Co právě poslouchám

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Antony »

SHAKU - Maku (2020) DR9 46:02
Prvotina šestice mlaďochů z Leedsu. Ačkoli jsou značeni jako prog rock, tak je to směska trhlého energického rocku se různými příbuznými žánry. Netrpí současnými nectnostmi a za to jsem jim nesmírně vděčen. Díky absenci trendy elektronických filtrů, komprese, roubování čehokoli na cokoli, si lze v klidu užít kompaktní hudební sdělení. Současně převelice pestré na to, aby se jeden pobavil. Z osmi stop jsou klasické rockecy hned tři. Jedna čistokrevná bluesová chuťovka. Dvě progresivní skladby, jedna spíše alternativní. A jedna půlminutová hloupost. Vše zahráno i nahráno velice jiskrně. K tomu jako bonus připočtěte snesitelnou délku alba. Hodnocení - lepší trojka.
Mimochodem, u mě hodnocení za tři značí ještě velmi poslechuhodnou muziku. Slaboty mám za 2* a méně. 99% současné hudební produkce hodnotím tak za jedna až nula. Dostat tři hvězdy, to už musí bejt fakt něco..
https://shaku69.bandcamp.com/album/maku

Obrázek

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

The UNKNOWN KNOWS - Question The Symmetry (2020) DR11 44:46
Město Gillette, Wyoming, USA. Vskutku překvapivě kvalitní spojení indie rocku s psychedelií, folkem, jazzem a progem. A ještě jakýmsi fluidem, co je v Americe jako doma, a oplývají jím kapely jako PHISH a podobné. Je to těžko zachytitelné, těžko popsatelné, ale významně to ovlivňuje posluchačský zážitek. Z jejich muziky cítím, jak jsou s ní srostlí, a jak ta múza prudí v nich, kolem nich a z nich ke mně. Úplně to chvění hmatatelně vnímám. Jedna z nejlepších věcí letošního roku, kterou se mi podařilo objevit. Jasná čtverka, a uvidíme, co z toho bude dál.

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

Tomer Yosef má novou desku, má i lepší, ale žádná hrůza, můj nejoblíbenější izraelský popový zpěvák.

spotify:album:00dcgIxBByJyPypWRmbrV0

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

Že by se ze mě stal progrocker??? :P No, to asi ne, ale Karfagen se mi fakt líbí. Možná to bude tím, že je to hlavně instrumentální...
https://tidal.com/browse/album/81221825

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

QuiQui: Black Swan EP

Při hledání Labutího jezera jsem narazil na tohle a moc si to užil. Žánrově takový melodický pomalý house možná, zvukově žádný zázrak, ale asi mi to dnes káplo do noty :-).

Obrázek

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Antony píše:
17 kvě 2020 00:07
The UNKNOWN KNOWS - Question The Symmetry (2020) DR11 44:46
Tak to mě baví moc *palec* , díky!

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Žádné letošní nahrávce jsem zatím absolutní hodnocení neudělil. Vyslechnuty stovky titulů, mnoho odpadu, sem tam bronz a stříbro. Zlatých pět hvězd jsem našel až nyní:
LAZULI - Le Fantastique Envol De Dieter Bohm (2020) DR9 42:43
Kapelu sourozenců Leonetti-ových sleduji již dlouho a o pozoruhodnosti materiálu, který od roku 1998 produkují, nemám pochyb. Zpívají francouzsky a zpěvák je muž, ačkoli to občas tak nezní.
Vždycky mne poněkud odrazovala jistá chladnost projevu, jež i přes vnímanou špičkovou kvalitu muziky nedovolila hluboký posluchačský ponor. Až teď. Deska s dlouhým názvem ve francouzštině TO tam má. TO, co vždy hledám, TO je jediným důvodem, proč se přehrabuji starou a novou muzikou.
Z novinky si každým poslechem ukrajuji velikou porci požitků a jde o mimořádný materiál. Z jejich muziky vyvěrá mocný proud emocí, poezie, bohatých hudebních textur, vše je rozprostřené a otevřené k nahlédnutí. Zároveň je v nich jistá tvrdost a drsnost, až tajuplné drama. Je to rock s prvky post, aniž by přecházel v jednotvárnou monotónnost (jak tomu často bývá), je tam art v moderní podobě, je tam ornamentální metal v TOOLovském duchu, ale vzdušnější. Jsou to mistři a kouzelníci melodií, ovšem nejsou v žádném případě ani snadno přístupní, ani v nějakém atraktivním romantickém oparu. Naopak. Originál, jakých je málo. Cesta k nim je dlouhá a je nutno si ji postupně proklestit. Pak dá fantastickou odměnu. Zadře se pod kůži jako pěkně krvavé tetování.

Největší letošní doporučení. Bomba, co má vzrůstající třaskavost.

Obrázek

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

ZIO - Flower Torania (2020) DR8 52:57
Usilovně poslouchám tuto nahrávku už několikátý den. To je vždycky otázka času, než se názor usadí. Osciluji mezi "blbost" a "super". Chce to časoprostor na ujasnění myšlenek. Tady není vůbec nic jednoduché. Zjednodušeně řečeno - symfo prog metal s různými prvky, co se mi líbí, někdy velmi, a též s těmi, co mi vadí, také někdy velmi.
Kapela je z UK, na svědomí ji má bubeník z KARNATAKA Jimmy Pallagrosi. Obklopil se schopnými hudebníky, všechno pěkně zařezává, o kompoziční překvápka také není nouze. Zpívá Hayley Griffiths, klasicky školená pěvice, vypomáhají jí dva mužské hlasy. Prostě symfo metal, který moc nemusím, neboť je to často klišé, póza, machrování na efekt, a bývá to naprosto neinvenční rutina. U jiných kapel, tedy, dodávám. Zde se zajímavá muzika dostavila a převažuje nad tou tisíckrát slyšenou produkční machou. Problémem je zvuk, ten na dost místech je zpresován na hranici mé tolerance, až je mi to nepříjemné do uší. Takže osciluji, jak jsem zmiňoval. Skvělé momenty jsou zaplácnuty zbytečnou muzikantsko-zvukařskou trendy rutinou.
Nicméně, nahrávku doporučuji, protože je docela zábavná, a to i při vědomí zmíněných nectností. Velká část díla má velice dobře zpracovanou atmosféru, až divadelní, je to takový hypnoticko kyberpunkový koktejl se spoustou kytar, kláves, elektronických efektů, balancující na hranici snesitelnosti.
Lepší trojka, a to je u mne hodně dobrá známka, abyste věděli..

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Ti The Unknown Knows jsou fakt docela dobří, škoda, že je ta nahrávka taková vulgární, nebo jak to říct, hlavně bicí zní divně...

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

PítrsPraha, dadaft:
Nahrávka je mírně zastřená, bicí občas garážově zakulhají a jsou divně nazvučené. Výraz "vulgární" myslím přesně sedí. Jsem si vědom všech nedostatků té nahrávky.
Hudebně je ale pro mne dosti podmanivá. Jsem rád, že zaujala i vás..

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Antony: dík za LAZULI. Neznal jsem do dneška.Poslech zatím pouze na Spotify. Zatím +++

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Antony píše:
19 kvě 2020 10:04
PítrsPraha, dadaft:
Nahrávka je mírně zastřená, bicí občas garážově zakulhají a jsou divně nazvučené. Výraz "vulgární" myslím přesně sedí. Jsem si vědom všech nedostatků té nahrávky.
Slyšel jsem zatím jen jednou. Zvukově za mě úplně v pořádku, ten specifický zvuk k téhle hudbě sedí perfektně. Studiová přesnost strohost dokonalost by tomu podle mě neprospěla. Bicí za mě úplně ok, zvlášť kopák. Přesně takhle ho mám rád - hlubokej, znělej, ale ne přeekvalizovanej, výraznej s dobrým tranzientem, je cítit v hrudníku *palec* . To samý činely - výraznej sytej kovovej zvuk, razantní břinknutí ale vůbec ne ostrej nebo agresivní, neřeže do uší ani při "hodně nahlas".

A k tomu hudebně podmanivá, jak píšeš.

Moc rád se k tomu albu vrátím *2thumbsup* !

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Vtipný a pravdivý. Takhle lze ke zvuku těch bubnů přistoupit a užít si celou produkci.
Ostatně mnoho různých nahrávek se mi líbí právě proto, že mají svérázně zhulený zvuk, nebo postupy.
A s tou studiovou přesností a strohostí je to prostě tak. Často se tyto vlastnosti přeceňují na úkor muzikálnosti tvorby.

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

a0222302978_2.jpg
NOVINKA z Polska
Alien Lizard

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

PítrsPraha píše:
19 kvě 2020 12:01
Antony píše:
19 kvě 2020 10:04
PítrsPraha, dadaft:
Slyšel jsem zatím jen jednou. Zvukově za mě úplně v pořádku, ten specifický zvuk k téhle hudbě sedí perfektně. Studiová přesnost strohost dokonalost by tomu podle mě neprospěla. Bicí za mě úplně ok, zvlášť kopák. Přesně takhle ho mám rád - hlubokej, znělej, ale ne přeekvalizovanej, výraznej s dobrým tranzientem, je cítit v hrudníku *palec* . To samý činely - výraznej sytej kovovej zvuk, razantní břinknutí ale vůbec ne ostrej nebo agresivní, neřeže do uší ani při "hodně nahlas".

A k tomu hudebně podmanivá, jak píšeš.

Moc rád se k tomu albu vrátím *2thumbsup* !
Z ČEHO JSI TO POSLOUCHAL?

Odpovědět