Akustické prvky fy Relaxin

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Akustické prvky fy Relaxin

Příspěvek od Jiri »

Náhodou jsem objevil tohoto českého výrobce matrací a nábytku, který jako vedlejší produkty nabízí akustické prvky za rozumné ceny.
Třeba tento difuzně-absorbční prvek mi přijde hodně zajímavý:
http://www.relaxin.cz/difuzor-pm-8klu-teak-60x60x6-5-cm

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akustické prvky fy Relaxin

Příspěvek od koudelka »

JO, to vypadá fakt dobře! To by mi mohlo doma projít :)

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

No jo, jenže se podívejte na grafy, které k tomu výrobce dodává. Tenhle panel utlumí výšky v celém pásmu. Nechci zobecňovat, ze když jsem si nechal udělat měření v běžném moderně zařízeném obýváku bez koberců, se skleněným stolem, pár obrazy na stěnách... tak NEBYLO žádoucí, aby se frekvence nad 5kHz utlumovaly.

Určitě bych před nákupem jakýchkoli panelů, zejména absorpčních (to, že se panel jmenuje "difuzor" na věci nic nemění), doporučil měření a pak teprve vybral panel s charakteristikou, která v první řadě vyrovná "hrb" na křivce z měření. Teprve ve druhé fázi se má smysl zabývat snižováním dozvuku napříč celým pásmem.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

jiri
ten panel z odkazu je tobě zcela k ničemu.
kdybys měl celou jednu stěnu prosklenou a dlažbu na podlaze...možná bys to mohl vyzkoušet.
jenže kulichovi difuzory udělají 100x více "práce", ne?
můj názor: tyto polystyrenové panely jsou dobré jako plovací vesta. nebo izolace stěny domu. v poslehcovce nemají do dělat.
to si tam můžeš rovnou pověsit starou peřinu.
:-)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Ty panely nejsou z polystyrenu ale z akustické pěny s tvrdým vinylem na povrchu.

Kulichovo difuzory jsou super ale umístění do obýváků je problematické takže tohle bych viděl jako vhodnou alternativu, kterou akceptují i manželky.

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

Podle mě je to to samý co dělá Vicoustic akorát že levnější. Tam o kvalitě nikdo nepochybuje.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Jiri
ok. jsem holt nepoučitelný pesimista. však mě znáš léta. fejkové kabely též neustále zarytě odmítám.
tak si to kup a nainstaluj. vždyť je to akustická pěna s tvrdým vinilem! technologie dle letitých bádání.
:-)
( achtung! o kvalitě zpracování nepochybuji )
moc rád si přijedu poslechnout. jen kdybys to udělal s možností demontáže, prosím.

já totiž tvrdím: "tento typ panelu ti ve tvé nudli sežere jen vzduch na středech a jemnoučkost na výškách"

nechápu totiž k čemu se ti takovýto panel u tebe v pracovně hodí!
(tohle přeci naprosto vůbec není alternativa ke kulichovo difuzorům !)
jistě si pamatuješ jak jsi vyvalil oči, když jsem ti během polsechu smotal ten chlupatý koberec a dal ho za dveře, ne?

... aneb " 中国很大" (Čína je velká)... před pár dny jsem tam zase viděl ty "hifi-technologie"
*bravo*

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

slayerss píše:
21 říj 2017 08:32
Podle mě je to to samý co dělá Vicoustic akorát že levnější. Tam o kvalitě nikdo nepochybuje.
Tady vůbec nejde o diskusi nad kvalitou daného panelu, ani o jeho výrobci. I Vicoustic dělá panely, které se mohou v konkrétním prostoru projevit negativně.
Naopak, a priori věřím v pravdivost deklarovaných měření Relaxinu a upozorňuji, že vysoký útlum na výškách dokáže v normálním jinak akusticky neupraveném obýváku slušně zabít zvuk.

Odar

Příspěvek od Odar »

Moze prosim niekto objasnit, co je "kulichov difuzor"? Google nepomohol. Zaujimalo by ma to.

Jiri --> Vies na akych frekvenciach mas problem?

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

V akusticky neupraveném "obýváku" pomohou jakékoliv akustické panely k tomu aby byl zvuk poslouchatelnější.
Netvrdím, že ideální.
Je však třeba k tomu přistupovat s citem a zkusit více prvků a jejich variant.
Horší, než holé stěny to zcela jistě nebude a hezké jsou i pohledově.
Kdyby je dělali v rozměrech 120 x 60 cm, hned bych je zkusil místo jehlanů.

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka »

Difuzor model "Kulich"
Obrázek

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Pěkný "velkoměsto". Tenhle difuzor dělá přesně co a na jakých frekvencích?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Lachim

Já si nechávám dělat akustiku na zakázku ve své poslechovce, pokud bych něco takové měl koupit tak jen pokud by to schválil Coffee. Spíš jsem to dával jako možné řešení k domácímu kinu do obýváku kde prostě Kulichovo difuzory manželka neakceptuje. Předpokládám že takových nás bude hodně. Cena a provedení Relaxin je pěkné oproti samotným panelům z akustické pěny nebo polystyren difuzorům.

Jinak už teď to mi to v poslechovce hraje velice dobře takže až se v listopadu nainstaluje strop tak se těším jak se to celé ještě posune.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Relaxin vypadá akceptovatelně na pohledovku do obýváku. Však lachimovu upozornění bych v tomto věřil, má s tím velké zkušenosti. ;)

Kulich difuzor funguje velice hezky, dá se s ním hezky pohrát v obýváku i poslechovce. Je pravda, že některé ženy pro to nemají pochopení. Ani u mne doma to neklapne.

*offtopic*
Když už jsme v tom mám další dvě až tři hezké možnosti, které se ženě líbí, ale nevím, jestli to k něčemu bude. Většina z vás jistě může díky svým zkušenostem lépe odhadnout.
Co myslíte?

https://www.putu.cz/dlazdice-ctvercova- ... 5%5D=10403

https://www.putu.cz/dlazdice-obdelnikov ... 5%5D=10403

https://www.putu.cz/dekorativni-panel-d ... 5%5D=10414

První dva odkazy nabízí možnost obložit stěnu např. za televizorem a repro, třetí odkaz by mohl být brán jako dekorativní difuzor na stěnu (jako obraz).
Přílohy
20161129020541106.jpg

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

jiri
jelikož si právě necháváš dělat akustiku, tak mě zaskočil tvůj zájem o tyto "dusítka".

obecně za mě : nač kupovat tyto pěnové panely, když máme každý možnost využít police a knihy v nich ??
sice více práce, knihy stojí hodně peněz. ty z antikvariátu smrdí "špínou".
je to složitější než naplácat 3kilové placky, ale...
... symetricky, promyšleně umístěné police s knihami fungují téměř obecně. rozhodně lépe než všechny tyto zateplovací panely!

sonofostar
jak jsem ti nabízel. mám ve sklepě uložených tak 500 kg knih v 10ti bednách na chleba.
můžeme u tebe vyzkoušet "úpravu" akustiky.
jen ty police za gaučem třeba pověsit. kdybys ještě dal "dělící" knihovnu, na šířku knihy, mezi stůl a gauč, na levou stranu,... to by byl poslech/akustika!!
na obklady stěn se vykašli. chce to začít s hromadou knih.

Odpovědět