.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 04 zář 2013 15:39

I vnitřní provedení vypadá hodně poctivé:
http://www.hifishock.org/picture.php/32 ... categories

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 04 zář 2013 17:44

dawsoo píše:Ta nová top řada 3000 je mazec,bohužel ceny jsou dost vysoko na to abych o tom přemejšlel,navíc ten zes měli udělat klasicky jako dělenec ... designově to vidím tak trošku pokračování v tradici CX-2000 + MX-2000 = pro mne vrchol designu hifiny :) Myslim že Integráč je v ceně nad 4000E imho pikovina neb cílová skupina za tyhle peníze integráč nekousne a ti co ano nedaj zas takový peníze. Ale i přesto ten design řady 3000 je pro mě jako milovníka Yamahy = jednoslovně "boží". *bravo*
Jaký smysl má "dělenec"? Potřeba dalšího místa, dalších kabelů....... Integrované zesilovače jsou určeny pro racionálně uvažující lidi (ne pro snoby). Ta řada 3000 od Yamahy mě velmi zajímá. Hifi s tímto nadčasovým designem si udrží svou hodnotu nadlouho. Doufám, že bude možnost poslechu.

Odpovědět