Akusticky transparentny stolik

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Akusticky transparentny stolik

Příspěvek od Lilian »

Ahojte,

Nemate tipy na konferencny stolik ktori co najmenej ovplivni akustiku? Rozmer vrchnej plochy aspon 60*40.

Viem ze napriklad sklo je masaker, ale nepomoze tomu asi ani nejaky ten obrus. Mam sice stolik na koleckach, ale riadne urasteny a nebavi ma ho stale posuvat po izbe.

Obrázek

Napada ma nieco taketo, mate skusenost?

Obrázek

Alebo kdesi som videl toto, ale nenasiel realne na predajni:

Obrázek

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Akusticky transparentny stolik

Příspěvek od timcs »

Nejaký šikovný stolár alebo aj sám si vieš takýto stolík urobiť. Podľa mňa nie je problém k tomu kúpiť veci. Ale toto si nechaj na koniec, najprv si skús doriešiť akustiku miestnosti, postavenie reťazca a repro. Apropo sklenený stolík : ešte horšiu paseku ti urobí tv medzi repro, ale aj na to existuje riešenie, zakryť. To isté môžeš urobiť aj so stolíkom alebo odsunúť ho ako máš pôvodne.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

timcs píše:Nejaký šikovný stolár alebo aj sám si vieš takýto stolík urobiť. Podľa mňa nie je problém k tomu kúpiť veci. Ale toto si nechaj na koniec, najprv si skús doriešiť akustiku miestnosti, postavenie reťazca a repro. Apropo sklenený stolík : ešte horšiu paseku ti urobí tv medzi repro, ale aj na to existuje riešenie, zakryť. To isté môžeš urobiť aj so stolíkom alebo odsunúť ho ako máš pôvodne.
Odsunut je problem, nemam moc kam a , potom len zavadzia v ceste kazdemu.
Zakryt som skusal, nebolo to uplne ono. Mal som tu jeden z ratanu, to som ani nepoznal ze tam je.... uz to teda nejako poriesim ,mam ideu.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Ano, třeba ratan by mohl být řešením. Ale timcs má pravdu: z pohledu celkové akustiky zatím neupravené místnosti je ten stolek marginalita.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

PítrsPraha píše:Ano, třeba ratan by mohl být řešením. Ale timcs má pravdu: z pohledu celkové akustiky zatím neupravené místnosti je ten stolek marginalita.
Ano mate pravdu, kaslem na stolik, pri merani ho dam nabok a ked sa poriesi akustika potom pride na radu stolik.

Len s tou akustikou sa nemozem akosi pohnut. Manzelka nechce GIK, nie koli designu ale materialom (vata)

Vicoustic by bol OK, ale neviem to strelit od brucha,je to kopec penazi.

Potom este VMA, ale asi ma toho vela alebo jednoducho nevidi zmysel to u mna riesit.

Konecne som sa k tomu dokopal a aj tak nie a nie sa pohnut :evil:

Odpovědět