Behringer Ultra-curve Pro digitální EQ

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Behringer Ultra-curve Pro digitální EQ

Příspěvek od Mike »

Stal jsem se majitelem toho přístroje a rozhodl jsem se založit o něm samotné téma aby to co nejvíce pomohlo budoucím majitelů nebo lidem co neví zda koupit či nekoupit. Takže začnu asi provedením přístroje.
Vzhled nepůsobí lacině je docela robustní čelní panel tvoří kartáčovaný hliník. Na stranách jsou přišroubovány L profily pro umístění do RACKu dají se odmontovat. Grafický display má nastavitelný konstrast a je dobře čitelný. Ovládací prvky přístroje jsou příjemné na dotek tvoří jej 3 otočná kolečka a 17 tlačítek. Na levné sraně nalezneme jakýsi SPL meter který je zobrazován pomocí led diod. Dále je zde hlavní display který má příjemnou grafiku. Na pravo od něj sjsou dvě menší a jedno větší ovládací kolečko. Každé z nich se dá stisknout. Je to jakýsi volič nastavení. Po pravé straně nalezneme sítový vypínač a 9 tlačítek kterými se dá dostat do požadované nabídky přístroje.
V zadu nalezneme slušné množství konektorů vše je v provedení XLR a S/PDIF optic. Ještě je zde konektor pro synchronizaci Wordclock v provedení BNC.
Pomocný analogový výstup v provedení Jack 6,3mm a MIDI rozhraní.
Analogový výstup přístroje je realizován pomocí XLR čili symetrický výstup,vstup je symetrický také zde bych chtěl upozornit na fakt že pokud váš zdroj zvuku (CD,DVD player) nemá analgový výstup XLR tak tento přístroj NEBUDETE moci se svým playerem propojit !
Digitální vstup/výstup pomocí S/PDIF je realizován opticky takže lze využít přístroj také jako DAC stačí přístroj propojit se zdrojem zvuku který má optický výstup. Digitální koaxiální vstup/výstup je typu XLR AESIEBU s impedancí 110ohm. Požadované vstupy výstupy lze volit elektronicky v menu přístroje.
Ještě je zde vstup na měřící mikrofon který NENÍ součastí přístroje. Doporučovaný je model Behringer ECM-8000 http://www.musiccenter.cz/Behringer-ECM ... fony:12423
Toto je jen částečné představení přístroje praktická část a měření bude provedeno zítra právě s tímto doporučovaným měřícím mikrofonem.
Takže zítra zveřejním další tentokrát už praktické a poslechové zkušenosti s tímto digitálním EQ akustiky.
Zdraví Michal

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer Ultra-curve Pro digitální EQ

Příspěvek od Mih »

Jen k tomu propojení, propojit XLR na cinch a opačně samozřejmě lze pomocí redukce. Když jsem svého času vlastnil Dudkovu orig. 220, tak u přístroje byla přibalena...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host