Akusticke dlazdice

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Akusticke dlazdice

Příspěvek od Odar »

Skusit to urcite moze a zmenu bude pravdepodobne aj pocut. Lenze netusi, ci frekvencnu charakteristiku dorovnava, alebo vyraba dalsi "hrb". O tom to cele je. Ci uz niekomu nakladam, alebo nie.

FS
Příspěvky: 1296
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akusticke dlazdice

Příspěvek od FS »

@Odar: Je to tak, jak píšeš. Já to zkusil, pořád si s tím hrál, nevěděl co je správně a co ne. Nakonec jsme to změřili a pěna se teď válí v garáži.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akusticke dlazdice

Příspěvek od RedBaron »

Rozhodně bych šel cestou aktivních laditelných prvků alá check s měřením než koupit něco takového a vyrobit si nové hrby a díry a ještě k tomu na úplně jiných frekvencích než bylo třeba :)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akusticke dlazdice

Příspěvek od kychtax »

Sonofstars: Petře, bez změření bych už nic podobného taky nekupoval (pokud nemáš hole zdi, jako třeba já..). Zas Tě můžu uklidnit, že to máme celkem "v uchu". Když jsem to slyšel u Tebe, pak jsem něco naposlouchal u mně, zkoušel si změřit (lamersky) a celkem ty bylo vyrovnané, případně tam byly očekávané drobné výkyvy. Samozřejmě profi to není ani zdaleka. Jen určité vodítko.
Horší pak bude, aspoň u mně, jak to srovnat frekvenčně úpravama v místnosti neno jeste lehce zatlumit , odrazy atd. A nenadelat vic skody.. Dost možná úprav nebude moc a budu to ladit i změnou frekvenční char. - ekvalizérem? Snad už brzo dorazí dac od RME, který na to chci použít.. Můžu se pak stavit a muzeme změřit u Tebe? :P

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akusticke dlazdice

Příspěvek od sonofstars »

Odar
Chápu, děkuji. Šlo mi hlavně o zkušenost s tím pěnivým materiálem. Možná jsem to špatně formuloval.
Ty bíle dlaždice mi byly nedoporučeny, že se moc k hifi nehodí a já chtěl hlavně potvrdit, že ta pěna se naopak k hifi hodí.

I ostatním děkuji za komentář. Všechny byly přínosné.

Problém vidím v tom, že jsem napsal již dvě poptávky, zda-li mi to příjde firma vyměřit a doporučit řešení a odezva nulová. Tak jsem se pokusil problematiku studovat i sám.
Ale jsem rád, že vaše názory mě směřují k vyčkání až se trěba firmám uvolní ruce a odpoví na dotazy v emailu. Nebo třeba někdo doporučí koho oslovit - kdo se akustikou zabývá umí i odpovídat na emaily :)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akusticke dlazdice

Příspěvek od sonofstars »

Kychtax

Myslím, že to u mě průšvih není, obývák je docela zaplněný. Za pohovkou budu testovat v připstích týdnech zatlumení knihovnou (probíráno s lachimem).
Ten strop a možná právě prostor za repro bude třeba asi řešit něčím co bych raději nechal odborníkem změřit.

Zastav se určitě, poslechneme hudbu, dáme čaj a třeba i něco posoudíme :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host