CAMEL

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

CAMEL

Příspěvek od fox »

Na doporučení kamaráda jsem si objednal tyto dvě alba. Dneska je poprvé poslouchám a moc se mi líbí. Je to prostě moje krevní skupina. Jestli je někdo posloucháte, dejte doporučení na další kousky.
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

merhaut

Re: CAMEL

Příspěvek od merhaut »

Snad ti pomůže tohle: http://www.cdklub.net/modules.php?name= ... uery=camel
a tohle: http://www.cdklub.net/modules.php?name=Reviews&rop=C
- akorát se mi tam nějak pokurvily velká a malá písmena u názvu kapely a vypadlo pár obrázků...

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Zrovna včera jsem poslouchal Rajaz - hodně se mě líbí. *thumbs up*
Obrázek

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Camel je opravdu skvělá kapela,pro mne hlavně Mirage,1 a Moondance. *thumbs up*

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Pro mě nejlepší: Breathless,Moonmadness

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Včera Wink and a Nod. Výtečná věc. Tahle kapela mě taky sedí, resp. tenhle druh hudby.
Škoda, že takových kapel není více, vlastně jen Genesis se tomu podobá.
Má někdo doporučení na podobnou muziku?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Artrockových skupin je dost a dost, kukni ke mně www.cdklub.net do recenzí a biografií a najdeš jich na desítky, ba stovky, jenom startovně, v linii
- Genesis: Neuschwanstein, Ark, Kyrie Eleison
- Yes: Druid, Starcastle,
- Pink Floyd: High Wheel
- Marillion: Arena, Pendragon, Ulysses, Chandelier, Pallas, Multistory
atakdále, atakpodobně
- Barclay James Harvest: Ramses

no a pak stovky dobových 70s artrockových originálů: Fruupp, Still Life, Gryphon, Gentle Giant, Gravy Train, Spring...

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

merhaut píše:Artrockových skupin je dost a dost, kukni ke mně http://www.cdklub.net do recenzí a biografií a najdeš jich na desítky, ba stovky, jenom startovně, v linii
- Genesis: Neuschwanstein, Ark, Kyrie Eleison
- Yes: Druid, Starcastle,
- Pink Floyd: High Wheel
- Marillion: Arena, Pendragon, Ulysses, Chandelier, Pallas, Multistory
atakdále, atakpodobně
- Barclay James Harvest: Ramses

no a pak stovky dobových 70s artrockových originálů: Fruupp, Still Life, Gryphon, Gentle Giant, Gravy Train, Spring...
To je sice pravda, ale kapel jako jsou Camel(kteří hrajou podobně) se dá spočítat na prstech.Tak to aspon cítím já.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Já si zase myslím ,že Camel je dobrý ,ale na některé kapely art rocku vůbec nemá. Když to srovnám jak říkal Zdeny Genesis (teď myslím s Gabrielem ,protože dál už to není Genesis..)tak G. mají víc nápadu jsou nečekaní je tam více zvůků které slyšíte až po několikátém poslechu ,déle trvá než na G příjdete. Camel je takový levnější(myslím zvukově) . Je dobrý ,ale některé kapely (Yes,Genesis,Pink floyd,King crimson,...)nemá,co se týče artrocku.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Robinson píše:Já si zase myslím ,že Camel je dobrý ,ale na některé kapely art rocku vůbec nemá. Když to srovnám jak říkal Zdeny Genesis (teď myslím s Gabrielem ,protože dál už to není Genesis..)tak G. mají víc nápadu jsou nečekaní je tam více zvůků které slyšíte až po několikátém poslechu ,déle trvá než na G příjdete. Camel je takový levnější(myslím zvukově) . Je dobrý ,ale některé kapely (Yes,Genesis,Pink floyd,King crimson,...)nemá,co se týče artrocku.
Nikdo neříka že jsou lepší než výše zminované kapely,ale mají svůj originální a osobitý zvuk,který nemá jiná kapela.Navíc jejich prog, hlavně prvních 5 se poslouchá velmi dobře a mají hodně vysokou úroven a proto je řadím hned do první desítky druholigových prog kapel.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

*thumbs up* tak to souhlas..

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

To Fox:

Tak to máte dobré kamarády pane Liška,když Vám doporučují Camel.Jen se nebojte trošku přidat.Je fakt,že koncert je takovým průřezem,ale jak už zmiňoval Zappadaddy ,první čtyři jsou opravdové skvosty.Já to vzal od Moonmadness skokem k Dust and dreams,Harbour of tears,Rajaz a A Nod and A Wink úplně na slepo, a nebyl jsem zklamán.Proto jsem ani letos neváhal a šel do středu diskografie.Na každém albu je několik skladeb,které si naprosto zaslouží být v první lize.Jejich přístup je nenapodobitelný .Teď už také jasněji slyším ,kde se inspirovali Marillion nebo Pendragon.Ta nádherná kytara,marná sláva, to srovnání s Pink Floyd je asi nevyhnutelné.Jediná moje subjektivní výtka vůči Camel je ,že občas některá skladba úplně vybočí z atmosféry celého alba.To ,ale nic nemění na tom, že jsem Camel zařadil mezi své nejoblíbenější kapely.Musím ještě přidat moji úplně první zkušenost s Camel ,byla z roku 1979 .Na základě poslechu z Větrníku jsem si je špatně zaškatulkoval ( dávali tam Wait, Your Love Is Stranger Than Mine a Remote romance).Jinak dobrý vkus pro výběr písniček dramaturgovi tentokráte asi selhal.Být tam také Ice, šel bych po Camel o 28 let dříve *headbang* .

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirie mne navnadil, že jsem si dnes musel dát Camel-Rajaz, skvělá muzika ve výborné kvalitě HDCD.
Obrázek

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Dnes mi došlo album Camel-Harbour Of Tears (JAPAN MINI LP CD). Výborné album a samozřejmě špičkově nahrané. *thumbs up*

Obrázek

Odpovědět