Co právě poslouchám

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Kutil191 »

R-12635042-1539032802-7512.jpeg.jpg
Blues na víkend!

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Deep Purple 2020, 2003
post219080.html#p219080

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
Riley GREEN - Outlaws Like Us (2017)
https://tidal.com/browse/album/89589789
Parádní country-rocková kytarovka.
Jako podkres k práci nebo řízení super.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Petr D -- je to rubrika "Co právě poslouchám...", ne "Nejkvalitnější nahrávky". DR 6 až 7 u takovýchle věcí není úplně nejhorší, metal není dynamická hudba, jde o hutnost a rytmus. Neříkám, že to je špičková nahrávka, většina současného rocku není nahraná nijak valně, proto se o kvalitě zvuku zmiňuji jen tehdy, když je dobrá. V ostatních případech o ní prostě mlčím.....
Nicméně na mém systému ty Thundermother hrají docela v pohodě. Ale je fakt, že je na zábavnost stavěný, ne na nejlepší zvuk.
Že se ti nelíbí klasické metalové skladby je sice zajímavé, ale je to věc každého, já zase nepotřebuji poslouchat progrockové věci s jejich upatlanou snahou o uměleckost, přitom to je taky pořád na jedno brdo. Jejich poslech ti ovšem nevymlouvám, a ani o tom s touto vyjímkou nikdy nepíšu.
Hifi zdar.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Za sebe dodám, že souhlasím s tím, že do tohoto poslechového vlákna patří nahrávky s jakýmkoli zvukem, s jakoukoli dynamikou. Informace o kvalitě zvuku je žádoucí doplněk k informaci o kvalitě hudby, neboť ji poslechově ovlivňuje.
Nesouhlasím s tím, že metal není dynamická hudba, ani s tím, že progrock je na jedno brdo. Mám s obojím dlouholeté přesně opačné zkušenosti.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

LUNAR CLOCK - The Scream Of Nature (2020) DR11 39:01
(Music inspired by the works of Edvard Munch)
Nizozemský soubor, co funguje od roku 2014, tohle je jejich debut. Velejemné dílo, kde na ducha YES padá pel z okvětních lístků orchideje zvané GENTLE GIANT. Také si představte atmosféru z alb jedinečných JADE WARRIOR, kde nesmělá a klouzavá kytara vykresluje japonské snové krajiny. Poklidní, atmosférická, místy téměř relaxační muzika s několika vzedmutými skladbami. Obzvláště na začátku, a pak v závěrečné, více jak čtvrt hodinové trilogii Metabolism I.-III milovník dramatu může nalézt mnohé potěšení. Já jsem v ní až na samém okraji útesu.
Jo, Edvard Munch byl Nor.
https://lunarclock.bandcamp.com/releases

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Tak teď zase poslouchám ty Thundermother a fakt nevím ........ snad kromě úvodní skladby, která je trošičku agresivní, to šlape jako hodinky. Solidně nahrané bicí, které skoro vůbec "nečvachtají", skvělé nabustrované kytary plně v osmdesátkové metalové tradici (Gibsony), basa se místy s kytarama dost promíchává, ale pořád je to slušné ........ a má to fantastický tah - u trojky Back in 76 už jsem "hrozil" pěstičkou :lol: a když na začátku čtyřky bubeník práskne do kotle, je to mazec..........
Nevím, hraje mi to dobře.
Jestli ono to nebude jak s Rivers of Babylon od Rolling Stones.

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

4059251196624.jpg
Hard rock pro dnešní den.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Antony píše:
10 srp 2020 12:41
LUNAR CLOCK - The Scream Of Nature (2020) DR11 39:01
(Music inspired by the works of Edvard Munch)
Nizozemský soubor, co funguje od roku 2014, tohle je jejich debut. Velejemné dílo, kde na ducha YES padá pel z okvětních lístků orchideje zvané GENTLE GIANT. Také si představte atmosféru z alb jedinečných JADE WARRIOR, kde nesmělá a klouzavá kytara vykresluje japonské snové krajiny. Poklidní, atmosférická, místy téměř relaxační muzika s několika vzedmutými skladbami. Obzvláště na začátku, a pak v závěrečné, více jak čtvrt hodinové trilogii Metabolism I.-III milovník dramatu může nalézt mnohé potěšení. Já jsem v ní až na samém okraji útesu.
Jo, Edvard Munch byl Nor.
Outer.png
Díky za tip, velmi povedené. Zasloužené **** Chystám si na večer druhý (sluchátkový) poslech *thumbs up*
I když . . . "takovéto progrockové věci s jejich upatlanou snahou o uměleckost . . . pořád na jedno brdo....." *sunglases* Neztrácejme drahocenný čas (který se dá věnovat poslechu muziky) komentováním všelijakých blábolů. Ještě jednou díky *thumbs up*

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

PetrD
Jsem rád, že zaujalo..

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

0614427972927.jpg
Jazz na dnešní večer

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Jakypak jazz ? Jsou to většinou předělávky skladeb rockových hudebníků 60. a 70. let Crosby, Stills, Nasch & Yong. :)
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
Fantastic Negrito - Have You Lost Your Mind Yet? (2020)
https://tidal.com/browse/album/135435108
Fantastic Negrito dnes vydal nové album .............. a je to prostě Fantastic Negrito se vším všudy.
Zvuk je obrovský, nahallovaný, měkoučký jako polštář natřepaný babičkou, snad kromě lidských hlasů a sem tam nějakého tlesknutí či krátkého kytarového sólíčka jsou nástroje výrazně nekonkrétní, o nějaké přesné lokalizaci nemůže být ani řeč, přesto si myslím, že na každém poslech zanechá výrazný dojem. Hudebně se album opírá v základech o blues a gospel, ale Negrito je jako houba, která nasává hudební vlivy napříč hudebním spektrem, aby se tak řeklo.
Určitě ne pro každého, ale rozhodhně to v sobě "něco" má...
https://www.rockandbluesmuse.com/2020/0 ... -mind-yet/

Odpovědět