Platne zo 70-tych rokov...

Dnes hraje nebo hrálo ...
Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Tak dnes pokračujem, po navrate z práce, s počúvaním starých platní. Dnes to je z 80-tych rokov Dire Straits: Brothers in Arms, určite každý pozná a počúval do nemoty... Ja to mám dnes pustené po dobrých 20-25 rokoch, ale som milo prekvapený, aj juhoslovanska licenčná nahrávka je vydarená. Hudba mi sekne oveľa viac ako včerajší Steward, prípadne spomínaný Stars on 45...

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Dasta a Lechos: niečo pre fanúšikov platní Pepita... Áno, mám tu aj Omegu a album Skyrover... V originale to ani neviem precitat *hura* pretože maďarský neviem...tak toto je paráda, páči sa mi to viac ako Knopfler... Je to možno tým správnym prepojením s Beethovenom a možno aj exotickými jazykom... Konečne niečo, čo nie je anglický... Páči sa mi to!!

Dasta
Příspěvky: 1321
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Dasta »

Stanohlohovec,
Jsem rád, že máš konečně radost z poslechu gramofonu. Už jsi přeměřil nastavení a geometrii jak Ti radili kolegové? Já mám na talíři Faust německý krautrock z roku71, taky moc dobrý.

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

A na záver je tu, dnes, Foreigner album 4, aspoň myslím, že ťa 4-ka na obale značí názov albumu :mrgreen: je to licencia supraphon z roku 1984, po hudobnej aj zvukovej stránke taký stred, počúva sa to príjemné (opäť s úsmevom na perach *2thumbsup* ). Omega mi viac sadla, tu je dobrá vec Waiting for a girl like your...

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Dasta - nepremeral, lebo čakám tu váhu z ebay, hádam do piatku dojde... Zatiaľ som len vytlačil šablónu, použil som protractor zo stránky vinylengine.com, princezná mi to jednoduchšie ako to, čo mi chalani poslali... A podľa protractora, Baeward, je prenoska nasadená presne!!! Teda, nie žeby nemohla presnejšie sedieť, ale podľa mňa to je v rámci tolerancie.. a čo sa týka antiskating u, tak na ten som nenašiel na clearaudiu žiadne možnosti nadtsvenia *sunglases*

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Dasta- Krautrok?? To nič nevraví, poznám len Kraftwerk, tých som kedysi mal veľmi rád...

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od zabiny007 »

Stanohlohovec píše: použil som protractor zo stránky vinylengine.com, princezná mi to jednoduchšie ako to, čo mi chalani poslali... A podľa protractora, Baeward,
... není důležité, jak snadno, ale jak přesně :lol:.

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Zabiny súhlasím, ale pre mňa, začiatočníka, bolimplatne šablóny pochopiteľnejsie... Možno časom prejdem aj na kvalitnejšie pomôcky... *jupi*

Dasta
Příspěvky: 1321
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Dasta »

Stanohlohovec,
Krautrock opravdu nemá s Kraftwerkem nic společného, možná jenom to,že obojí je německá záležitost. Krautrock je německá odpověď na GB spacerockové kapely typu Yes, ranné UFO, Cressida.. apod, dnes by se řeklo progresivní.
A jak jsi kontroloval nastavení? Měl jsi nalepenou tuhu? Seděly nullpointy? Napiš prosím, došlo ke zlepšení zvuku

filos
Příspěvky: 26
Registrován: 04 led 2015 21:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od filos »

Dasta píše:Stanohlohovec,
Jsem rád, že máš konečně radost z poslechu gramofonu. Už jsi přeměřil nastavení a geometrii jak Ti radili kolegové? Já mám na talíři Faust německý krautrock z roku71, taky moc dobrý.
Hned jsem objednal prvni dvě alba,diky za tip Dasto.

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Okej, tak som si pozrel o čom je rec *2thumbsup* fakt je, že o kapele Faust a o krautrocku som nemal ani šajn, vidím, že som náhodou uhádol, že Kratfwerk k nim patrili *jupi*
Ja som medzičasom prerušil bývalú tvorbu a na gramci mám Dave M. Band, Big Whiskey. Táto kapela a aj samotný Dave, sa mi už zopár rokov páčia snáď najviac, počúvam ich rovnako často ako Pearl Jam... Moji americkí favoriti. Žiaľ, toto je prvá platna, ktorú od nich mám. Zvyšok sú cédecka...

Dasta
Příspěvky: 1321
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Dasta »

Filos,
Ahoj Zdeňku, výborná deska z tohoto ranku je také:
Lucifer's Friend 1970 Vertigo , jestli nemáš stojí za to sehnat. Kdybys nesehnal LP, je dobré i CD(Repertoire) až na bonusy, které s původní deskou vůbec nesouvisí. Měj se pěkně.

filos
Příspěvky: 26
Registrován: 04 led 2015 21:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od filos »

Dasta,
jo jo Lucifer's mam,skvělá záležitost,super jsou třeba Frumpy,všechna čtyři alba.
V nějakem jiném vláknu jsi zmiňoval Agnes Strange,taky jsem objednal.
A pro jistotu i Kin Ping Meh,Murphy Blend,Arcadium...ať se kabely řádně činěj.
Měj se.

Dasta
Příspěvky: 1321
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Dasta »

Dobrý desky má i australská kapela The Angels,(v USA a Evropě jako Angel City) působící od druhé poloviny 70tých let, přirovnávána svojí tvorbou k ranným AC/DC s Bonem Scottem. Přiškrabávané kytary, rifama tlačený rock švihnutý punkem vytváří chytlavou směs, kterou ocení všichni milovníci dobrého hardrocku. Angels hrají a vydávají desky dodnes. Kapelu do roku 2012 vedl zpěvák Doc. Neeson, po jeho smrti zpěv převzal člen spřátelené kapely The Poor Dave Gleeson a skupinu táhnou bratři Brewsterové, hráči na kytaru a zakládající členové.
Osm let mě trvalo, než jsem dal v90tych letech dohromady jejich australskou discografii včetně rarit Bohužel pouze na CD. Elpíček mám od nich pouze šest.
Doporučuji všem příznivcům dobrého rocku poslechnout.

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Platne zo 70-tych rokov...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Dasta- comss týka toho testovania, tak som si vytlačil šablónu, protractor podla Baeward, tuším tak sa volá, to som vytlačil na leserovke, spravil dierku a položili som to gramofonom tanier. Potom som opatrne položil ramienko tak, aby som sa ihlou dotýkal protractora na dvoch miestach (postupne) a kukal som, či je prenoska rovnobezna s uhlami na výtlačku. A bola! Pri vonkajšom bode to bolo úplne presne, vnútorný bod bol takmer presný, ale nemyslím, že by som to nastavil presnejšie, lebo keby som sa začal hrať s tými dvomi sroubikmi, tak by som to len zhoršil... Nemám ešte tu váhu, takže prítlak neviem zatiaľ, vkladám do toho veľké nádeje, lebo každý deň čakám, že sa to už konečne rozohrá, ale je to stále nedobre... Mám na teba ešte jeden dotaz: na jednom videu chlapík dáva odporúčania ako skladovať platne. A ukazuje, že platne v papierových obaloch, ktoré aj ja niektoré také mám, sa spinia a treba ich dávať do polyetylenovych sáčkov, že i treba objednať a premiestniť ich tam. Čo ty na to? Je to potrebné? Fakt je, že niektoré platne musím riadne čistiť kefickou, kým pustím.
Diky za radu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host