obývák nejen na obývání

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
jonaasisko
Kontaktovat uživatele:

obývák nejen na obývání

Příspěvek od jonaasisko »

Zdravím vespolek, po nějaké době, co jsem prolézal všemožné fora, stránky, časopisy atd atd atd, mám v hlavě zčásti totální guláš :-) tak nějak nastřídačku se dočítám že akustiku místnosti lze, či nelze upravit za pomoci malých, či relativně normálních peněz, prakticky mi jde o tohle, rekonstruujeme dům a protože mám poměrně hodně rád dobrou hudbu a dobré filmy, tak bych rád už při stavbě udělal co možná nejvíc pro to, abych nemusel poslouchat hudbu tak jak, to musím dělat momentálně ( místnost úplně holá, hudba a zvuk bez chuti, bez tvaru, v každé části zní uplně jinak prostě hrůza, co by taky člověk čekal od místnosti bez koberce, s holýma zdma a minimálním prostorem... nový obývák bude o "kousek" prostornější a rád bych ho udělal tak, abych tohle nemusel snášet, takže:
Hudba/filmy - 40/60
Sestava -
60" plazma
Projektor a plátno - velikost vzdálenost atd si musím ještě tak nějak ujasnit :-)
zdroj zvuku - Pioneer VSX 1123 + BDP 150 a 2x Wharfedale Pacific EVO + prozatimní centr woofer a surroundy od geniusu :-) které vyměním za něco lepšího, hned jak se nastěhujeme

Vím, že to není nic extra na pure stereo, ale zatím mi to vyhovuje a vzhledem k poměru používání mi zatím dost bohatě stačí :-)

Takže vím zhruba že by v místnosti (4,7m x 7,6m) měl být dostatek difuzorů, absorbérů, bass trapů, atd atd :-) a mě a určitě nejen mě jde o to jak toho docílit tak, aby místnost vypadala jako moderní obývák a zároven co nejlíp fungovala. Podle toho, co jsem se teda zatím dočetl a pochopil (doufám správně) jsem usoudil, že bude dobře když: strop bude v celé místnosti sádrokarton, z větší části děrovaný a nad ním asi 15cm tepelná izolace (vata), stěna za TV bude obložená kamenem(doufám že to bude fungovat trochu jako difuzor) část stěny napravo bude sádrokarton na konstrukci a pod ním taky vata, na tu bych chtěl pověsit dva "obrazy" bud rám vyplněný vatou s obrázkem, nebo panely typu skyline, zbytek stěny bude knihovna, za sedačkou naproti TV je asi metr a půl stěny, ve které bude akvárium, a zbytek bude bar, taky obložený kamenem a místnost pokračuje do kuchyně, nalevo budou 2x francouzi a před/mezi nimi zděný sloupek, na zemi před TV pod stolíkem až po sedačku bude koberec s vyšším chlupem...bass trapy asi nebudou moc možné, kvuli estetice a druhé polovičce, a pro lepší sledování filmů je ta hnědá čára kolem sedačky blackout závěs, který bude jinak schovaný v kapse u stěny, takže budu rád, když napíšete své zkušenosti, co je špatně, co by mohlo být jinak, třeba jiný materiál, nebo postřehy a nápady, kluci rád bych kdyby tohle pomohlo nejen mě ale i jiným, kterým neříkají absolutně nic diagramy, které jsou k nahlédnutí v jiných vláknech, týkajících se akustiky místnosti...uplně chápu, že je to trochu složitější a komplexnější, ale doufám že jde udělat něco pro to, aby to trochu hrálo, bez tisíců za měření, zkoumání atd, předpokládám a doufám, že to bude lepší než holé zdi a dvě skřínky z IKEA vedle televize :-) pokud bude zájem, rád budu informovat o postupu a hodím sem tam nějakou fotku, jak to vypadá a jak to funguje, popřípadě využiju rad a postřehů, i když nemám moc s čím srovnávat, mimo obýváku rodičů přítelkyně, který je trochu "starší", takže koberec přes celou zem, velká sedačka, členitá obývací stěna a jejich 15 let stará hifi technics tam hraje skladby z obyčejného rádia uplně nádherně, o čemž se mi momentálně může jen zdát...rád bych sem vložil obrázek rozložení místnosti, ale nějak nevím jak :-/

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: obývák nejen na obývání

Příspěvek od Ramones »

....nedá se tomu kameni za TV vyhnout ? Je to jako beton a ty miniaturní výstupky jako difuzor nebudou fungovat :oops:

Odpovědět