U2 - No Line on the Horizon

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Paul
Kontaktovat uživatele:

U2 - No Line on the Horizon

Příspěvek od Paul »

Právě poslouchám toto dlouho očekávané album.pro mě velký propadák.Zlaté starší věci.Znáte to už někdo a co tomu říkáte?
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:jtH ... /15311.jpg

boxer

Re: U2 - No Line on the Horizon

Příspěvek od boxer »

Pro mne naopak příjemné překvapení.
U2 zvuk zůstal,hodně dobré melodie,dokonce bych řekl,že jsou tam 2 nejmelodičtější skladby U2 vůbec.Podbarvení klávesami je velmi příjemné,dokonce jedna skladba na nich víceméně postavena.
Slyšel jsem zatím 3x,ale IMHO spokojenost.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Paul píše:Právě poslouchám toto dlouho očekávané album.pro mě velký propadák.Zlaté starší věci.Znáte to už někdo a co tomu říkáte?
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:jtH ... /15311.jpg
Pro ty, kteří berou tyto pány po Rattle and Hum, předpokládám, že bude tato deska zklamáním, podobně jako ty předcházející počínaje Achtung Baby. Jsem zvědav, jak zapůsobí na mě. Zatím marně čekám na objednané 2LP. Mezitím téměř 3 týdny odolávám poslechu mp3, kterou má kolegyně z práce v PC. Mezitím ji přišla Deluxe verze a já ji stále ještě neslyšel. :(

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

Dnes navecer jsem si CD koupil a poslechl v aute cestou domu. Na prvni poslech se me to libilo, i kdyz nic vyrazne noveho tam neni. Nekolik skladeb me pripomnelo The Joshua Three. Zda se to celkem melodicke s typickym zvukem U2. To je jen prvni postreh po prvnim poslechu.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Tak asi po pátém poslechu musím svůj první dojem trochu poopravit.Album opravdu není špatné.je to dost návrat ke starším věcem,což je podle mě jen dobře.Takže za sebe mohu celkem doporučit,i když to nic tak převratného není.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

pipis píše:Filip už má 2LP, tak jsem zvědav na jeho postřehy.
Už jsem desky 2x otočil. Jednou při praní a podruhé při vkládání do obalů Nagaoka. :mrgreen: Desky jsou jen v kartonových obalech. Co mě ale nejvíce zaujalo, je vložený booklet s parádními fotkami Antona Corbijna! *thumbs up* Ty jsou (většinou) vždy parádní a trochu mi připomínají atmosférou fotek z Joshua Three. U CD formátu tak nevyniknou. A hudební obsah? Něco se mi rýsuje, ale dám tomu ještě čas.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

Téhleté kapele jsem nikdy nepřišel nějak na chuť a dodneška jsem nepochopil, co je na nich tak vyjímečného. A když jsem slyšel slavného Bona v Modeně zpívat ( no spíš skuhrat) Ave Maria vedle Pavarottiho, tak jsem měl dost úplně.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Po čtyřech posleších jsem si udělal určitý pohled na tuto desku. Po POPu hlásali U2, že se pustí do kytarových alb. Kytarovější byly, to určitě, ale oproti této desce jen v případech písní Elevation, Beautiful Day, Vertigo a snad i City Of Blinding Lights.
No Line on the Horizon nabízí víc svižných vypalovaček (No Line on the Horizon, Get On Your Boots, Stand Up Comedy), také standardní melodické skladby např. Magnificent (ideální na koncerty), Breathe. Avšak Unknown Caller a následující I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight, které uzavírají první stranu alba, u těch mi přijde, že se nevešly na předchozí How To Dismantle An Atomic Bomb, a tak trochu mi na této desce „překáží“. Naopak mi příjemně zní FEZ-Being Born a poslední Cedars Of Lebanon, která svojí náladou dokáže evokovat atmosféru v tomto státě. Potěšitelné je podbarvení klávesy, líbí se mi nebo návraty do osmdesátých let ( např. Magnificent), ale i netradiční sound Get On Your Boots (tak trochu ve stylu Green Day).
No Line on the Horizon nenabízí žádné super pecky, jakými byly např. Pride, With or Without You, Where the Streets Have No Name, One, Even Better Than the Real Thing, Until the End of the World", nebo Sunday Bloody Sunday a nenabízí nic převratného, z čehož bych si sedl na prdel. Deska je barvitější a celkově vyváženější než All That You Can't Leave Behind a How To Dismantle An Atomic Bomb. Určitě vím, že si ji pouštět bude častěji, než poslední tři studiovky.
Co mě překvapilo je, že celkem u 6.skladeb jsou kromě U2 podepsáni jako spoluautoři hudby Brian Eno a Daniel Lanois.
U2 do Česka v rámci U2 360° Tour
Obrázek
nepřijedou, tak hold budeme muset hledat místečka v okolí. *fnuk*

Hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hlava »

Dal jsem tomuto nejnovějšímu počinu delší čas, abych to hned neodstřelil, protože mé první dojmy z tohoto alba byly hodně špatné. Sám jsem přitom byl velkým fanouškem této kapely. Včera jsem toto album po delší pauze znovu vytáhnul a jen to potvrdilo můj předchozí poslech. Pro mě je to velká bída. Za jedinou silnou skladbu považuju tu poslední, Cedars of Lebanon. Pak chvilku nic, pak mě trochu zaujala druhá, Magnificent a pak už je to slabé, slabé ...

Podle mě se jim od POP povedlo jen jedno album - How To Dismantle An Atomic Bomb

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hi-fi calvus »

Za sebe: Právě mi dorazila domů Limitovaná Verze s filmem Antona Corbijna, 64 stránkovou knihou a plakátem navíc od základní verze.
Mě se U2 dost líbí, i když Depeche Mode, Dead Can Dance či The Cure, Joy DIvision nebo New Order to pro mě rozhodně není, myslím na stupnicí nejoblíbenějších. Pro mojí drahou je to ale úplně naopak, takže to celé dostane ode mě na narozky.
Každopádně za pár dní písnu svůj názor a to i k filmu.
Nemyslím si, že by Bono neuměl moc hezky zpívat, jak tady někdo psal a konkrétně sarajevo s Pavarotim podle nás, dost dobrý, co ale zrovna já nemusím, je např. Zooropa nebo POP (moje nejneoblíbenější věci) jinak tak na většině desek 2-3 skladby přeskakuji, zbytek ale milují (dalo by se říct)
Trochu mrzutá je průměrnější kvalita zvuku na jejich deskách (stejně jako třeba u THE CURE) najdou se ale i vyjímky, naštěstí.
Dokonce na jednom DVD máme jakýsi bonus a to jsou nadupané akustické věci, ty moc rád vytahuji taky kvůli zvuku *thumbs up*
Remaster JOSHUA TREE s bonus CD (14 songů, tuším) a DVD koncertem navíc je taky dost dobrý, zvukem sice jen ta dvě CD ale jako celek hodně dobrý *thumbs up* .

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hi-fi calvus »

Jo a ještě jedna věc, do Chořova (Polsko) už máme dávno lístky, takže stejně jako před 4 lety se na stejné místo vrátíme i my, tentokrát se pokusíme jako správní skalní fandové, do prvních řad, takže jedem už hodně brzy ráno. :D Posledně se moje rčení, že pokud nejsi v první linii, tak na kocertech prostě nejsi, totiž potvrdilo, protože jsme tam nejeli sami, tak jsme byli po prvé v životě na tribuně a taky naposledy.
Všechny ostatní koncerty jsem v první linii zatím zažil (až na THE CURE v Kostnici, daleko jak cip, na bodenském jezeře)na jednom festivalu, kde to nešlo vydržet, jen dva první songy, pak nás publikum vyplivlo asi 30 metrů dále) a byly to ty nejlepší koncerty, na kterých jsem pokaždé, když si pustím DVD ze stejného turné *thumbs up* To se prostě vrací.

HonzaE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzaE »

Už se to blíží, necelé tři týdny. Na http://www.u2.com jsou pravidelné info o každém koncertu včetně playlistu.

Ale tohle mě dostalo http://www.lidovky.cz/unikatni-video-u2 ... ultura_ppe . Jen tiše závidím. Třeba to pomůže koncertu U2 V ČR. (v příštím roce má turné pokračovat ?!)

Odpovědět