HQCD-HDCD

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Fous
Kontaktovat uživatele:

HQCD-HDCD

Příspěvek od Fous »

Tak dnes došel balíček od Zappy a tam nejnovější vydání King Crimson- In the court of the...,v provedení HQCD.Je to moje první zkušenost s tímto vynálezem a tak jsem byl zvědav na rozdíl o proti 1.vydání HDCD.Nová verze je čistější,možná trochu hlasitější ale hlavně i upravená oproti 1.verzy.Podle toho co jsem slyšel se zdá že při remasteringu změnily levo pravý prostor v nahrávce, nebo nějak zesílili levý kanál.Prostě celý zvuk je jako po otočení balance trochu do leva.Třeba ve druhé skladbě kde je zdvojený vokál u prvního vydání zní zpěvák ze středu a druhý z prava na novém vydání je jasně v levo a v pravo.Vše krásně zařezává,ale pro mne tak trochu ztrácí na té psychodeličnosti,která tam podle mne má být.Takže je to na každém co mu vyhovuje.Každopádně pro mne je 1.vydání prostě jednička.
Pokud se ale chcete zcela ponořit do světa Karmínového Krále tak doporučuji vydání s DVD(což mám i já) kde je deska v DTS 5.1, tam už je to psychodelic se vším všudy *2thumbsup* .Je mi jasné že puristi budou *headbang* a *taktone* ,ale je to na tom nic nemění.Příjemný poslech.Fous

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: HQCD-HDCD

Příspěvek od Zappadaddy »

Franto tak to je výzva a nebo tvuj aparát není dost analytický,aby jsi zjistil,že tento poslední remaster je prostě nejlepší.Můj syn právě prohlásil,že jseš asi z ČÍNY. :D

Fous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fous »

Jojo,má pravdu ten chlapec ale malinko netrefil,ne na východ ale na jih. *bravo*To nebude aparátem ale ušima. Dost lidí o mne říká že jsem nějakej jinej a já zatím jenom blbě slyším. :D

Fous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fous »

Tak mi to nedalo a poslechl jsem si tyto dvě verze ještě jednou.HQCD je opravdu čistší,nástroje jsou přesněji ohraničené atd,ale o proti původnímu vydání jsou na jiném místě,prosti ti chlapci(Wilson a Fripp)si z nás trochu vystřelili.Flétna,které je na konci druhé skladby jasně vlevo na HQCD je v pravo,zpěv hlavního zpěváka(nebo jak to říct) je stále ve středu,ale druhý vokál je na původní verzy v pravo na nové vlevo atd atd.Prostě co je na původní verzy takové rozostřená o vychází jakoby odevšad a od nikud je na HQCD přesně dané.Otázka je co je autentičtější pro dobu nahrávky a hudbu samotnou.Pokud máte doma někdo původní verzy na LP dejte prosím vědět jak to je,docela mne to zajímá.

Fous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fous »

Jak jsem tady před nějakým časem psal o rozdílu HQCD a verze HDCD,tak jsem si z remastrované edice objednal další 2kousky Lyzard a Red opět CD+DVD s 5,1 zvukem tentokrát ale normál ne japan HQCD,jen tak pro porovnání.A je to tady zas,nová verze je opět zvukově našláplá,pro ty co mají tuhle hudbu rádi jen samá doporučení,je to zase trochu jiná verze než první vydání,alespoň je tam prostor pro pozornější poslech a hledání rozdílů.Jinak pro ty co netrvají na ortodoxním stereu *sunglases* ,a mají na to aparát, Lyzard v 5,1 nemá chybku.To jak zní Red v 5,1 jdu právě vyzkoušet.

Zappa- jsem zvědav na porovnání těchto CD u tebe na tvém aparátu s HQCD.Pokusím se dojet někdy po silvestru.Teď buď makám :cry: nebo poslouchám *2thumbsup*

Odpovědět