Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od tujatuja » 04 zář 2013 19:49

USD 8000 za 100W/8Ohm zesilovač od Yamahy? To se chlapci cítí hodně silní v kramflecích. Za tuto cenu lze koupit integrované zesilovače od takových firem jako Accuphase, Pass Labs, Luxman, McIntosh aj. To bude muset být hodná nákladná reklamní kampaň, aby hoši od Yamahy něco z toho prodali. *sunglases*

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 05 zář 2013 08:42

A už to je vôbec niekde v ponuke? Niekdo tu spomínal USD - niekedy sa ceny v Amerike a Európe dosť líšia (bohužial väčšinou v prospech USA).
No ale nech je ako chce - táto trieda pravdepodobne ostane pre mňa iba na obzeranie :cry: .

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 24 zář 2013 15:35

CX-A5000 a MX-A5000
předzes + 11-kanálový konec
http://www.youtube.com/watch?v=sR3qwmVb2Fk

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 26 zář 2013 10:26

No ta S-3000 vypadá nádherně : http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... -A-S3000-S ale ta cena 130tis, já bych za ty prachy raději Luxman třeba tenhle: http://www.luxman.cz/produkty/integrova ... ce/l-507u/

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 28 zář 2013 00:40

Yamaha, zdá se, nabízí v těch vlajkových modelech luxusní design a cenu, ale za ty peníze ji řada značek přehraje....nebo ne? *jupi*

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 28 zář 2013 13:35

v domácím kinu určitě ne. *taktone* :)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 29 zář 2013 14:08

Já se vyjádřím jen k phonu co dávala Yamaha do předzesilovačů.

Kamoš zkoušel všeliké phona ke své Ortofon Valencii.
Zde chválený Luxman C-02 i s těma step up trafama a Actidumpama IV. pro MC LO a dalšíma kouskama na test se nějak obyčejné základní Yamaze C4 nějak nemůžou dorovnat...

A to sme nezkoušeli vyšší předky C-70 a pod !?
Co se koncáků týká, na mne je natural sound Yamahy příliš přesný, budu se těšit na konečnou sestavu Dawsoo TOP Yamah, špičkovým DAC a TOP čtyřpásmama.
Třeba ta přesnost v nejlepším řetěžci bude tak chutnat, jako dělený Solution.

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 29 zář 2013 20:32

Těžko říct proč se na Yamahu dívá většina hifistu skrz prsty ne li posměšně, možná je to tím že se Yamaha začala orientovat hlavně na domácí kino možná tím že začala vyrábět přístroje cenově dostupné pro každého, a to je pro většinu hifi nadšenců problém-když má něco hodně lidí je to "spotřebka" a ta přece nemůže hrát dobře!Myslím že s podobným problémem se potýká i CA, tím že zvolili cenovou relaci pro každého zákazníka začalo spoustu lidi tuto značku napadat a ignorovat, přitom dle mého názoru by při slepém testu spoustě lidí poklesla brada, kdyby zjistili kam by se vyšplhala třeba 840W, vím o čem mluvím hraji na ni už cca 4 roky ale to už je jiná kapitola. *offtopic* Tím jsem chtěl říct že YAMAHA A-S 3000 bude mít s prodejem asi velké problémy (určitě v ČR) i kdyby hrála opravdu skvěle.Bohužel i já jsem již nakažen těmito předsudky, přitom jsem na Yamaze kdysi hrál cca před 20lety a byl vcelku spokojen.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 30 zář 2013 08:28

dawsoo píše:nevím jak dnes,ale ve stereu v 80 letech se accuphase, luxman,denon,marantz a spool dívali závistivě jen zdálky na záda tohoto výrobce viz mé oblíbené modely http://sportsbil.com/yamaha/c-x0_m-x0_t-x0-b.pdf a jejich technologie to neměl skoro nikdo v té době v téhle cenové.A jejich bedny NS-1000M kde byly u výšky a středu použito beriliových membrán... ostatní tuto technologii s velkou slávou použili až za 25 let později (TAD,B&W,jmlab,scanspeak a pod).
To sú krásne zostavy! Radosť pozrieť a bolo by určite potešením to aj počuť. Tie masívne gramce pôsobia tak isto impozantne. To by som si vedel predstaviť doma. *palec* A vôbec čo som mal možnosť vidieť ich gramofóny, tak sa mi dosť páčili. Bohužial sa ich už vela nepredáva, videl som iba zopár inzerátov na nižšie modely.
Čo sa rozšírenia Yamahy u nás týka - neviem o žiadnom HI-Fi štúdiu na Slovensku kde by ju mali v ponuke (ak mi niečo ušlo, tak ma prosím opravte). Jediné miesto kde sa dá "osahať" je Nay, ale tam reálne takmer nič nemajú, nehovoriac o tom že nemajú podmienky na odskúšanie. Dokonca vraveli že na objednávku niektoré veci môžu dorazižť až o pol roka!!? Pritom vo všetkých Eshopoch sú na ten istý tovar dodacie lehoty od okamžite do dvoch týždňov.
Mám pocit že v tomto je v Čechách situácia o niečo lepšia.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 30 zář 2013 19:27

*offtopic*
Sany píše:Těžko říct proč se na Yamahu dívá většina hifistu skrz prsty ne li posměšně....
Protoze delaji i motorky! :lol:

(A Kenwood zase mixery! ;) )

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 01 říj 2013 09:14

Náhodou som natrafil na túto stránku: http://www.vintage-hifi.at/
Sú tam katalógy od 1969. Velmi zaujímavé pozeranie. Zhruba od roku 1980 je to už naozajstná pastva pre oči. *bravo*

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 12 říj 2013 09:21

Prospero píše:*offtopic*
Sany píše:Těžko říct proč se na Yamahu dívá většina hifistu skrz prsty ne li posměšně....
Protoze delaji i motorky! :lol:

(A Kenwood zase mixery! ;) )
Protože Yamaha žádné schopné hifi nejméně poslední dekádu neudělala ... až teď s příchodem 3000 řady.

olympus720
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od olympus720 » 05 lis 2013 07:13

Porovnával jsem integráč Yamaha AX 1090 s většinou podobných značek z devadesátých let, které se prodávaly kolem cca 20 000kč, např. Denon PMA 1080, Pioneer A 717, Technics SU VX 800 či Marantz PM 80. Měl jsem tyto zesilovače přímo zapojeny k porovnání a Yamaha AX 1090 pokaždé zvítězila. Bylo to většinou proto, že má obrovský damping faktor, takže poskytne masivní basy i pro náročné repro a hlavně se pomocí nastavitelného loudness dá hodně odladit. Co se týkalo korekcí, tak na Yamahu v té době nikdo neměl - nastavení 2 pásem u basů i výšek, kvalitní phono předzesilovač atd....Dodnes v dané cenové relaci jsem nenašel zesilovač, který by se mu vyrovnal...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 05 lis 2013 11:15

Kdybych si v devadesátých letech vybral ušima jak se mi velmi líbila integrovaná Yamaha pod 20t., tak ji mám snad dodnes.
Dobré phono, pro blbé nahrávky povedený loudnes. Kvalitní a silný univerzal, pro každou reprosoustavu i žánr.

No ale u Tykonů a v dalším studiu řekli s očima v sloup - Yamahá...?

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 05 lis 2013 15:44

olympus720 píše:Porovnával jsem integráč Yamaha AX 1090 s většinou podobných značek z devadesátých let, které se prodávaly kolem cca 20 000kč, např. Denon PMA 1080, Pioneer A 717, Technics SU VX 800 či Marantz PM 80. Měl jsem tyto zesilovače přímo zapojeny k porovnání a Yamaha AX 1090 pokaždé zvítězila. Bylo to většinou proto, že má obrovský damping faktor, takže poskytne masivní basy i pro náročné repro a hlavně se pomocí nastavitelného loudness dá hodně odladit. Co se týkalo korekcí, tak na Yamahu v té době nikdo neměl - nastavení 2 pásem u basů i výšek, kvalitní phono předzesilovač atd....Dodnes v dané cenové relaci jsem nenašel zesilovač, který by se mu vyrovnal...
Nezlob se, ale taková prohlášení beru s velkou rezervou, protože přičítat kvality zesilovače vlastnostem jako je činitel tlumení a korekcím jako je loudness mi připadá nevhodné. Tím nechci zpochybňovat kvality jmenovaného zesilovače, který jsem nikdy neslyšel.

Odpovědět