24bit/96kHz

Dnes hraje nebo hrálo ...
nuchtala
Kontaktovat uživatele:

Re: 24bit/96kHz

Příspěvek od nuchtala »

Já už jsem odtud sosl docela dost muziky a žádný vir.Jenom to občas upozorní na nějaký hotfix.A na šepleť snad máme spyware doctora atd.Popřípadě formát a nový systém.Otázka hodinky.
Já jsem tuto stránku neznal,takže vřelé díky DaFe. *2thumbsup*

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Bublina splaskla, viry se nekonají. Kouzelné slovo konkrétně se opět osvědčilo :-)
A ta starostlivost o fórum a obecné blaho je až dojemná.
Navíc mimo mísu, za tyhle odkazy někam opravdu, ale opravdu, nikomu nic nehrozí...

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Dával jsem tady jednu dobu taky odkazy na rapida. Poté mi psal jeden evidentně pomatený člověk, že mě nahlásí za pirátství a toto fórum taky. No trochu nevybíravě jsem mu vysvětlil, jak to vlastně je(piratebay a pod.). Od té doby dal pokoj. Že by se zase objevil??? *headbang*

DaF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaF »

Tož pokud admin uzná, že původní rok starý příspěvek je třeba smazat, tak směle do toho.
Jenom jsem měl pocit, že by tyto stránky mohly pomoct při prvním poslechu hudby, ke které se člověk jenom tak nedostane.
A teď nemám na mysli pouze výše uvedené odkazy, ale obecně Avaxhome jako takový. Alespoň já tedy než cokoliv koupím, tak si to důkladně poslechnu nejlépe v lossless, abych pak nebyl zklamán.

Hudbě a CD-nosičům zdar :-)

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Měl bych říct vlezte mi na záda nebo reagovat podrážděně :?: Stojím si za tím, ať si každý stahuje co uzná za vhodné, ale že se mi nepozdává praxe, kdy by se zde na fóru měly hromadit odkazy na tyto zdroje. Jestli s tím někdo nesouhlasí, tak založte anketu, jestli tady chceme tyhle věci mít a třeba to pak admin zavede. Napište mi prosím, že je to dojemné nebo něco v tom smyslu. Čekám na to a dneska bez toho neusnu.
noaid píše:Reportovány jsou patrně nejspíše protože je reportovaly ochranné autorské svazy, to je normální. To nemusí být běžnými uživateli. Jde taky o formulaci zda "se snaží" nebo by "se mohly snažit".
Jak myslíš, nebylo by to tak strašně překvapující. V těch hláškách je konkrétně napsáno, odkud se snaží stránka stahovat škodlivý kód, nebo zda jsou přímo stránky reportovány jako podezřelé. Nejsou to přímo stránky avaxu, musím se doma podívat. I když mě to bez předplaceného přístupu k rapidu moc nezajímá, anžto většinou po proklikání vidím, že už "stahuju" (nemám veřejnou IP). Kdyby jsi ale chtěl přesnější info, zkusím na to někdy mrknout.
A pokud se nikomu z vás za dlouhou dobu stahování warezu nebo péčka do PC nestáhlo žádné svinstvo, tak mě překvapujete. Buď vás budu obdivovat, že jste strašně šikovní, nebo na to jednou přijdete sami, co všechno "tam bylo".

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

agavel píše:Kdyby jsi ale chtěl přesnější info, zkusím na to někdy mrknout.
Mi je to v podstatě jedno. Já se ochránit celkem umím a i na svém PC mám schované soubory s viry a to záměrně, na testování antivirů :D. A v pohodě na tom PC jedu i několik IB. XP ani nereinstaluji (na starém pc 6 let, na novém 2 roky). Ale pokud se ti bude chtít se v tom hrabat, napiš stránku a jaký problém byl hlášen. Jesli bude čas, zkusím mrknout o co jde.
agavel píše:A pokud se nikomu z vás za dlouhou dobu stahování warezu nebo péčka do PC nestáhlo žádné svinstvo, tak mě překvapujete.
V tomto případě právě ale nejde ani o péčko ani o warez (sw). Jak jsem psal, wav, flac, ape, wv, mp3, jpg se nedá zavirovat, maximálně pokazit tak, že je přehrávač nepřehraje, přinejhorším prý zhavaruje (MS MP), což se sice prý zneužívá hackery, ale ten případný spyware tam musí být nainstalovaný už předtím a většinou odjinud. Není obsahem těch hudebních souborů.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Jakého zase "warezu nebo péčka"? Od začátku je tu řeč o hudbě, ukaž mi agaveli zavirovaný flac a pak mudruj...

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Pro Merhauta a Noaida: Chlapi, kdo tu kdy mluvil o virech v hudbě? Jedinou takovou věcí je dle mě watermark, ale to jsme jinde. Přece nejde o zavirované zvuky, ale o to, co je na těch stránkách načítáno za kód! Rozumíme si? A kolikrát ty stránky korektně nefungují, pokud nepovolíte Java Script. Víte co je v tom za riziko, že jo? To jen abychom nemluvili o koze a voze.
Ostatně ani v péčku samotném nebudou viry, anžto je to video. Ale na stránkách, kde je to umístěné ano. No a v případě, že to někdo honí přes flash, tak může být vlastně zavirovaný i video soubor, takže beru zpět.
A ještě dotaz. Si myslíte, že jsem si to co tu píšu vymyslel, abych vypadal zajímavě? Nemám to teď u sebe, podívám se na to v klidu doma. Ale nediskutujte tu o tom, že to není možný nebo vám napíšu, ať se na to přijedete podívat sami. Zkuste mi trochu věřit, že existují "útočné" stránky. Ostatně je to vaše věc.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

agavel píše:A kolikrát ty stránky korektně nefungují, pokud nepovolíte Java Script.
To už v dnešní době téměř žádné dynamické stránky, bez JS to dnes už téměř nejde.

Uznávám, že když někdo pokliká na ty reklamy, aby "vyhrál" apod. může se mu pak stát cokoliv. Na to ale stačí trochu kázně a dobré blokování reklam v prohlížeči. Popravdě já třeba ani nevím, jak originální stránky čehokoliv vlastně vypadají, mám filtrování reklam v prohlížeči zapnuto pořád.
Jak jsem koukal, tak vlastní stránky avaxhome mimo reklamy se zdají být na první pohled celkem OK (mimo odkazů jinam samozřejmě), mám několikastupňovou ochranu třemi různými sw včetně sledování spouštěných dll souborů, konektivity apod. a nic nehlásí, jen avastu jednou vadil nějaký obrázek, jak jsem psal předtím.
Pokud ale někoho bude spíše zajímat nějaká Military Woman, tak to už je jeho problém. Ale to může být i ve výsledcích vyhledávání v googlu a nelze kvůli google označit za nebezpečný.
Prostě je důležité chovat se tak slušně, jak mi umožní mé informace o potenciálním nebezpečí a ochraně před ním. Pokud se v problematice neorientuji, je určitě lepší být opatrnější.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Sice to je pořád mimo to, co jsem sem chtěl psát, ale dobře. Máš pravdu, firefox, filtry atp. Jenže mě pak ty stránky nejely. Furt tam vyskakovalo povolení nějakých stránek, přes které ty odkazy na RS vedly, když jsem to zkoušel. Dnes jsem to chtěl ověřit a funguje to bez problémů. Tak nevím, možná byly ty stránky zrovna hacknutý, vím já. To varování samotné se netýkalo avaxu. Takže sem už těžko napíšu, co to bylo. Avast má nastaveno logování a našel jsem tam nějaký virus HTML:Iframe-inf co se zkoušel stáhnout z domény pixhost.ws. To ale není ta, co před ní varoval crawler.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

agavel píše:Máš pravdu, firefox, filtry atp. Jenže mě pak ty stránky nejely.
Nevím jak Firefox, skoro jej nepoužívám, já má Maxthon (frontend pro IE), má mj. podle mne lepší filtr. Se zapnutými všemi filtry jede vše jak má.
agavel píše:Avast má nastaveno logování a našel jsem tam nějaký virus HTML:Iframe-inf co se zkoušel stáhnout z domény pixhost.ws
Tak tohle znám, to je ten "vadný" obrázek, na některé stránce se to v poslední době objevilo.

Na fóru avastu se o tom píše:
http://forum.avast.com/index.php?topic=46084.0

Kdo nemá avast, na následující odkazy asi nechoďte. Nebo tam jděte a dejte vědět, co zahlásil váš antivir :P Mezi p a : je navic mezera, je třeba ji dát pryč.

Na této stránce hlásí avast uvedený virus :
http ://avaxhome.ws/ebooks/topics_fluorescence_spectroscopy_volume_1.html

Má jít o tento obrázek, který by se měl zobrazit jako náhled knížky.
http ://pixhost.ws/avaxhome/2006-11-08/toic1.jpg

Normální obrázky mívají adresu takovouto např.
http ://pixhost.ws/avaxhome/4c/d0/000dd04c_medium.jpeg

Niméně to hlásí stený problém i na
http ://pixhost.ws/favicon.ico
což je opět obrázek.

Takže opravdu jde o něco divného. Je ale otázka, zda a jak by ten jpg obrázek mohl něco provést. Zbytek kódu je totiž zdá se v pořádku, je otázka, co je naprogramováno v javascriptu a zda ten jpg lze v JS nějak zneužít. To nevím.
Ale zdá se, že se poslední dny opravdu něco takového objevilo. Dosud jsem nikdy daný problém nezaznamenal. Je otázka, zda a jak moc je to nebezpečné, zda nejde jen o planý poplach. Všechny zprávy na netu jsou z posledních dní, a vždy je to jen v souvislosti s avastem. Možná to souvisí s nějakou poslední aktualizací virové databáze avastu, mohlo by jít o mylnou virovou detekci.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Tak vida. Já jsem pouze chtěl upozornit, že tam je něco divného. A taky že by tu neměly být přímo odkazy. Máme jasno.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Odkazy na muziku - obzvláště ve formátu 24/96 - taky můžou být hore dole, jsou vítány, v tom máme vespolek-1 jasno.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

merhaut píše:Odkazy na muziku - obzvláště ve formátu 24/96 - taky můžou být hore dole, jsou vítány
Tož tady je jeden takový šikovný, a nejde o amatérské ripy, ale opravdu studiovou kvalitu. To, z čeho se pak downsampluje na běžné CD. Provozuje to Chesky Records, ale je tam spousta muziky i mnoha desítek jiných vydavatelství (např. i ECM). Ještě nedávno při registraci bylo možno stáhnout zdarma několik ukázek různých žánrů, to teď už asi bohužel není. Vše bez DRM za velmi mírné ceny!
http://www.hdtracks.com/
Ale je třeba mít převodník, který to umí, asi což není zdaleka každý. A správně nastavenou zvukovku v pc,což může být dálší problém.

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

pravidla jsou na http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=114 a platí pro všechny. Avax a viry - u mě zatím nic (opera,filtry,eset AV).

Odpovědět