JEAN-LUC PONTY-IMAGINARY VOYAGE

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

JEAN-LUC PONTY-IMAGINARY VOYAGE

Příspěvek od fox »

Co řikáte na tohoto houslového virtuoza ? Poslouchám tuto desku, kterou jsem kdysi dostal od kamaráda. Protože byla za mého mládi projetá několika večírky na různých gramofonech někdy nevalné úrovně, vydražil jsem před několika minutama na ebay jinou.

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JEAN-LUC PONTY-IMAGINARY VOYAGE

Příspěvek od fox »

Nikdo ho nezná ? Hrával taky v Mahavishnu orchestra s Johnem McLauglinem, s Janem Hamrem, Alanem Vitoušem ...
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

a taky se Zappou,třeba výborné album
Obrázek

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

fox píše:Nikdo ho nezná ?
Ale jasně že zná. Vždyť je to velká hvězda.
Udělal přesně to samé, co udělal Charlie Christian mezi kytaristy, Jimmy Smith mezi varhaníky a Jaco Pastorius mezi jazzovými basisty: elektrifikoval svůj nástroj.

V roce 1973 odešel do USA a hrál nejdříve s Frankem Zappou a později s s McLauglhlinovým (druhým) Maahavishnu Orchestra.

Pak se dal na sólovou dráhu a v druhé polovině 70.let nahrál řadu úspěšných desek. "Inner Voyage" mezi ně patří.

Osobně pak nejraději mám o rok později vydanou "Enigmatic Ocean" (1978)

Obrázek

A měl-li bych doporučit nějakou (dle mého mínění) zajímavou specialitku, tak by to zřejmě byla deska:

"Jazz Violin Summit" (1966)
Obrázek

resp. reedice z roku 1999
Obrázek

Kde 24 letý (!!!) Jean-Luc "paří" s o generaci - dvě staršími borci: Stephanem Grapellim, Stuffem Smithem (rok před jeho skonem) a s (na coveru nezmiňovaném) dánským houslistou Svendem Asmussenem.
Ta deska je dokument čtyř různých herních stylů, čtyř pojetí jazzových houslí a jejich občas kontrastní hry, jindy zase splynutí.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Mám rád Acatama Experience
Obrázek
nebo No Absolute Time
Obrázek

Odpovědět