Audiohappening Ostrava 2023

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Audiohappening Ostrava 2023

Příspěvek od korys »

https://www.audiohappening.cz/

23.-24.3.2023 9:00 - 19:00 h Ostravsko

Lépe řečeno, právě se chýlí k závěru příjemná dvoudenní prezentační akce špičkového zvuku v ostravských HiFi studiích.

Tak se zde můžete podělit se zážitky z poslechu předvedeného, kdo vážil zaměstnat své slechy a pokonverzovat s příjemnými pořadateli. Určitě si to zaslouží velké díky. Takže výkop do toho.

Za sebe děkuji za dnešní příjemné chvíle ve studiu HiFistyl při poslechu sestavy:

Repro FOCAL SPECTRAL 40th
Dělený zes. CHORD ULTIMA 3PRE / CHORD ULTIMA 6
zdroj hudby (stream Tidal) ARCAM HDA ST60
album Roy Hargrove - Family (Verve 1995)

Při skladbách z alba, které znám jak své bačkory po dědovi, jsem si s chutí užíval velmi dospělé reprodukce se skvělými ,,francouzskými" konturovanými, pevnými a plnými basy. Dechové nástroje byly podány velmi čistě a zněle, detailně a zároveň velmi příjemně. Dynamika z repro pěkně dýchala. Horní konce spektra byly pěkně čisté. Snad jen v nuancích ty barvičky na nejvyšších frekvencích byly lehounce limitovány asi streamem z Tidalu, ale tohle já již akceptuji za výborné jiné užitné vlastnosti moderního formátu přenosu hudby.
(Stejně jsem již nahluchlý dědek, že jo. :) )

Škoda, že takových skvělých akcí není více. Doufejme tedy v přízeň okolností a pokračování tradice opět za rok.

Have a nice day digital society.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audiohappening Ostrava 2023

Příspěvek od Antony »

Pokud profesionální prodejce luxusních komponentů prezentuje své zboží na streamu z Tidalu, dělá ze svých klientů akorát blbce.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audiohappening Ostrava 2023

Příspěvek od korys »

Promiň, ale to bylo ná mé přání.
Přinesl jsem si CD, ale v sestavě byl připraven jako zdroj zvuku nějaký fajn gramofon a CD přehrávač nyní není běžně k dispozici (ony se už fakt málo prodávaj, tak se nedrží...). Byl k dispozici HDA ST60 a na mé přání byl použit k celkem veliké spokojenosti i v této kategorii a opět jsem si udělal nějaký obrázek kde se ve streamu pohybuji.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audiohappening Ostrava 2023

Příspěvek od Antony »

Není co promíjet, zas tak jsem to nemyslel..
Šlo mi hlavně o nemožnost volby konkrétního provedení nahrávky. Použité vydání je na streamu nejasné, nejisté. Konkrétní edice má velký vliv na zvuk a pro ten aparaturu vybíráme. Nevědět, co hraje, je vlastně znemožnění zodpovědného výběru.
Možná, kdybys nosil vlastní USB flash s nagrabovanou ověřenou muzikou, nebyl by u prodejce problém. Já to tak dělám.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiohappening Ostrava 2023

Příspěvek od Miero »

Si pustis rovnaky stream z Tidalu i doma a porovnas...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host