Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
Bína
Kontaktovat uživatele:

Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od Bína » 10 zář 2013 14:09

V posledních letech se čím dál tím více lidí věnuje sluchátkovému poslechu, sestavy se stávají lepšími a dražšími, ale vystavovatelé na High-End Praha to nadále ignorují. Osobně už mě opravdu nebaví poslouchat špičková sluchátka na mizerné sestavě a v místnosti s nahlas hrajícími bednami a myslím, že podobně to má mnoho z Vás.

Loni vysvitla naděje s účastí obchodu Gothic, který celou místnost věnoval čistě sluchátkovému poslechu, ovšem letos se výstavy nezúčastní. Pokoušel jsem se psát pořadateli, zda by nechtěl vyhradit nějaký úsek výstavy, kde by se sešli všichni vystavovatelé sluchátek a kde by se dalo poslouchat ve větším klidu. Už dlouhé roku to bez problému funguje na různých zahraničních výstavách, u nás to ale neprošlo.

Ovšem je tu jiná možnost, naštěstí se mi podařilo přemluvit poslechové studio Audigo.cz, které o víkendu poskytne útočiště pro všechny sluchátkové nadšence 

Hlavním důvodem proč přijít bude možnost si poslechnout a přímo porovnat některé z nejlepších sluchátek na trhu. K dispozici by měla být Sennheiser HD800, Audio-Technica W1000x, možná nějaká Grada, ale především orthodynamická sluchátka Hifiman HE-500 a pokud to vyjde, tak i Audeze LCD-2. K nim budou i Dac/Ampy v odpovídající kategorii od firmy Burson, modely Conductor a 160D, oba za cenu přes 30 tisíc.
K poslechu jsou samozřejmě i sluchátka v nižších cenách, ať už jde o Shure 1840, či klasické Senny HD650 a AKG 701 a další.

Poslechové studiu se nachází v těsné blízkosti I.P. Pavlova, pouze jednu zastávku metrem od výstavy. Otevřeno bude v sobotu i v neděli od jedné hodiny. Jak to ve studiu vypadá si můžete přečíst zde: http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=11653

Moc děkuji Audigu za vstřícnost, doufám, že vás tato menší bonusová u příležitosti High-Endu potěší.
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Bína
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost poslechu High-end sluchátek během High-End Praha

Příspěvek od Bína » 26 zář 2013 18:40

Bohužel mám špatnou zprávu co se týče Audeze a Hifimanů v Audigu. Ukázalo se, že v Čechách distributoři mají jen po jednom kousku na předvádění a ty budou na High-Endu. Netuším k čemu budou připojené a pravděpodobně nebude možné ani přímé porovnání. Teda v Audigu nějaká porovnávačka až jindy.

Ale i tak se zastavte, bude toho k poslechu stále dost, kupříkladu i top špunty Sennheiser IE800. :)
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Odpovědět