Co právě poslouchám

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
LUK
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od LUK »

dadaft píše:
04 zář 2020 16:55
Obrázek
STEVIE RAY VAUGHAN and Double Trouble - Couldn´t Stand The Weather (1984)
https://tidal.com/browse/album/496
DR13 a je to teda znát, zvuk je mnohem průzračnější než ten dnešní hudební smog ............ v polovině 80.let se holt ještě nahrávky neprznily...
Nerad ti to říkám, ale když tohle album vyšlo v roce 1984,t ak mělo jen 8 tracků, ne 13. To co je v tom odkazu na tydal, kterej jsi dal, není vydání alba z roku 1984, neboli z poloviny 80. let, jak říkáš, ale je to remasterovaný vydání 5 s bonusovejma trackama z roku 1999 (rok 1999 je tam v tydalu dokonce napsanej). Takže ne s DR13, ale už jen DR10.

Vydání z roku 1984 vypadá "nějak" takhle:
http://dr.loudness-war.info/album/view/123433
A remasterovaný vydání z roku 1999 takhle:
http://dr.loudness-war.info/album/view/11267
A vzhledem k tomu že mám to CD z roku 1984, tak ti můžu říct že oproti tydalu zní to CD znatelně líp.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

LUK -- Aha, dík. DR10 je taky celkem dobrý. Věřím, že z toho CD to hraje líp.
Je fakt škoda, že se nahrávky popu a rocku v posledních letech tak zhoršily v kvalitě. Poslouchám hodně současného rocku a třeba dívčí kapela Tequila Mockingbyrd má parádní prvotinu Fight and Flight (viz výš) plnou dobrých riffů a chytlavých refrénů, na současné poměry i celkem slušně nahranou ................ ale s DR6 -- tahle nesmyslná loudness war zabrání, aby ty holky natočily opravdu špičkové album, ke kterému by se lidé vraceli po létech - protože současný zvuk je díky masivnímu používání kompresorů a podobně prostě plochý a bez hloubky, na některé to působí až agresivně. Bude zapomenut. A s ním i tyhle nahrávky. U některých to je škoda.

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

Crop-PeterParcek-Cover_large-min.jpg
Blues NOVINKA

Karel1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Karel1 »

Dadaft versus Loudness War - jsem rád, že jsi Dadafte "prozřel" ;) Stačí se mrknout na toto vlákno cca říjen 2017 a tvůj názor na (ne)kvalitu nahrávek (okolo alba Roberta Planta) :lol: Obrat o 180°

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

ericjohansoncd.jpg
Úterní blues.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
BOB ORLEMANS and HALF PAST MIDNIGHT - Highway Love (2017)
https://tidal.com/browse/album/69028224
Parádně šlapající hard-rock ze staré školy. Ti chlapi to mají v krvi.
Jestli nejpozději u trojky It Was You nebudete v hardrockové pohodě na dlouhý poslech těžkotonážních fláků, tak ........ nevíte co je hardrock.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
Nejlepší album The Cadillac Three, parádní atmosférická jižanská kytarovka.
https://tidal.com/browse/album/63403787
Škoda, že nemá zvuk desek Toma Pettyho, na současnost ale celkem solidní nahrávka. Šlape to.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

The CADILLAC THREE jsou i moji oblíbenci. Bury Me In My Boots je jedna z nejčastěji točených nahrávek 2016. Do auta funguje stejně, jako CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

AIRBAG - A Day At The Beach (2020) DR9 48:50
Jestli někdo hledá balzám na bolehlav, ať zkusí tuhle věc. Slyšel jsem ji už snad padesátkrát. Nesmírně přitažlivé dílo. První skladba Machines And Men je nade všechno nádherná. Fenomenální basová linka je takový solitér, že se dá dobrou polovinu skladby kochat jen jí samotnou. Celá kompozice je ukázněná, vycizelovaná, a promyšleně vystavěná. Drama a naléhavost v ní žhavě svítí v dlouhých liniích zpěvu, kláves, kytarového sóla, motorické rytmiky. Úvod alba jako hrom, jedna z monstrózních skladeb, jejichž existence mi dává naději v přítomnosti. V dalších skladbách to už taková kumulovaná ultra síla není, ale pořád jde o vysoce kvalitní atmosférickou muziku. Ano, PINK FLOYD z toho koukají, a sem tam vyčouhnou dosti markantně. Ovšem vždy slouží pro svébytný projev kapely AIRBAG a vůbec mne tento jejich xicht neruší. Místy je album minimalisticky kontemplativní, desetiminutovka Into The Unknown je chrámově oduševněle vznešená, tepe v ní život, překrásné Gilmourovské sólo to jen podtrhuje. Místy se ve strhujících instrumentálních harmoniích přelévá do monumentálních a pyšných ploch v prostoru, třeba v rychlonohé Sunsets. Nelze nepodlehnout. Hodnotím "jen" za 4*, protože na pětku těsně nedosáhli. Stejně to znamená téměř vrchol letošního poznání tratě.
https://airbagsound.bandcamp.com/album/ ... -the-beach

Obrázek

Juri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Juri »

Pokračování poznávání tvorby Wilderun, tentokrát album z roku 2015 Sleep at the Edge of the Earth, vynikající materiál, rozhodně doporučuji, pro fanoušky prog/folk metalu téměř povinnost...

Wilderun_Sleep.jpg

Juri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Juri »

:arrow: Leony5
Perfektní volba, top materiál od A. Lucasenna, z jeho tvorby u mě asi nejčastěji v rotaci...

Já dnes pro mě nový objev v oblasti prog rocku/metalu - italský hudební soubor Soul doubt s albem z roku 2017 The dance of light and shade. Fenomenální nahrávka.

Soul doubt_The dance-.JPG

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Juri -- prog není můj šálek čaje, ale je fakt že ti Soul Doubt hrajou jedna báseň!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
THE AURORA PROJECT - World of Grey (2016)
https://tidal.com/browse/album/67911727
Ještě se mi chvilku zachtělo zůstat u dobře nahraného progu -- fakt parádní basa i bicí, kytarista by možná měl objevit prověřené kouzlo kombinace Fender Stratocaster + lampové combo Marshall.
Celkově asi nic přelomového, ale bylo to fajn...

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Soňa Horňáková. Myslím že je to jej prvotina. Moc príjemné počúvanie. Páči sa mi tam basová linka.
Obrázek

Tom Waits & Crystal Gayle - One From The Heart - pohodovka k nedelnému obedu. Asi Waitsov najkludnejší album.
Obrázek

Odpovědět