aký ste si dnes kúpili vinyl?

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
JV
Kontaktovat uživatele:

Re: aký ste si dnes kúpili vinyl?

Příspěvek od JV »

Prospero: vidím že máš rád náročnejšiu muziku. *palec* Osobne som na Zappu ešte dosť nedozrel, zatial mám iba jedno CD.

Ja som si z výstavy doniesol 2 bazarové LP:
Jon and Vangelis - The Friends of Mr Cairo. Opusácke vydanie, čomu aj zodpovedá kvalita zvuku. Ale Andersonov hlas milujem, tak niet čo riešiť.
Obrázek
Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Porgy & Bess. Tentoraz pre zmenu Supraphon. Ešte som to nemal čas počuť celé, ale zvukovo mi to príde o trochu lepšie ako to predošlé LP. Obsah hádam netreba komentovať.
Obrázek

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

V pátek vysla dalsí výborná „placka“:

Obrázek
Obrázek

Eurythmics? Zapomente!
Tahle (limitovaná) LP je prímo "napechvaná" samými krásnými “standardy” tricátých, ctyricátých a padesátých let minulého století.
Blues, dixie i jazz…od gerschwinova “Summertime” pres “September in the Rain” (Waren / Dubin) az po “Mood Indigo” od Duke Ellingtona…v podaní Annie vse naprostá lahudka. *bravo* I ostatní skladby jsou spickové, slabou na tehle desce asi budete hledat marne.

A díky tomu, ze kvalita nahrávky i výlisku je více nez nadstandardní, jsem ji uz stacil poslechnout trikrát! *hura*

boxer

Příspěvek od boxer »

Vynikající počin.

Vyzrála z vína do koňaku. Výborná kapela, šlape to.

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

Obrázek

a pokracujeme v zbierani Iron Maiden reeedicie, dnes su to SP z 1982 a 1983. *jupi*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Tomuhle zanru jsem uz sice "odrostl" a to pred pomerne dlouhou dobou, tuhle LP si snad ale i koupím. *sunglases*
A i kdyby to bylo jen kvuli jejimu krasnemu "zabarveni"! *2thumbsup*
Opravdu krasne, Jak to hraje?

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Hraje to tak normalne :) Mam aj limitovany CD box s tymto albumom, mohol by som porovnat, ale nerad to robim. Posluch na vinyle ma bavi viac, preto by to nebol objektivny nazor :mrgreen: Viacej (a z novej zostavy asi najviac) sa mi pacil album Stalingrad, toto je viacej take umiernenejsie album, pri niektorych pesnickach mam pocit ako keby sa trio Hoffman - Baltes - Frank pozabudli niekde s gulami pri stene....

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak a mam tu kuriozitu. Na aktualnej reedicii Iron Maiden od Parlophone mi prisiel, ako som uz spominal, singel Run to the Hills (1982). Na samotnom nosici je na oboch stranach nalisovany stred patriaci strane B :mrgreen: Zeby zamer, alebo nedopatrenie? Buduca raritka? :P

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Jeji hlas ve me uz dávno vyvolal zavislost . (Tecka.)

O kom je rec?
Preci o, bohuzel uz pred nekolika lety zesnulé, Jeanne Carroll.

Ani minutu jsem proto nevahal a okamzite objednal.

Co?
No preci cervenou (prusvitnou) LP “Wild Women Don´t Have No Blues”! :)

Obrázek

Prisla jen v pruhlednem obalu, na kterem stoji pouze:
Obrázek

Jak vnitrni tak ten vnejsi bily obal jsem ji tedy “daroval” ze svých zasob a tak mam (uz zase) dalsi „White Album“. :lol:
Obrázek

Na “labelu” jsou ale vsechny potrebne udaje uvedene:
Obrázek

Ta jeji limitace na 300 kousku mi sice trochu “roztrasla ruce”, to mne ale neodradilo od toho, abych ji dnes, (samozrejme ze az “po lázni”) “odpannil”. :)

A mé pocity dvema slovy?: "Bluesovy orgazmus”!
Nic jineho mne proste nenapada! Zpev, akusticka, místy (k tomu) jeste elektricka kytara a basa, vic neni zapotrebi! *hura*

Kvalita vylisku ( u “Pallas”), z puvodnich nahravek z roku 2000, je spickova a pro vsechny “digitalisty” na záver jeste jedna spatna zprava: Tenhle skvost vysel jen a jen na vinylu! :D

P.S.: Doufám, ze tímto prispevkem nikoho prílis nepopudím. :mrgreen:

P.P.S.: jedno vím ale naprosto jiste: Po tomhle “predkrmu” bude dnes velmi tezke najit neco opravdu lepsiho. :roll:

Preji vám vsem krasnou nedeli....

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

No preci cervenou (prusvitnou) LP “Wild Women Don´t Have No Blues”! :)

No to je nádhera, to chci taky!!! Už lovím v shopech. zatím nejlíp http://dacapo-records.de/product_info.p ... _id/471874.
Na ebay už to valej za 89USD

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Ano, "exklusivne" POUZE u "Da Capo"! ;)

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Prospero píše:Ano, "exklusivne" POUZE u "Da Capo"! ;)
Nemáš ještě nějaký úžasný typ na něco exklusivního u nich, když už objednávám? Ujíždím na ženským vocalu, jazz, blues - spíše "klubovka", než velké orchestry. Jeanne Carroll je přesná :-)

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

No...mel jsem tady nedavno, od kamarada pujcenou, LP Susan Wong - "511". *thumbs up*

Perfektni jazzova zpevacka (samozrejme anglicky :) ). Od te doby se na ni chystam...

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Prospero píše:No...mel jsem tady nedavno, od kamarada pujcenou, LP Susan Wong - "511". *thumbs up*

Perfektni jazzova zpevacka (samozrejme anglicky :) ). Od te doby se na ni chystam...
Tak objednána Jeanne Carroll, ostatní zajímavosti nemají skladem, nebo vyjde u jpc výhodněji. Tam už mám také pár hezkých věcí nachystáno v košíku pro Jéžu :-).
Díky moc za typ!!! *palec*

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Prospero píše: No preci cervenou (prusvitnou) LP “Wild Women Don´t Have No Blues”! :)

Obrázek

Preji vám vsem krasnou nedeli....
Týden se sešel s týdnem a dnes mám krásnou bluesovou adventní neděli, pod číslem 251/300, já. *hura*
Prospero - Děkuji! *klanimse*

Obrázek

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

@ zabiny007:
Neni za co. Jsem rád, kdyz jsou i ostatní rádi! (251? Ze by to prodavali "od konce"? :lol: )

Letos mi "Mikulas" prinesl toto:

Obrázek

Jeho drivejsi solove “pociny” mne nikdy az zas tak prilis nenadchly a proto je pro mne tato 2LP z roku 2008, velmi milym prekvapenim. *thumbs up*

Styl?
V tom nejlepsim duchu E.L.P. 70-tych a pocatku 80-tych let (dokonce s lehkym solem na bici!), s vybornym a velmi svezim vykonem Marca Bonilly na kytaru.
Misty mi to dokonce (malinko) pripomina i Collegium Musicim ( :) ). Zpev Grega Lakea samozrejme nahradit nelze, i tak je ale poteseni cele teto nahravce naslouchat.

Zvuk?
Samozrejme zady High End, ale kvalitni (art)rockova produkce (opet) ve stylu 70-tych let.
Ani vylisek nijak neopousti “normu”, zadne praskani ani “boule”, proto jednoznacne za 1! *bravo*

Odpovědět