Co právě poslouchám

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od Kutil191 »

cover_151242102021_r.jpeg
il porto di venere - Itálie - progresivní rock

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Od všeho trochu....🙂

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

IMG_20210807_160657.jpg
IMG_20210807_183527.jpg
IMG_20210809_165020.jpg
IMG_20210810_160017~2.jpg
IMG_20210818_130612.jpg
IMG_20210818_162558.jpg
A ještě něco navíc....🤭
(P.S.: poslední CD je STING "Soul Cages".)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Santana ? aspoň něco:
16 hitů (Europa, Samba Pa Ti, Havana Moon, Soul sacrifice and more other...)
Přílohy
Santana.jpg

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

OVERKILL --- The Electric Age (2012)

https://tidal.com/browse/album/106198946

Od Overkill mám rád spoustu alb, dokážou znít fakt různě, The Electric Age, to je jako Accept, který trochu přitvrdil a nakoukl do power/speed metalu. :D

Save Yourself. :shock:

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

R-3525193-1333886801.jpeg.jpg
Zlatá sedmdesátá léta.
cover_340171222017_r.jpg

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Antony píše:
07 říj 2021 12:28
Blues s DR6, to je výsměch starému blues. To je stejné, jako kdyby tam dali automaticého bubeníka s techno rytmy, pitch control efekty na vokál, a podobné trendy "ozdoby".
Ještě že BUDDY GUY - Born To Play Guitar vyšel i na LP.
To je síce fajn, ale videl si tú cenu za LPčku? Nie som majitelom ropných polí. A je isté že na LPčke je nahraté niečo iné ako na CD?

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Na LP je jiný master s lepší dynamikou. Tedy vskutku "niečo iné ako na CD".
Cena - pro 15-20 EUR je nutno býti majitelem ropných polí? Netušil jsem, že je v SR taková ekonomická situace..
https://www.ebay.de/itm/313696553450?ep ... SwdB1hPohj
https://www.discogs.com/sell/release/7434232

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

cover_478512122010.jpeg
Hard rock - Norsko

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Antony píše:
09 říj 2021 12:10
Na LP je jiný master s lepší dynamikou. Tedy vskutku "niečo iné ako na CD".
Cena - pro 15-20 EUR je nutno býti majitelem ropných polí? Netušil jsem, že je v SR taková ekonomická situace..
https://www.ebay.de/itm/313696553450?ep ... SwdB1hPohj
https://www.discogs.com/sell/release/7434232
Ja som ho z mne známych obchodov našiel iba tu za 32 eur: https://www.markman.sk/shop/action/prod ... uddy.xhtml
A tolko peňazí za nosič nie som ochotný zaplatiť. Mám taký svoj limit max. nejakých 15 eur. Viac by som dal iba výnimočne, aj to tak do 20eur. Nežijem iba hudbou.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

KING BUFFALO --- Evidentně co posluchač, to jiný vkus, pro mě jsou noví King Buffalo velké zklamání - ne ze zvuku, z hudby. Jejich minulé, ještě líp nahrané album Dead Star jsem tady před časem chválil, přišlo mi jako takový pestrý pokus o trochu jinak znějící prog rock, tenhle výlet směrem ke zprogresivnění stoner rocku se hrubě nepovedl. Jo, KB umí vykopnout každou skladbu zajímavým, výrazným, skvěle znějícím motivem, riffem, ....... ale pak už ho jen kolovrátkově opakují až do konce. U všech skladeb. Ano, BK se snaží to různými nenápadnými i nápadnými vyhrávkami zpestřit, audiofil jásá....... ale po třech posleších už člověk o všem ví a začíná vadit, že se ty skladby nikam neposunujou, nikam nevedou ........ a psychedelie tam není ani zrnko.
Asi je to tak záměrně, pro mě ovšem nablýskaná studiovka bez života. Umělina.

STÖNER --- zvuk zprvu vyděsí, ale nakonec to není tak zlé, kopák má opravdu působivý objem a tlak. Hudebně už to je i něco jako stoner, kapela dokonce zvládá ne jeden, ale dva akordy, ale taky je to dost nenápdité, ale hodně na efekt... Umělina.

Já silně preferuji úplně jiné pojetí stoneru - je to spojení hard rocku a/nebo heavy metalu s psychedelickým rockem.
Mimochodem "stoner rock" nemá nic společného s kamením (ang. stone), stoner je v americké angličtině označujeme jako "hulič", tj. pravidelný konzument marihuany. A stoner rock je prostě huličskej rock, nic jiného.

Když nové KING BUFFALO i STÖNER srovnám s stonerovýma deskama, které mám moc rád, shoří.
Třeba eponymní LONELY KAMEL
https://tidal.com/browse/album/68084098
MÍsto vychytávání detailů z poslechového místa jsem po třech minutách ve zkušebně s psychedelickými metalisty a všichni jedou a řveme óóó óóó óóó.................. no jo, zvuk není tak špicový.

Tohle album poslouchám s vynechanýma skladbama 3 a 4, jedu 1,2,5,6,7,8,9, ne že by trojka a čtyřka nebyly dobré, ale bez nich je to fakt skvělá, vygradovaná stonerová jízda................

Obrázek

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

"co posluchač, to jiný vkus"
To platí vždy a všude.

Existuje spousta různého dobrého stoneru, tento styl je léta poměrně populární a vznikají kvanta desek. Já jej vnímám jako pro sebe více než přijatelnou náhradu za klasický heavy metal.
Pojem stoner je hodně široká škatule a skrývá v sobě spektrum kapel tvořících od psychedelie líznuté hard rockem, přes sabbatovské doomoviny, až po sludge death post metal. Lze nacházet různé způsoby vokálů, instrumentace, nálady, atd.. Co interpret, to může být překvapení. Takže díky za tip na LONELY KAMEL.
Jinak část stoner metalové muziky se také označuje jako desert metal, což mimo jiné vážu na KYUSS, kteří z pouštní oblasti pocházejí a dlouhá léta tam hráli. Takže někoho napadlo pojmenovat po té oblasti kompilaci různých kapel tohoto stylu a ujalo se to.
No, a samozřejmě většina stoner produkce bojuje se zvukem, dobře hrají jen výjimky. Proto mám na cestě LP jak od KING BUFFALO, tak od STÖNER.

Třeba vinyl takových BISMARCK a jejich posledního alba Oneiromancer je naprosto luxusní. Zvukově, hudebně, vzhledově, i jinak.
Obrázek

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

R-2341371-1558190873-9517.jpeg.jpg
BACAMARTE - Brazílie - progresivní rock

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

LONELY KAMEL - Shit City (2014)

Naprostá příšernost. Přetrpěl jsem půlku, dál to nešlo. Ještě teď se otřásám hrůzou.. Tady nejsou rozchrchlané dynamické pasáže a špičky, tady je brutálně přebuzené do limitace všechno a pořád. Poslech je ušní tortura i na nízkou hlasitost. Totálně zkreslená komprimovaná pumpující zvuková změť a drť. Obsahuje-li nějakou hudbu, není skoro poznat. Vinyl to nezachrání, z těch několika mála náznaků, co pronikly přes hradbu noise sraček lze usoudit, že jde o neinvenční bigboš provinční hodnoty.
Výplod takové "kvality" nemusím s ničím srovnávat, jestli shoří nebo ne. Ten je dávno hluboko v žumpě neposlouchatelnosti. Název desky platí doslova.

KING BUFFALO i STÖNER představuji úplně jiný vesmír plný hudby a emocí.

Odpovědět